Českou dvacítku čeká MS. Bude konečně medaile?

Praha - Českou hokejovou reprezentaci do dvaceti let čeká těsně po Vánocích světový šampionát v Torontu a Montrealu. Svěřenci trenéra Jakuba Petra vstoupí do turnaje 26. prosince utkáním s Finy. Na medaili v této kategorii český hokej čeká jedenáct let.

Přidejte svůj názor

Českou dvacítku čeká světový šampionát.
doporučujeme

Česká dvacítka jede na mistrovství světa se skromným cílem postoupit do play off. Turnaj Češi zahájí v pondělí, ve 23:00 SEČ proti Finsku. V základní skupině národní tým čekají ještě Švýcaři, Dánové a nakonec Švédi. „Postoupit do čtvrtfinále, to je prostě základ. Od toho se pak odvíjí vše ostatní," řekl před odletem do zámoří trenér Petr.

Pro postup mezi nejlepších osm týmů budou důležité především zápasy s Dánskem a Švýcarskem. Pokud výběr tato utkání zvládne, do play off postoupí.

Na šampionát do Kanady jede dohromady pětadvacet českých hokejistů. Dvanáct z nich působí v Česku, deset v Americe. Mezi nominovanými jsou například David Kaše, Kristian Reichel, nebo brankář Jakub Škarek a Michael Špaček. Trenéři ještě čekají na možnou účast Pavla Zachy z New Jersey Devils, jeho nominace je prozatím nejasná. 


Soupiska hokejové reprezentace do dvaceti let:

Brankáři: Petr Kváča, Jakub Škarek, Daniel Vladař. Obránci: Vojtěch Budík, František Hrdinka, Filip Hronek, Petr Kalina, Daniel Krenželok, David Kvasnička, Ondřej Vála, Jakub Zbořil. Útočníci: Jan Dufek, Filip Chlapík, Lukáš Jašek, David Kaše, Radek Koblížek, Petr Kodýtek, Daniel Kurovský, Adam Musil, Martin Nečas, Kristian Reichel, Šimon Stránský, Filip Suchý, Tomáš Šoustal, Michael Špaček.


Čeští mladíci vyhráli mistrovství světa juniorů dvakrát - v letech 2000 a 2001. V týmu byli tehdy například Martin Havlát, Zbyněk Irgl, Rostislav Klesla, Martin Erat či Tomáš Plekanec. Naposledy se mladý tým radoval z medaile v roce 2005 - bronz získala parta kolem Davida Krejčího. Posledním vítězem mistrovství se stalo před rokem Finsko.

Dvacítka sehrála před turnajem tři přípravná utkání, ani jeden nezvládla. Ve dvojzápase s Kanadou dokonce dostala třináct branek a do šampionátu mužstvo nevstupuje jako favorit. Přesto se při troše štěstí může povést medaile - stejně jako osmnáctce před dvěma lety.

Rozpis zápasů české reprezentace:

Česko : Finsko  26.12.  23:00 SEČ

Česko : Švýcarsko  27.12.  19:00 SEČ

Česko : Dánsko  29.12.  19:00 SEČ

Česko : Švédsko  31.12.  19:00  SEČ.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po příštím šampionátu u národního týmu Říha skončí! Nahradí ho Pešán

13.06.2019 16:17 Aktualizováno Ještě hokejový světový šampionát v příštím roce ve Švýcarsku a konec. Trenér hokejového národního…

Trapas novin v St. Louis: Zisk Stanley Cupu oslavovaly předčasně

10.06.2019 08:33 Deník St. Louis Post-Dispatch předčasně oslavil zisk premiérového Stanley Cupu místního hokejového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama