Extraliga play-off: Kometa oplatila Zlínu "bůra" a jde na Litvínov

Brno - Výsledek je stejný jako v minulém zápase, jenom vítěz se vyměnil. Kometa doma nezaváhala, nastřílela Zlínu pět branek a po sedmizápasovém boji postoupila do semifinále, kde vyzve Litvínov.

Jakub Koreis z Komety Brno

Repríza loňského finále dospěla až do sedmého zápasu. Brněnská kometa nastoupila před vlastním publikem a musela rychle zapomenout na šestý duel, ve kterém ve Zlíně dostala "bůra". Povedlo se. Svěřenci Vladimíra Kýhose nedali Beranům šanci.

Dobrý vstup do utkání zúročil k nadšení brněnského publika ve 4. minutě Jan Káňa. Třiadvacetiletý forvard využil výborné práce svého kapitána Leoše Čermáka. Ve druhém dějství pak náskok navýšili Koreis, Malec a Vondráček. Zlín čekala téměř neřešitelná situace, kterou nevyřešil.

Pátý zásah přidal v 54. minutě Zohorna a vyprodaná Rondo Aréna mohla slavit, ale také se začít připravovat na druhý tým základní části - Litvínov. Ve druhém semifinále vyzve držitel Prezidentského poháru z Třince silnou Spartu.

Konečný výsledek čtvrtfinále:

Kometa Brno - Zlín 5:0, konečný stav série 4:3
Branky: 4. Káňa (Čermák), 22. Koreis (Ton, Hanzlík), 31. Malec (Burian, Koreis), 39. Vondráček (Burian), 54. Zohorna (Dočekal, Honejsek)

Související:

Právě se děje