Plzeňský Kudroč propuštěn z nemocnice, za vše mohl vyčerpaný organismus

Praha - Extraligové play-off napsalo během včerejšího semifinálového duelu mezi Spartou a Plzní další příběh. Tentokrát se v něm stal hlavní postavou plzeňský obránce Kristián Kudroč, který poté, co skončila druhá třetina jinak vynikajícího zápasu se vším všudy, se hráči obou mužstev odebrali do kabin, v tunelu mezi střídačkami zkolaboval a odehrálo se tak mimo led nečekané drama, kde i sparťané volali po zachránařích. Ti pak plzeňského hráče odvezli do vinohradské nemocnice, kterou během čtvrtečního dne již opustil. Zjistilo se, že za kolaps nejspíše mohlo vyčerpání organismu. Jisté je, že dvoumetrový bek už do letošních bojů play-off nezasáhne a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Hokej, ilustrační foto

Na oficiálních stránkách plzeňského klubu stojí prohlášení klubového lékaře Martina Blažka: „Kristián byl z důvodu podezření na akutní srdeční potíže hospitalizován ve fakultní nemocnici na Vinohradech. Proběhlá vyšetření však tato akutní postižení vyloučila, a proto byl dnes propuštěn do domácího ošetření. Pravděpodobně došlo k vyčerpání organismu z důvodu nedávno prodělané virózy a zánětu osrdečníku. Zbývající vyšetření nyní bude absolvovat ambulantně."

Dodejme, že poté, co byly povoláni zachránaři ke zkolabovanému hráči, byl tento čtyřiatřicetiletý Slovák odvezen nejprve do ošetřovny v útrobách O2 Areny s kyslíkovou maskou, následně pak byl tedy převezen do nemocnice. Že je zdravotní stav Kudroče stabilizován udělalo pochopitelně radost i samotnému generálnímu manažerovi Plzně Martinu Strakovi. „Všichni jsme moc rádi, že je Kristián v pořádku a byl propuštěn z nemocnice. V takových chvílích jde vše stranou a důležité je pouze zdraví hráče. Celý klub mu drží nyní palce a přeje brzké uzdravení, aby se mohl zase vrátit na plzeňský led. Ve zbytku play off budeme bojovat i za něj," řekl Straka.

Pro Kudroče to nebyl první kolaps, který jeho tělo postihl. Vraťme se do srpna roku 2014, tedy do doby, kdy tento slovenský obránce oblékal dres ruského Omsku. Tehdy tento celek hrál zápas s Nižněkamskem v rámci Poháru prezidenta Kazachstánu a právě v tomto duelu ho tvrdě srazil k zemi protihráč Jaroslav Alševskij. Ze začátku sice nebylo na Kudročovi nic znát, dokonce střídání tehdy dohrál, v kabině ale pak zkolaboval. Důvodem kolapsu byl těžký otřes mozku.

Proto musel celou loňskou sezónu vynechat a až těsně před začátkem tohoto ročníku 2015/2016 se dohodl na angažmá v západočeském klubu. „Stoprocentně nic říct nelze, ale s největší pravděpodobností to žádný vliv nemá. Definitivně to však půjde říct až po všech vyšetřeních," tvrdí plzeňský lékař Blažek.

Mrazivé počasí zatím nepřijde, uklidňují meteorologové. Vyhráno ale není

21.09.2021 06:30 Ačkoliv budou teploty v noci padat v následujících dnech až ke dvěma stupňům, mrazy nás zatím ještě…

Rusko je odpovědné za zavraždění Alexandra Litviněnka, rozhodl evropský…

21.09.2021 11:38 Rusko je odpovědné za smrt zběhlého ruského agenta Alexandra Litviněnka v jeho londýnském exilu v…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 22:03 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 22:04 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Švédská matrika zamítla žádost páru, který chtěl pojmenovat dítě Vladimir…

21.09.2021 07:48 Švédská matrika odmítla žádost páru, který chtěl svého syna pojmenovat po ruském prezidentovi. …

Zemřel bývalý hokejista a trenér Ladislav Lubina. Podlehl rakovině mozku

14.09.2021 10:30 V noci na úterý opustila český hokej další osobnost. V pouhých 54 letech totiž zemřel bývalý…

Fanoušci se mohou radovat. Pod pěti kruhy se v Pekingu představí i hráči z…

03.09.2021 18:21 Po osmi letech se na hokejovém olympijském turnaji ukáží ti nejlepší hokejisté světa, tedy i ti z…

Spor mezi hokejovými experty. Po více než dvaceti letech končí v ČT Pavel…

17.08.2021 20:55 Svým hlasem doprovázel hokejové vysílání na obrazovkách České televize téměř 22 let a po tak dlouhé…

Související:

Právě se děje

reklama