Ústecký hokej nemá peníze a je na pokraji krachu

Ústí nad Labem - Kdysi jeden z nejlepších týmů první ligy, který má za sebou i roční působení v nejvyšší hokejové lize. Dnes klub, kterému hrozí zánik. Pokud do poloviny ledna vedení Slovanu Ústí nesežene peníze, ústecký hokej prodá prvoligovou licenci. V nejhorším případě přestane existovat.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Pravidelný rozpočet na jednu sezonu se v ústeckém hokeji pohybuje okolo patnácti až sedmnácti miliony korun. Od města klub počítal s dotací pěti miliony korun. Jenže to schválilo hokeji částku jen 400 tisíc.

Na mimořádné schůzi vedení stanovilo následující dvě řešení. V případě neposkytnutí vyšších finančních prostředků klub prodá licenci na 1.ligu jinému subjektu. Již schválené peníze tak budou použity na dohrání sezony a v těch dalších by Slovan zřejmě nastupoval v nížších soutěžích. V druhém případě místní hokej funkci ukončí a své hráče nabídne k prodeji jiným týmům. 

Znovu problém. A výrazný. Fanoušci v severočeské metropoli si dnes mohou nechat o kdysi hrané Extralize jen zdát. Hokej v Ústí nad Labem má dlouhodobě finanční potíže. A jak se zdá, nedokázal jej vysvobodit i přes velkou snahu ani Jan Čaloun, olympijský vítěz z Nagana. Před několika lety zachránil zadlužený klub, velkým způsobem začal působit ve vedení nově vzniklé společnosti Hokej Ústí nad Labem s. r. o..

Vedení Slovanu teď aktuálně čeká na další postup města, vyjádření by mělo padnout do 15.1.2017. V Ústí je už teď několik zájemců s možnou finanční pomocí, přesto se může stát, že město bude po sedmdesáti letech bez hokeje.

Samotný tým se pohybuje ve středu prvoligové tabulky, jeho největší hvězdou je Jaroslav Roubík, lídr v historických statistikách druhé nejvyšší soutěže. Odchovanci tamního hokeje jsou například Milan Hejduk, Jan Čaloun, Michal Neuvirth, nebo bratři Hanzlové, kteří spolu v současné době hrají v Litvínově.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V pátek na lavičce nebude! Trenér hokejové reprezentace Říha musel do…

25.04.2019 14:11 Nitra - Během právě probíhající přípravy na blížící se světový šampionát, jenž se letos bude od 10.…

loading...

Rána pro český hokej: Zemřel trenér Bukač, který dovedl nároďák k dvěma…

20.04.2019 16:43 Ve věku 83 let zemřel úspěšný hokejový trenér Luděk Bukač. V letech 1985 v Praze a 1996 ve Vídni…

Hokejový Zlín do další sezóny povede dvojnásobný mistr světa

17.04.2019 19:29 Zlín - Letošní extraligová sezóna sice ještě pro některé týmy ani neskončila, už nyní se ale ve…

Zemřela sportovní legenda Ján Starší, dostal hokejisty ke zlatým medailím

14.04.2019 16:49 Ve věku 85 let dnes zemřel bývalý slovenský hokejista a trenér Ján Starší. Největší úspěchy prožil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama