Neprůstřelný Neuvirth září v NHL: Připadám si jako ve snu

Filedelfie - Gólman Michal Neuvirth prožívá mimořádně vydařený start do angažmá ve Philadelphii i celé sezony NHL! Poté, co zastavil Floridu v čele s Jaromírem Jágrem, teď vystavil stopku i obhájcům Stanely Cupu z Chicaga. Týmu Flyers pomohl druhým čistým kontem v řadě k hladké výhře 3:0.

Michal Neuvirth v brance plamenů.

Rodák z Ústí nad Labem patří mezi největší překvapení začínajícího ročníku zámořské soutěže. A ve Philadelphii dokonce zaznamenal ojedinělý počin. Stal se teprve druhým brankářem v historii Flyers, který debutoval dvěma čistými konty v řadě.

"Jestli si připadám jako ve snu? Asi jo. Lepší start do sezony jsem si opravdu nemohl přát," cituje Neuvirtha server iSport.cz. „Zní to neuvěřitelně, ale stojí za tím práce celého týmu. Kluci přede mnou odvedli výtečnou práci. Plno puků jsem viděl, bylo tam hodně zblokovaných střel. Navíc mám štěstí, vypadá to, že všechny odražené puky jsou pro mě," dodal.

Proti Chicagu si připsal 30 úspěšných zákroků, mezi kterými jeden přeci jen vyčníval. Ve druhé třetině za stavu 1:0 pro Flyers parádně vychytal ve vlastním oslabení slovenského šikulu Mariána Hossu. "To byl hodně důležitý moment. A asi i nejtěžší zákrok v celém utkání," přiznal Neuvirth, který nahradil jedničku Steva Masona. Ten v posledních dvou duelech nebyl z rodinných důvodů vůbec na soupisce.

Svými pohotovými zákroky dostával fanoušky do varu, v závěru zápasu se dočkal i zasloužené odměny. "Kluci mi říkali, že na konci skandovali i moje jméno. To jsem ani nevěděl, tomu jsem nerozuměl. Ale pochopitelně mám obrovskou radost, že jsme vyhráli. Ta nula je takový bonus. Každopádně zůstávám při zemi, dva zápasy sezonu nedělají," reagoval Neuvirth.

A chválou na 27letého gólmana nešetří ani ofenzivní hvězda Flyers Jakub Voráček. "Podal skvělý výkon, chytal fantasticky. Chytá v klidu, nikam se zbytečně necpe, když nemusí. Vždycky si ten puk najde," řekl pro iSport.cz na Neuvirthovu adresu pátý nejproduktivnější hráč loňského ročníku NHL.

Související:

Právě se děje