Jandačův výběr se bude muset na Světovém poháru obejít bez Krejčího

Praha - České hokejové reprezentaci co nevidět začne nová sezóna, která má na svém počátku hned velikou mezinárodní akci. Po delší pauze bude totiž od poloviny září možnost sledovat Světový pohár, tedy turnaj, na kterém se představí ti nejlepší hokejisté z kanadsko-americké NHL a který se bude konat v Torontu. Na tento jeden z velkých hokejových svátků nadcházející sezóny se však nedostaví útočník v současné době hrající za Boston David Krejčí. Přitom právě on měl ve výběru kouče Josefa Jandače plnit jednu z klíčových rolí. Důvodem jeho absence na blížícím se turnaji je jarní operace kyčle, po které stále ještě není stoprocentně fit a proto mu start na Světovém poháru lékaři z Bostonu nedoporučili.

Přidejte svůj názor

David Krejčí, profesionální hokejista, nyní hrající v NHL v Bostonu Bruins.
doporučujeme

Tuto zprávu realizačni tým hokejové reprezentace, jak se dalo čekat, úplně s nadšením. Pro server idnes.cz uvedl generální manažer národního týmu Martin Ručinský následující: „Pro nás je to citelné oslabení, ztratili jsme klíčového hráče." Že se Světového poháru Krejčí nejspíše nezúčastní, tak to napověděla už první prognóza krátce po operaci. Přesto ale jak samotný David Krejčí, tak i realizační tým v čele s Josefem Jandačem věřili, že rehabilitace vše urychlí a že bostonský forvard v Torontu přítomen bude. Ještě na začátku tohoto týdne to vypadalo s účastí nadějně, jelikož právě tehdy Krejčí poprvé zkusil naplno trénovat. „Rehabilitace probíhá podle plánu. Rozhodně není pozadu, spíš bych řekl, že má časový náskok," říkal ještě Ručinský.

A ani David Krejčí nepropadal nikterak žádnému pesimismu. „Snad to pro mě dobře dopadne," řekl. Rozhodující tak tedy měl být lékařský souhlas z Bostonu a právě to přišlo jen krátce před tím, než měl Krejčí odletět do Prahy na nedělní reprezentační sraz, přičemž se v naší metropoli má konat i povinná zdravotní prohlídka všech hráčů, kteří byli do Toronta nominováni. Nakonec tak tedy bostonští lékaři českého hokejistu odcestovat nedovolili. „Byli jsme v kontaktu a David se cítil dobře, jenže doktoři v klubu mu v pátek řekli, že nikam jet nesmí, protože k úplnému uzdravení potřebuje ještě několik týdnů," potvrdil zamítavé stanovisko Ručinský.

Jandač a spol. tak nyní mají za úkol najít nahrádu za Davida Krejčího a kdo to nakonec bude, to se má veřejnost dozvědět o následujícím víkendu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hokejity Zlína již nevede Stavjaňa. K poslednímu týmu tabulky se vrací…

17.10.2019 21:43 Zlínské hokejisty již nepovede Antonín Stavjaňa. Klub se rozhodl k této změně poté, co se mu…

Petr Čech bude opět k vidění v brance. V Anglii ale bude chytat za…

09.10.2019 22:08 Po minulé sezóně 2018/19 ukončil Petr Čech svou bohatou fotbalovou kariéru. Bývalý reprezentační…

Masakr v Kitzbühelu: Poslední obětí vraha je hokejový brankář

07.10.2019 11:59 Rakouské úřady identifikovaly poslední z pěti obětí muže, který o víkendu v Kitzbühelu, patrně ze…

Hokejovým Pardubicím došla trpělivost. V roli trenéra skončil Lubina

05.10.2019 09:24 Čtvrtá porážka v řadě a klesnutí na poslední místo extraligové tabulky. To jsou důvody sobotního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama