Ladislav Lubina a Josef Beránek mladší skončili jako trenéři pražské Slavie

Praha - Poté, co prohrála hokejová Slavie v rámci 27. kola české extraligy další duel, tentokrát s Olomoucí (2:4), tak vedení tohoto pražského klubu o ukončení spolupráce s trenérským duem Ladislav Lubina a Josef Beránek mladší. Po již několikáté porážce v řadě za sebou se totiž tento červenobílý celek ocitl na úplně posledním místě extraligové tabulky.

hokej-ilustrační foto
doporučujeme

Výkonný ředitel slávistického klubu, kterým je Pitter, ještě po předchozím kole nechtěl nikterak odvolávat kouče Lubinu a to i přesto, že pět duelů v řadě Slavia prohrála a ještě k tomu pokaždé inkasovala šest a více branek. "Aktuální výsledky mě určitě nenechávají klidným, celou situaci analyzuji. Nejsem zastáncem unáhlených závěrů, proto si nechávám nějaký čas na další rozhodnutí, co a jak dále," uvedl po minulém kole Pitter. Nyní mu ale po zápase s Olomoucí nejspíše opravdu došla trpělivost. Během posledních šesti duelů, ve kterých prohrála, inkasovala Slavia celkem 35 branek.

A kdo by měl podle posledních informací kouče Ladislava Lubinu, jenž byl poslední dobou u fanoušků pražského klubu ne zrovna oblíben, nahradit? Nejvíce se mluví o Miloši Říhovi, jenž naposledy trénoval v ruské KHL mužstvo Omsku. Tam ale předčasně skončil a od té doby žádný klub netrénuje. Otázku nástupce Ladislava Lubiny si však výkonný ředitel Pitter nechal pro sebe a novinářům se k tomuto tématu nikterak nevyjádřil.

Ještě si řekněme, že za působení dua Lubina-Beránek hrála Slavia celkem 26 duelů, tedy vlastně všechny své dosavadní zápasy letošního ročníku extraligy (jeden zápas má pražský klub k dobru), a během těchto 26 duelů tým Slavie desetkrát vyhrál a šestnáctkrát prohrál. Na kontě má v současné době celkem 29 bodů, při čemž jejicch skóre je následující:58:59.

Ladislav Lubina je v tomto extraligovém ročníku již čtvrtým koučem, který musel kvůli ne příliš povedeným výsledkům skončit. Stejný osud totiž už potkal Pavla Hynka v Liberci, Petera Oresmuse ve Vítkovicích a také Milana Razýma v Plzni.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama