Zase to samé, už dvanáct let. A správnou cestu zřejmě nikdo nezná

Poslední čtvrtfinále zvládli v roce 2005. Před dvanácti lety se také zrodil poslední úspěch, dvacítka tehdy brala bronz. Od té doby nic. Deset prohraných čtvrtfinále, dvakrát boj o udržení. Jak dlouho chce ještě česká juniorka čekat?

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Česká dvacítka na MS v Kanadě 2016.
doporučujeme

Tucet neúspěšných šampionátů v řadě. Jistě, to jedno vítězné čtvrtfinále jednou přijde. Hned za rok, možná za deset let, ale přijde. Ostatně, teď byli čeští mladíci blízko, s Kanadou sehráli perfektní utkání. A až první zápas play off reprezentace opravdu zvládne, bude všude zase česká dvacítka za hrdiny. K čemu to ale je? Potíž je jinde. V koncentraci, v přístupu. Vlastně ve všem dalším.

Že český hokej nestíhá světové špičce, to je věc dávno známá a bohužel jasná i v seniorské reprezentaci. Pokud ale nominovaní hráči nechají na hřišti vše a vyždímají se ze všech sil, prohru rozumný fanoušek unese. I ve včerejším zápase s Kanadou tomu tak bylo. I když...

První obdržený gól, budiž. Špatná přihrávka se dá v juniorském hokeji odpustit. Druhá branka? Úplně zbytečná. Český centr Michael Špaček položil hůl na led při buly a to i přesto, že neměl všechny hráče stoprocentně připravené na hru. Chyby soupeř využil střelou hned z vhazování. Chvíle to byla jedna z klíčových, Kanada šla poprvé do vedení a příznivý stav většinou už nepouští. Že centr položí hůl na led a je připraven až tehdy, kdy to vidí u svých spoluhráčů, to se učí v mladším dorostu. Hloupý a jednoduchý gól, který de facto rozhodl.

Češi pak sice srovnali, ale Kanada hned v zápětí udeřila a zápas už si pohlídala. Dvacítka po utkání byla právem zklamaná. Za takový výkon zaslouží uznání. A také ho má, byla důstojným soupeřem a padla se ctí. Ale vymlouvat se na rozhodčí jako v případě útočníka Tomáše Šoustala, to je slabomyslnost, které by se měl nadějný hokejista vyhnout. V současné pozici českého hokeje by bylo lepší říct jasně: ,,Teď jsme na úrovní Švýcarska, Dánska a dalších, kdysi hokejových trpaslíků. Musíme tvrdě pracovat a doufat, že se mezi elitu jednou zase vrátíme." 

Jaké cesty vedou k tomu, aby byl i ten seniorský tým zase konkurenceschopný, to už je věc jiná. Někdy se však zdá, že tu cestu vlastně nikdo ani pořádně nezná.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hokejový Zlín do další sezóny povede dvojnásobný mistr světa

17.04.2019 19:29 Zlín - Letošní extraligová sezóna sice ještě pro některé týmy ani neskončila, už nyní se ale ve…

Zemřela sportovní legenda Ján Starší, dostal hokejisty ke zlatým medailím

14.04.2019 16:49 Ve věku 85 let dnes zemřel bývalý slovenský hokejista a trenér Ján Starší. Největší úspěchy prožil…

Tři kluby proti svazu. Vyřazení z juniorské ligy může skončit i u soudu

10.04.2019 17:13 Praha - Hokejové kluby Havířova, Přerova a Vsetína vytáhli do boje s Českým svazem ledního hokeje …

Brutální útoky na hokejové fanoušky: Policie obvinila 16 lidí, čtyři jsou…

09.04.2019 12:42 Policie obvinila 16 příznivců prvoligového hokejového klubu AZ Havířov ve věku od 17 do 39 let z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama