Zase to samé, už dvanáct let. A správnou cestu zřejmě nikdo nezná

Poslední čtvrtfinále zvládli v roce 2005. Před dvanácti lety se také zrodil poslední úspěch, dvacítka tehdy brala bronz. Od té doby nic. Deset prohraných čtvrtfinále, dvakrát boj o udržení. Jak dlouho chce ještě česká juniorka čekat?

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Česká dvacítka na MS v Kanadě 2016.

Tucet neúspěšných šampionátů v řadě. Jistě, to jedno vítězné čtvrtfinále jednou přijde. Hned za rok, možná za deset let, ale přijde. Ostatně, teď byli čeští mladíci blízko, s Kanadou sehráli perfektní utkání. A až první zápas play off reprezentace opravdu zvládne, bude všude zase česká dvacítka za hrdiny. K čemu to ale je? Potíž je jinde. V koncentraci, v přístupu. Vlastně ve všem dalším.

Že český hokej nestíhá světové špičce, to je věc dávno známá a bohužel jasná i v seniorské reprezentaci. Pokud ale nominovaní hráči nechají na hřišti vše a vyždímají se ze všech sil, prohru rozumný fanoušek unese. I ve včerejším zápase s Kanadou tomu tak bylo. I když...

První obdržený gól, budiž. Špatná přihrávka se dá v juniorském hokeji odpustit. Druhá branka? Úplně zbytečná. Český centr Michael Špaček položil hůl na led při buly a to i přesto, že neměl všechny hráče stoprocentně připravené na hru. Chyby soupeř využil střelou hned z vhazování. Chvíle to byla jedna z klíčových, Kanada šla poprvé do vedení a příznivý stav většinou už nepouští. Že centr položí hůl na led a je připraven až tehdy, kdy to vidí u svých spoluhráčů, to se učí v mladším dorostu. Hloupý a jednoduchý gól, který de facto rozhodl.

Češi pak sice srovnali, ale Kanada hned v zápětí udeřila a zápas už si pohlídala. Dvacítka po utkání byla právem zklamaná. Za takový výkon zaslouží uznání. A také ho má, byla důstojným soupeřem a padla se ctí. Ale vymlouvat se na rozhodčí jako v případě útočníka Tomáše Šoustala, to je slabomyslnost, které by se měl nadějný hokejista vyhnout. V současné pozici českého hokeje by bylo lepší říct jasně: ,,Teď jsme na úrovní Švýcarska, Dánska a dalších, kdysi hokejových trpaslíků. Musíme tvrdě pracovat a doufat, že se mezi elitu jednou zase vrátíme." 

Jaké cesty vedou k tomu, aby byl i ten seniorský tým zase konkurenceschopný, to už je věc jiná. Někdy se však zdá, že tu cestu vlastně nikdo ani pořádně nezná.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Plekanec dohraje sezónu v Kladně se střídavými starty v Brně

26.11.2018 17:53 Kladno - Česká hokejová veřejnost se v pondělí konečně dozvěděla, v jakém klubu dohraje aktuální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama