NHL zná jméno 31. týmu ligy – Vegas Golden Knights

Las Vegas - Před pěti měsíci vedení NHL rozhodlo rozšířit soutěž od sezóny 2017/18 o město Las Vegas ze státu Nevada. V úterý večer většinový vlastník vegaského klubu Bill Foley konečně odtajnil jméno a logo nejnovějšího člena prestižní hokejové ligy.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Foley na slavnostní akci před T-Mobile Arenou nadšeně prohlásil: "Přál jsem si jméno a logo symbolizující úspěch, a to se podařilo. Knights (v překladu Rytíři) jsou ztělesněním elitních bojovníků. Jejich přednosti tkví v týmové spolupráci a přesvědčení nikdy, nikdy se nevzdávat. Hokejový hráči představují bojovníky a ti táhnou za jeden provaz. Tak se budeme prezentovat i my." Foley našel inspiraci ve své minulosti, jako mladý absolvoval vojenskou akademii ve West Pointu.

Vegas Golden Knights také odtajnili klubové barvy, jsou jimi šedá, zlatá, červená a černá. Šedá symbolizuje sílu a výdrž; zlatá byla zvolena z důvodu Nevady coby největšího producenta zlata v USA; červená reprezentuje oblohu nad Las Vegas, přilehlou poušť a nedalekou přírodní rezervaci Red Rock Canyon; a černá evokuje moc a intenzitu. V logu se mísí rytířská helma s písmenem V, zastupujícím město Las Vegas.

Severoamerická NHL se rozšiřuje poprvé od roku 2000, kdy byla doplněna o Columbus Blue Jackets a Minnesotu Wild. Knights zaplatili vstupní poplatek 500 milionů dolarů a dalších 375 milionů dolarů utratili za výstavbu stadionu. Přes ohromnou počáteční investici se počítá s brzkým návratem. T-Mobile Arena pojme 17 500 diváků a už teď je prodáno přes 16 000 permanentek. Ve Vegas trvale žijí dva miliony lidí a přibližně 3,5 milionu návštěvníků měsíčně přiláká hazard a zábava. Golden Knights budou ve městě prvním sportovním týmem z elitní ligy, i proto se dá očekávat velký zájem ze strany sponzorů.

Knights naplní hráčskou soupisku z rozšířeného draftu. Dále do 17. června každé mužstvo NHL musí odevzdat list chráněných hokejistů a ze seznamu nechráněných volných hráčů si Vegas bude moct vybrat po jednom muži z každého celku. Konečná sestava bude zveřejněna 21. června.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána pro český hokej: Zemřel trenér Bukač, který dovedl nároďák k dvěma…

20.04.2019 16:43 Ve věku 83 let zemřel úspěšný hokejový trenér Luděk Bukač. V letech 1985 v Praze a 1996 ve Vídni…

Hokejový Zlín do další sezóny povede dvojnásobný mistr světa

17.04.2019 19:29 Zlín - Letošní extraligová sezóna sice ještě pro některé týmy ani neskončila, už nyní se ale ve…

Zemřela sportovní legenda Ján Starší, dostal hokejisty ke zlatým medailím

14.04.2019 16:49 Ve věku 85 let dnes zemřel bývalý slovenský hokejista a trenér Ján Starší. Největší úspěchy prožil…

Tři kluby proti svazu. Vyřazení z juniorské ligy může skončit i u soudu

10.04.2019 17:13 Praha - Hokejové kluby Havířova, Přerova a Vsetína vytáhli do boje s Českým svazem ledního hokeje …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama