V Pardubicích se mění kormidelník. Hokejisty bude trénovat Martinec

Pardubice - Na úvod nového extraligového ročníku 2016/2017 se vůbec nedaří Pardubicím. Tradiční tuzemský hokejový klub se po pěti odehraných kolech krčí až na poslední čtrnácté příčce a to bez jediného bodu na svém kontě. O posledním víkendu navíc ostudně prohráli v prestižním východočeském derby s Hradcem Králové vysoko 2:8 a právě to byla pro klubové vedení zřejmě poslední kapka. V Pardubicích totiž v úterý odvolalo kouče Petera Draisaitla a místo něj tak nově mužstvo poveden tamní legenda Vladimír Martinec.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto

Šešstašedesátiletá legendu na pardubické lavičce ještě doplní generální manažer klubu Pavel Rohlík a dva asistenti Michal Mikeska a Karel Beran, kteří tak budou nyní tvořit pardubický realizační tým. „Chci být pozitivní, dodat týmu impulz, abychom současnou mdlost zlomili. Potřebujeme, aby tréninky získaly znovu drajv, aby kluci jezdili a zkrátka měli opět radost ze hry. Bude to těžká práce, ale chceme Pardubice vrátit minimálně do středu tabulky," uvedl po úterním uvedení do funkce Martinec, jenž se k roli exktraligového trenéra vrací po devíti letech.

„Jsme přesvědčeni, že provedené změny jsou nezbytné, abychom zlepšili výsledky. Stěžejním člověkem trenérského štábu je pro mě ale Vladimír Martinec jako ikona Pardubic a přestože můžeme mít odlišné názory, tak jej naprosto respektuji a můžeme se dohadovat a přít, ale vždy to je ku prospěchu celé organizace," řekl generální manažer Pavel Rohlík, který tak bude stát po boku Vladimíra Martince.

„Mám z tohoto uspořádání, které navrhl generální manažer Rohlík, velmi dobrý pocit a ztotožňuji se s ním. Každý si řekneme svůj názor a dojdeme k závěru, který bude ku prospěchu. Budeme se radit, ale před týmem budeme vystupovat jednotně. Všichni máme společný zájem, ta myšlenka mi tady dosud chyběla. Pak snad hráči pochopí, že nemohou hrát, jak se říká, každý pes - jiná ves," přiblížil roli nového realizačního týmu Martinec, jenž v letech 1989 a 2005 dokázal coby trenér dovést Pardubice k mistrovskému titulu a pokračuje: „Na led už chodit nebudu, tréninky povedou Pavel Rohlík, Karel Beran a Michal Mikeska. Budu si třídit myšlenky z nadhledu a konzultovat s mladými trenéry. Svou misi vnímám tak, že svými poznatky a zkušenostmi mohu obohatit jejich práci našich mladých trenérů. Takhle jsme se o mé roli bavili a je pro mě potěšením, že vítají takovou možnost spolupráce."

Jestli bude tato spolupráce fungovat a jestli bude návrat Vladimíra Martince na pardubickou lavičku pro trápící se hokejisty živou vodou, na  to si budou muset počkat fanoušci do příštího úterý, kdy se Východočeši utkají s chomutovskými Piráty a to na jejich ledě. „Vliv Martincovy osobnosti může zesílit páteř celého klubu," věří Rohlík, který vítá i příchod Michala Mikesky,  do nového realizačního týmu. „Nebude se bát zakřičet na hráče a nebude s nimi kamarád, to je přesně to, co potřebujeme," dodal k dalšímu jménu spojenému s pardubickým hokejem, jež ještě nedávno mohli fanoušci sledovat na ledě jako hráče.

Kromě změny na trenérských postech, se udály změny i v samotném kádru. V něm už nebudou k vidění obránce Martin Rýgl a ani forvard pocházející z Kanady Justin Hodgman. „Nebyli jsme spokojeni s jejich působením," okomentoval stroze tyto kroky Rohlík.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Profesionální kariéru považuji za ukončenou, řekl Jágr

31.01.2019 20:20 Kladno - Již rok je na Kladně nejen jeho majitelem, ale i jeho hráčem. Stalo se tak poté, co…

Potvrzeno. Bokroš po skandálu u slovenské "dvacítky" už pokračovat nebude

23.01.2019 11:07 Bratislava - Dosavadní trenér slovenského hokejového národního týmu hráčů do 20 let Ernest Bokroš…

Hokejové Pardubice se topí v problémech. Kvůli jízdě v opilosti skončil…

14.01.2019 18:50 Pardubice - Trápení slavného tuzemského hokejového klubu z Pardubic zřejmě nezná mezí ani konce.…

Hráči "dvacítky" se pustili do kouče Bokroše. Ten nakonec chce na lavičce…

07.01.2019 20:33 Bratislava - Na lavičce slovenského národního týmu hráčů do 20 let chce kouč Ernest Bokroš skončit.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama