ROZHOVOR: KHL je od extraligy naprosto odlišná, říká Martin Zaťovič

Karlovy Vary - Národní A-tým má za sebou turnaj EHT v Soči, na kterém podlehl všem třem soupeřům. Mezi světlé články výběru trenéra Růžičky patřil jistě exkarlovarský Martin Zaťovič, který svými výkony navázal na své předchozí reprezentační starty. S bývalým kapitánem Energie jsme hovořili po utkání s Ruskem.

Martin Zaťovič
doporučujeme

Martine, jak byste zhodnotil nedělní zápas s Rusy?
Bylo to velice špatné utkání, špatně jsme začali. Prohráli jsme první třetinu 2:0 a zápas se pak podle toho vyvíjel. Dotahovali jsme a Rusové hráli to, co potřebovali. Škoda, že jsme dostali dva góly. Říkali jsme si, že první třetinu musíme zvládnout, ale bohužel se tak nestalo.

Asistoval jste u druhé branky, můžete se k té situaci vrátit?
Byl jsem tam v souboji za bránou. Nevím, zda Rus už nemohl nebo to podcenil, ale podařilo se mi dostat puk před bránu na volného Erika Hrňu, který to dal suprově do brány.

Vyrovnat už se vám ale bohužel nepodařilo, ačkoli šance byly...
Říkáme si to po každém zápase. Snahu nám upřít nelze, ale nedáváme góly. Vytváříme si šance, ale nedokážeme je proměnit. Vždy je to takové zbrklé, chce to víc klidu na hokejky. Já jsem tam taky dnes trefil hráče zbytečně. Na góly se nadřeme a strašně laciné góly dostaneme.

Psali jsme:  

Jak jste si zvykl v Rusku, jak vám sedí tamní styl hokeje?
Když jsem přišel z extraligy do těchto velkých zápasů, určitě jsem měl co dělat. KHL je soutěž naprosto odlišná od české extraligy nebo zápasů reprezentace. Tam se to tahá po rozích a pořád se rotuje. V reprezentaci se hraje přímočařeji, což mě hodně baví. Ale zvykám si i v KHL a není pochyb, že mi to pomohlo v hokejovém růstu.

V únoru máte šanci zahrát si opět v KV Areně, těšíte se?
Vím, že jedno z těch utkání se bude hrát v Karlových Varech. Pokud mě trenér nominuje, určitě by se na mě přišla podívat řada známých, bylo by to fajn.

Zdroj: Dario Becci, HC Energie Karlovy Vary

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama