ROZHOVOR: Konečně se projevil týmový výkon, říká Energetik David Hruška

Karlovy Vary - Nedělní zápas s pražskou Spartou nabídl opět mnohem lepší výkon, Energetikům pomohl také dobrý vstup do utkání. Po rychle inkasovaných brankách přišlo otočení celého zápasu a následná pojistka. Ke třem bodům brankou přispěl i David Hruška, který v posledních kolech dává zapomenout na předešlé střelecké trápení.

HC Energie Karlovy Vary

Davide, bylo to těžké a vyrovnané utkání, jak byste ho zhodnotil?
Souhlasím s vámi, bylo to hodně těžké. Myslím si, že jsme dnes zaslouženě vyhráli, když jsme otočili zápas ze 1:3, nepoložili jsme zbraně a kontaktní brankou na 2:3 jsme se dostali do zápasu. Jsme moc rádi, že se nám zápas podařilo otočit, takhle bychom měli hrát všechny domácí zápasy.

Berete to jako nějaké zadostiučinění oproti nešťastně ztracenému zápasu v Plzni?
Nemyslím si. V Plzni jsme bohužel prohrávali už 0:2 a v tu chvíli by na nás nikdo nevsadil, že to otočíme. Nám se to povedlo, Plzeň ale poté bohužel vyrovnala, to už se v hokeji takhle stává. Netrefil jsem prázdnou branku, hrálo tam roli více faktorů. V tomto utkání se naopak konečně projevil týmový výkon a můžeme děkovat za tři body.

Který moment byl v tomto zápase rozhodující?
Určitě to byla branka na 2:3, kdy jsme si nenechali soupeře zase o tolik utéct, poté jsme navíc vyrovnali. Tam se ten zápas jednoznačně lámal. Kdybychom to nezachytili, tak už by to poté bylo všechno hodně těžké.

Souhlasíte tedy, že jste to byl vy, kdo započalo tento výborný obrat?
No, asi už to tak bude (smích). Jak říkám, hostující hráči udělali chybu, kdy puk dostal k Michalu Vachovcovi, který už mi to jen přiťukl. Věděl jsem, že budu střílet po zemi, už jsem se jen soustředil, abych se trefil.

Psali jsme:  

Před touto brankou nastala v ohledu s vyloučeními situace podobná utkání s Třincem, kdy nám soupeř také odskočil, jak jste to viděl vy?
No, abych řekl pravdu, tak možná podobné to trochu bylo. Ale v něčem jiné to bylo určitě. Myslím, že tentokrát ten zákrok byl nezaviněný, každopádně to ale faul jednoznačně byl. Nám se to ale naštěstí podařilo zachytit. Navíc si myslím, že tohle utkání pískali rozhodčí velmi dobře, mně osobně to vyhovuje, musí se to líbit i divákům. Je tam hodně přesilovek, takže týmy, které to umí hrát, s tím musí být spokojené.

V závěru jste opět museli čelit přesilovce soupeře. Nedostává se tým do oslabení v těchto klíčových chvílích přece jen až příliš často?
Tohle vždy vyplyne ze hry, prostě se to v těch zápasech stává. Nebudu se vyjadřovat, jestli to faul byl či ne, hlavní je, že se vždy dostaneme pod tlak, a toto je pak poslední šance, jak se z toho tlaku dostat. Už je to na konci zápasu, hráči mají málo sil, i přesto ale urputně bojují a tohle se stane.

Nyní vás čeká dlouhá zápasová pauza, budete mít nějaké volno?
Máme jen dva dny volna, ta pauza zase není až tak dlouhá. Trénovat budeme úplně normálně a myslím, že to rychle uteče.

Dva dny po Vánocích hrajete s Hradcem Králové, poté v Mladé Boleslavi. Pomůže vám v těchto zápasech ona zmíněná pauza, nebo naopak spíše přeruší zlepšující se výkon?
Nevím, podle mě by bylo spíše lepší, kdybychom ty zápasy hráli nyní. Jak říkáte, náš výkon se zlepšuje, a tak je škoda toho přerušení. Jsme nyní na koni, něco jsme otočili, něco vyhráli. Tu pauzu ale mají všichni stejnou, takže by to nemělo nic nějak výrazně ovlivnit.

Zdroj: Tomáš Hála, HC Energie Karlovy Vary

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Česko na MS v hokeji končí. Po prohře 0:1 s Finskem jede domů

03.06.2021 21:46 Aktualizováno Klíčový duel dnes měl před sebou český národní hokejový tým. Ve čtvrtfinále mistrovství světa v…

Slováci končí na MS po souboji s USA, rozhodla první třetina. Němci díky…

03.06.2021 20:49 Ve čtvrtek jsou po volném středečním dni na programu letošního mistrovství světa nejdůležitější…

O účastnících čtvrtfinále MS je rozhodnuto. Domácí Lotyši na šampionátu…

02.06.2021 10:20 Poté, co hokejisté Kanady o úterním poledni nezvládli duel s Finskem, se kterým nakonec až na…

Rusové si pohráli s bezzubými Bělorusy 6:0. A dalším jejich soupeřem bude…

02.06.2021 10:10 Že Rusové ovládli právem skupinu A, to ukázali ve svém posledním zápase před vyřazovací částí. V…

Češi na závěr skupiny deklasovali Slováky a končí na třetím místě

01.06.2021 17:30 Aktualizováno Úkol zněl jasně. Češi měli od pondělí jistý postup do čtvrtfinále, pokud by ale porazili Slováky v…

Česko míří do čtvrtfinále. Rusové zdolali Švédy na nájezdy a poslali je…

01.06.2021 00:01 Na výsledek tohoto duelu čekali nejen švédští hokejoví fanoušci, ale především i ti čeští. Poté, co…

Související:

Právě se děje