Jandač nominoval na Channel One Cup. Jedou Sobotka, Jordán i Francouz

Praha - Pouze jeden hráč bez startu v národním mužstvu. Reprezentační trenér Josef Jandač nominoval na předvánoční Channel One Cup silný výběr - na dalším turnaji v rámci Euro Hockey Tour nastoupí například Vladimír Sobotka i Jiří Sekáč.

Přidejte svůj názor

Reprezentaci čeká poslední turnaj v roce 2016
doporučujeme

Na posledním Karjala Cupu reprezentace vyhrála dvě utkání ze tří. Český tým nestačil akorát na Rusko. Na tradičním Vánočním turnaji by to mohlo být i lepší, nominace je nezvykle silná. „Vzali jsme hráče, které jsme zkrátka vzít chtěli. Kluby KHL některé hokejisty nechtěly pustit, ale je reprezentační pauza a máme na ně přednostní právo," řekl po nominaci trenér Josef Jandač.

Zpravidla se podobných akcí zúčastní několik nováčků, z této nominace je bez jediné minuty v národním týmu pouze brankář Roman Will z Liberce. Alespoň v jednom utkání by se měl v bráně objevit i Pavel Francouz, který vévodí statistikám v KHL.

V týmu jsou i hráči, kteří ještě nedávno nastupovali v NHL. Jandač pozval obránce Michala Jordána a Jiřího Sekáče, i velezkušeného Vladimíra Sobotku. Nechybí ani pravidelní účastníci velkých akcí - Jakub Jeřábek, Tomáš Zohorna či Ondřej Vitásek.


Nominace Česka na Channel One Cup:

Brankáři: Dominik Furch, Pavel Francouz, Roman Will. Obránci: Ondřej Vitásek, Michal Jordán, Jakub Jeřábek, Tomáš Pavelka, Adam Polášek, Vladimír Roth, Jan Rutta, Radim Šimek. Útočníci: Robin Hanzl, Vladimír Sobotka, Petr Holík, Michal Bulíř, Roman Horák, Tomáš Hyka, Robert Kousal, Dominik Kubalík, Radan Lenc, Lukáš Radil, Jiří Sekáč, Tomáš Zohorna, David Kämpf.


Turnaj odstartuje 15. prosince, Češi sehrají úvodní zápas s Finskem. Poté hned v pátek s Ruskem. V neděli pak Channel One Cup reprezentace zakončí soubojem proti Švédsku.

Tabulka Euro Hockey Tour 2016:

1. Rusko  9.b

2. ČESKO  6 b.

3. Finsko  3. b

4, Švédsko  0 b.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po příštím šampionátu u národního týmu Říha skončí! Nahradí ho Pešán

13.06.2019 16:17 Aktualizováno Ještě hokejový světový šampionát v příštím roce ve Švýcarsku a konec. Trenér hokejového národního…

Trapas novin v St. Louis: Zisk Stanley Cupu oslavovaly předčasně

10.06.2019 08:33 Deník St. Louis Post-Dispatch předčasně oslavil zisk premiérového Stanley Cupu místního hokejového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama