Vánoce Čechů v NHL? Cukroví ano, kaprovi se tu smějou

Washington - Čeští hokejisté v NHL na Vánoce času moc nemají. Nabitý program, zápasy, tréninky a cestování za soupeři vánočnímu klidu a pohodě nepomáhají. Přesto si někteří rádi pochutnají i na cukroví.

Přidejte svůj názor

Vánoce
doporučujeme

NHL a vánoční svátky, to moc dohromady nejde, zápasy se v zámoří hrají prakticky nepřetržitě. "Já myslím, že je ani nemáme. Pořád hrajeme, takže jsme prakticky bez Vánoc," přiznává útočník St. Louis Dmitrij Jaškin.

Tradice jsou ale tradice, a tak si někteří čeští hokejisté i daleko od domova potrpí na vánoční zvyky. Pokud byste ale hledali na svátečním stole kapra, úspěchu byste se nejspíš nedočkali. Ve Spojených státech není zrovna oblíbenou rybou. "Samozřejmě kapra nemáme, ale slavíme čtyřiadvacátého. I dárky si dáváme čtyřiadvacátého," říká bostonský David Krejčí, nejproduktivnější český hokejista probíhajícího ročníku NHL.

O tradiční vánoční rybě se rozpovídal i Michal Rozsíval. "Je těžké sehnat tady v Americe kapra, lidi ho nemají moc rádi a vždycky se mu smějou," s úsměvem vypráví dvojnásobný šampion nejslavnější hokejové soutěže Michal Rozsíval.

Hned po svátcích se ale opět roztočí kolotoč hokejových zápasů, a tak i v období Vánoc si hráči musejí dávat pozor na stravu. Jaromír Jágr sice trénuje se zátěžovou vestou, ale při zápasech by nějaké to kilo navíc bylo velkou nevýhodou. "Musíš dávat pozor abys to nepřehnal s tím cukrovím a jídlem," upozorňuje Krejčí. "Hlídám se, ale je tam určitě něco na stole. Nějaké rohlíčky, linecké. Už se na to těším," neskrývá opora Montrealu Canadiens Tomáš Fleischmann.

Loading...
Témata: Vánoce | NHL
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hokejový Zlín do další sezóny povede dvojnásobný mistr světa

17.04.2019 19:29 Zlín - Letošní extraligová sezóna sice ještě pro některé týmy ani neskončila, už nyní se ale ve…

Zemřela sportovní legenda Ján Starší, dostal hokejisty ke zlatým medailím

14.04.2019 16:49 Ve věku 85 let dnes zemřel bývalý slovenský hokejista a trenér Ján Starší. Největší úspěchy prožil…

Tři kluby proti svazu. Vyřazení z juniorské ligy může skončit i u soudu

10.04.2019 17:13 Praha - Hokejové kluby Havířova, Přerova a Vsetína vytáhli do boje s Českým svazem ledního hokeje …

Brutální útoky na hokejové fanoušky: Policie obvinila 16 lidí, čtyři jsou…

09.04.2019 12:42 Policie obvinila 16 příznivců prvoligového hokejového klubu AZ Havířov ve věku od 17 do 39 let z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama