VIDEO: Patnáct střel a nic. Gólman Mrázek zkazil Ovečkinovi večer

NHL - Mrázek 15, Ovečkin 0. To je bilance nočního zápasu NHL mezi Detroitem a Washingtonem. Ruská hvězda vyslala na českého gólmana právě 15 střel, ten ale všechny zlikvidoval a připsal si první vychytanou nulu v sezóně.

Pettr Mrázek při zákroku

Mrázek navíc zkazil Ovečkinovi jeho velký večer. Pokud by skóroval, překonal by svůj idol, legendárního Sergeje Fjodorova v počtu vstřelených branek v kariéře a se 484 góly by se stal historicky nejlepším ruským střelcem.

Jenže to neříkejte v Detroitu. Fjodorov byl ikonou Red Wings a i za něj možná bojoval Petr Mrázek. Proč by měl tenhle ruský frajer být překonán svým krajanem jen den poté, co vstoupil do Síně slávy.

Takovou potupu Mrázek nedopustil. Ač ruský kanonýr pálil jako o život, žádný gól nedostal. "Věděl jsem, že bude střílet odevšad. Bylo to vidět už od začátku zápasu. Myslím, že měl snad sedm střel jen v první třetině. Snažil jsem se být soustředěný a být mimo brankoviště, abych mu zmenšil šanci," vyprávěl Petr Mrázek po parádním utkání.

Mrázek ale chytal senzačně a za svá záda nic nepustil. Celkově si připsal 38 zákroků, vychytal svou první nulu v sezóně a zaslouženě se stal první hvězdou zápasu. "Občas taková noc je, že to nejde. Střely prostě v bráně nekončily," hlesl Ovečkin.

Podívejte se

Detroit pak nakonec vyhrál díky trochu šťastnému gólu. Andreas Athanasíou zkusil střelu z téměř nulového úhlu a ta propadla až za záda brankáře Holtbyho.

To Mrázek slavil první čisté konto v sezoně a celkově své šesté v NHL. "Výborně jsme bránili hlavně přesilovky. Museli jsme být připraveni na ně, protože oni to hrají Ovečkinem a Backströmem moc hezky. Oslabení byly nejdůležitější část úspěchu," myslí si Petr Mrázek. Všechny tři jeho tým odbránil. "Byl neuvěřitelný," vysekl ale poklonu spoluhráč Dylan Larkin českému spoluhráči.

Ovečkin si vyrovnal aspoň jeden rekord. Patnáctkrát vystřelil na branku už 7. října 2006 proti Carolině, tehdy ale skóroval dvakrát a přispěl k vítězství 5:2.

Podívejte se

Nemyslete si ale, že by Sergeje Fjodorova nepřekonal. Stačí mu jeden gól, dostane se na čislo 484 legendu přestihne. Detroit ale těší, že to nebude v Joe Louis Areně. Hlavně díky Petru Mrázkovi.

Související:

Právě se děje