Vyhýbal se nástupce Usaina Bolta dopingové kontrole? Hvězda to odmítá

Podle britského deníku Daily Mail se měl nejrychlejší spriner světa v současnosti, Američan Christian Coleman, vyhýbat dopingovým kontolám. Celkem měl tak učinit hned třikrát za poslední rok. Teprve třiadvacetiletému závodníkovi, ve kterém atletická veřejnost vidí nástupce Usaina Bolta, tak hrozí kvůli tomu trest, kvůli kterému by tak nemusel stihnout jak letošní světový šampionát v Dauhá konající se na přelomu září a října, tak i olympijské hry konající se příští rok v Tokiu.

Atletika
doporučujeme

Cílem Colemana a jeho právníku je tak nyní zpochybnit alespoň jednu ze zmiňovaných třech započítaných kontrol. V případě, že se mu to nepodaří, hrozí mu až dva roky zastavení činnost přesně tak, jak to praví pravidla Americké antidopingové agentury USADA. Právě ona a s ní i Světová antidopingová agentura WADA, stejně tak jako komise mezinárodní federace IAAF pro bezúhonnost atletiky, se mají zabývat Colemanovým případem. Ani jedna z těchto institucí se ale ke kauze zatím nevyjádřila.

Právě tyto problémy byly zřejmě tím důvodem, proč se atlet, jehož čas 9,81 na stometrové trati je letošní nejlepší vůbec na světě, neobjevil na mítinku Diamantovéligy v Birminghamu, který se konal poslední víkend. V prohlášení závodníka pak byl uveden důvod absence ten, že za to mohou "problémy po tréninku".

Informace o Colemanově třech vyhnutích dopingovým kontrolám se poprvé ve veřejném prostoru objevila v pátek a v sobotu se k tomu vyjádřil poprvé i sám závodník Christian Coleman. Ten samozřejmě informace deníku Daily Mail popřel. "Jsem člověk, který nebere žádné doplňky stravy, takže mi ani nedělají starosti žádné dopingové testy. To, o čem se teď hodně psalo v souvislosti s údajným porušením pravidel, prostě není pravda," uvádí třiadvacetiletý sprinter ve svém prohlášení ke kauze a pokračuje: "Jsem přesvědčený o tom, že na slyšení 4. září se celá záležitost vyjasní a budu závodit na mistrovství světa v Dauhá."

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavii po roce v Lize mistrů fanoušci neuvidí. Opakovaná penalta načala…

30.09.2020 23:34 Aktualizováno Ve středu večer se v dánském Herlingu s tamním klubem FC Midtjylland utkala pražská Slavia, aby…

Straka se opět vrhne na trénování. Má pomoct trápícímu se druholigovému…

30.09.2020 20:15 František Straka se opět vrací k trénování. Tentokrát ale bude k vidění na druholigové scéně,…

Přibude k Součkovi další fotbalista ze Slavie? West Ham prahne po Coufalovi

29.09.2020 21:23 Tomáš Souček, který svými výkony ve West Hamu oslňujje Anglii, by nemusel být zanedlouho jediným…

Nová éra Barcelony začala. Proti Villarrealu se hned dvakrát trefil 17letý…

28.09.2020 11:18 Jak na tom bude katalánský velkoklub FC Barcelona po ostudné minulé sezóně 2019/20, ve které po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama