Ústecký hokej nemá peníze a je na pokraji krachu

Ústí nad Labem - Kdysi jeden z nejlepších týmů první ligy, který má za sebou i roční působení v nejvyšší hokejové lize. Dnes klub, kterému hrozí zánik. Pokud do poloviny ledna vedení Slovanu Ústí nesežene peníze, ústecký hokej prodá prvoligovou licenci. V nejhorším případě přestane existovat.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto

Pravidelný rozpočet na jednu sezonu se v ústeckém hokeji pohybuje okolo patnácti až sedmnácti miliony korun. Od města klub počítal s dotací pěti miliony korun. Jenže to schválilo hokeji částku jen 400 tisíc.

Na mimořádné schůzi vedení stanovilo následující dvě řešení. V případě neposkytnutí vyšších finančních prostředků klub prodá licenci na 1.ligu jinému subjektu. Již schválené peníze tak budou použity na dohrání sezony a v těch dalších by Slovan zřejmě nastupoval v nížších soutěžích. V druhém případě místní hokej funkci ukončí a své hráče nabídne k prodeji jiným týmům. 

Znovu problém. A výrazný. Fanoušci v severočeské metropoli si dnes mohou nechat o kdysi hrané Extralize jen zdát. Hokej v Ústí nad Labem má dlouhodobě finanční potíže. A jak se zdá, nedokázal jej vysvobodit i přes velkou snahu ani Jan Čaloun, olympijský vítěz z Nagana. Před několika lety zachránil zadlužený klub, velkým způsobem začal působit ve vedení nově vzniklé společnosti Hokej Ústí nad Labem s. r. o..

Vedení Slovanu teď aktuálně čeká na další postup města, vyjádření by mělo padnout do 15.1.2017. V Ústí je už teď několik zájemců s možnou finanční pomocí, přesto se může stát, že město bude po sedmdesáti letech bez hokeje.

Samotný tým se pohybuje ve středu prvoligové tabulky, jeho největší hvězdou je Jaroslav Roubík, lídr v historických statistikách druhé nejvyšší soutěže. Odchovanci tamního hokeje jsou například Milan Hejduk, Jan Čaloun, Michal Neuvirth, nebo bratři Hanzlové, kteří spolu v současné době hrají v Litvínově.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Profesionální kariéru považuji za ukončenou, řekl Jágr

31.01.2019 20:20 Kladno - Již rok je na Kladně nejen jeho majitelem, ale i jeho hráčem. Stalo se tak poté, co…

Potvrzeno. Bokroš po skandálu u slovenské "dvacítky" už pokračovat nebude

23.01.2019 11:07 Bratislava - Dosavadní trenér slovenského hokejového národního týmu hráčů do 20 let Ernest Bokroš…

Hokejové Pardubice se topí v problémech. Kvůli jízdě v opilosti skončil…

14.01.2019 18:50 Pardubice - Trápení slavného tuzemského hokejového klubu z Pardubic zřejmě nezná mezí ani konce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama