Neber úplatky, nebo se zblázníš! Vtípek na Růžičku míří na svaz

Praha - Tenhle vtípek může vyjít Mladou Boleslav ještě pořádně draho. Po extraligovém utkání s Chomutovem chtěl moderátor na zimním stadionu zřejmě pobavit diváky a pustil známou scénku z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, kterou narážel na korupční aféru hostujícího trenéra Vladimíra Růžičky.

David Květoň, foto Jan Pavlíček

"Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš. Ale je to marný, je to marný, je to marný," rozléhalo se boleslavským stadionem. Diváky tato vsuvka možná pobavila, ale vedení středočeského klubu kvůli ní může mít ještě pořádné opletačky. Do celé situace se totiž vloží svaz.

"Vedení soutěže se k tomu vrátí po návratu ředitele ze zahraničí. Podívá se na to, k čemu došlo a jaké to má vazby na disciplinární řád. Je však pravdou, že nic takového v zápisu o utkání uvedeno není a neobdrželi jsme ani žádný podnět ze strany Chomutova," popsal mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Ředitel extraligy Josef Řezníček o incidentu v tuto chvíli nevěděl, je na dovolené v zahraničí.

Mladé Boleslavi by v případě, kdyby její počínání vedení soutěže ohodnotilo tak, že poškozuje její jméno, hrozila i pokuta.

"Může to vyústit v nějaké rozhodnutí nebo postih, ale to bych předbíhal. Jedna otázka je vhodnost a nevhodnost takového gesta, tam je to jasné, druhou jestli je to postižitelné podle našich řádů," doplnil Zikmund.

Moderátorem na stadionu v Mladé Boleslavi je známý ‚Doktor Buben', který roky působil na pražské Spartě. "Myslím, že to není sportovní, ale víc se k tomu nechci vyjadřovat," řekl k incidentu brankář Pirátů Jan Strmeň.

Související:

Právě se děje