Účast hokejistů z NHL na nadcházející olympiádě dostala trhlinu

Pchjongčchang - Hráči z Národní hokejové ligy by se rádi zúčastnili Zimních olympijských her 2018, jenže odmítají platit z vlastního náklady na pojištění a cestu, uvedl zástupce hráčské asociace NHLPA Mathieu Schneider.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Start hokejistů z NHL v Korejské republice se zase o kus vzdálil, když jejich výdaje na pojištění a cestu již nadále nehodlá finančně krýt Mezinárodní olympijský výbor, jak tomu bývalo zvykem. Podle posledních propočtů se celková suma odhaduje až na deset milionů dolarů.

Během inspekční cesty v Pchjongčchangu Schneider prohlásil: "Plně chápu verdikt MOV, proč nechtějí platit za hráče, aby přijeli na turnaj. Na druhou stranu ani samotní hráči nemusí být ochotní sáhnout do vlastních kapes. Jedním dechem ale třeba dodat – nejedná se nevyřešitelný problém. Jsme optimisté a věříme v dosažení oboustranně přijatelné dohody. Hokejisté rádi nastupují na olympiádě, nechyběli na posledních pěti hrách."

Často diskutované účasti nenahrává ani termín konání her uprostřed sezóny NHL. Zaprvé by se nejprestižnější hokejová liga musela na čas přerušit a zadruhé by sportovci soutěžící na OH podstoupili obrovskou fyzickou zátěž. "Mluvíme tu o hokeji na nejvyšší úrovni, výkonnostní laťka převyšuje nároky NHL. Proti sobě stojí nejlepší sportovci na světě. Po konci olympiády se hráči vracejí do NHL, v níž je čeká náročné play-off," vysvětlil Schneider.

Bez ohledu na konečné rozhodnutí Alexandr Ovečkin už dříve potvrdil svou přítomnost v Pchjongčchangu. Stejné stanovisko by pravděpodobně zaujali i další ruští reprezentanti, což se naopak nepředpokládá u Američanů a Kanaďanů. Jasno v celé věci bude do konce roku, nechala se slyšet NHLPA.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama