Jandač bude i nadále u reprezentace spolupracovat s triem se zkušenostmi ze zámoří

Praha - Nejprve se zdálo, že Josef Jandač bude muset po nedávném Světovém poháru v ledním hokeji, jenž se konal v kanadském Torontu, hledat nové asistenty do svého realizačního týmu u hokejové reprezentace. Původní plán totiž zněl následovně: právě pro Světový pohár měli pomáhat Jandačovi Martin Ručinský, Václav Prospal a Jiří Fisher, tedy bývalí hokejisté, kteří mají nemalé zkušenosti z kandsko-americké NHL. Po této zámořské akci měli pak původně ve svých funkcích skončit, nakonec ale budou s Josefem Jandačem pokračovat v národním týmu i nadále. Připomeňme, že Martin Ručinský zastává roli manažera, Václav Prospal je asistentem a Jiří Fisher bude stále působit jako hlavní skaut. Podle původního plánu pak bude na střídačce spolu s Jandačem i další dva asistenti Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto

Co se týče Martina Ručinského, tak ten tím tak u národního týmu nahrazuje v roli generálního manažera, jímž se stává na plný úvazek, Slavomíra Lenera. Manažerem týmu se pak stane Milan Hnilička, který na nedávném Světovém poháru úzce spolupracoval právě s Ručinským a definitivně se tak loučí se svým dosavadním působením v národním týmu hráčů do 20 let. V této věkové kategorii se tak na místo uvolněné Hniličkou dostává Otakar Černý mladší, jenž doposud pro změnu působil u devatenáctky. "Jsem rád, že všichni členové týmu potvrdili zájem pokračovat a podařilo se najít model, který odpovídá jak zájmům reprezentace, tak představám svazu," uvedl ke všem těmto informacím týkající se jeho kolegů v realizačním týmu Jandač.

Jeho realizační tým navíc ještě bude tvořit trenér gólmanů Petr Jaroš, videokouč Denis Havel, kondiční kouč Michal Hamršmíd, duo kustodů Zdeněk Šmíd a Petr Ondráček. Ti všichni v Jandačově týmu zůstávají. S národním týmem pak budou spolupravcovat i lékaři Dušan Singer a Tomáš Vyskočil, kteří se budou na turnajích střídat stejně tak jako fyzioterapeuti Pavel Kolář s Michalem Trucem a Radovanem Sakalášem. "Při Světovém poháru byla naše spolupráce bezproblémová, shodli jsme se, že každý našel v realizačním týmu místo, které odpovídá jeho zaměření. Navíc jsme získali řadu poznatků, na které navážeme a zúročíme je při dalších akcích," pokračoval Jandač, jenž se stal trenérem národního týmu poté, co po letošním světovém šampionátu v Rusku skončil Vladimír Vůjtek starší a právě jeho berounský rodák nahradil.

K novým skutečnostem týkajících se realizačního týmu se vyjádřil v úterý i prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král: "Jak ukazují mezinárodní trendy a zkušenosti z dalších zemí, v současném hokeji jsou širší realizační týmy nezbytností. Před trenérem Jandačem a spolupracovníky stojí jako nejbližší úkol mistrovství světa, ale pracovat musí i s perspektivou příští olympiády, ať už se jí zámořští hráči zúčastní, či nikoli. S tím souvisí i výběr a zařazování nových kandidátů do reprezentace."

Zatímco Jiří Fisher se zúčastní všech reprezentačních akcí v tétos sezóně, Václava Prospala na střídačce diváci uvidí pouze při tradičním ruském předvánočním Channel One Cupu a pak až při mistrovství světa, které se bude příští rok v květnu konat jak v Paříži, tak i v Kolíně nad Rýnem. To především proto, že Prospal zároveň působí i jako trenér v zámoří, kde vede mládežnický tým do 16 let Tampa Scorpions Bantam AA.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hokejové Pardubice se topí v problémech. Kvůli jízdě v opilosti skončil…

14.01.2019 18:50 Pardubice - Trápení slavného tuzemského hokejového klubu z Pardubic zřejmě nezná mezí ani konce.…

Hráči "dvacítky" se pustili do kouče Bokroše. Ten nakonec chce na lavičce…

07.01.2019 20:33 Bratislava - Na lavičce slovenského národního týmu hráčů do 20 let chce kouč Ernest Bokroš skončit.…

Nemocný český hokej čeká na medaili sedmý rok v řadě. Kdo řízne do živého?

04.01.2019 08:40 KOMENTÁŘ – Český hokej v posledních letech tápe, spíš přímo chrápe. Nynější neúspěch vzývané…

Mela v Pardubicích: Policie musela zakročit proti hokejovým chuligánům

30.12.2018 21:48 Aktualizováno Pardubičtí policisté dnes odpoledne a večer v souvislosti s utkáním hokejové extraligy mezi domácím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama