Vary nemají extralize co nabídnout. Čeká ligu další výměna klubů?

Ústí nad Labem - Věčně poslední, věčně až někde tam v pozadí, s mizivou vidinou na alespoň trochu pozitivní změnu. To je už dlouholetá zoufalá situace hokeje v Karlových Varech. Liduprázdné tribuny jedné z nejmodernějších arén v Česku to jen potvrzují a je otázka času, kdy Energie opustí elitu.

Přidejte svůj názor

HC Energie Karlovy Vary

Nejprve trocha čísel. Extraligu si západočeský klub zahrál poprvé v sezoně 1997/1998 a doposud postoupil do play off jen čtyřikrát. Jednou si došel až pro titul, ještě ve staré plechárně. Tehdejší parta kolem kapitána Skuhravého dosáhla ojedinělého úspěchu, který je srovnatelný s nedávným a velmi nečekaným titulem Litvínova. Od té doby bylo nejlepším umístěním Varů desáté místo po základní části a mnohem víc jsou hokejovou veřejností probírané neustálé finanční potíže klubu, než výkony hráčů. Jak dlouho se ale dá takhle živořit?

Po sportovní stránce je vše v pořádku, Energie má právo extraligu hrát. Vždy se jí podařilo soutěž udržet a klub musí doufat, že tomu tak bude i letos. A za rok. A do té doby, než nastoupí karlovarská mládež, která má docela slušný potenciál. Kdekdo si však pohrává s logickou myšlenkou, že by bylo lepší nejvyšší soutěž opustit a ať si jí vybojují právě ti mladí, třeba za pět let.

Karlovy Vary momentálně nemají lize co nabídnout. K čemu je krásná aréna, když do ní chodí dva tisíce lidí? Kádr je bez hvězd, hráči se do Varů moc nehrnou. Sami tuší, že tam něco nefunguje. Klubu by teď první liga seděla víc, extraligu by po všech stránkách oživil třeba českubudějovický Motor.

Vary by naopak první lize přidaly trochu na kvalitě, před několika lety by se do ní ani omylem nedostal třeba takový Přerov, nebo Frýdek-Místek. Soutěž je teď možná vyrovnanější, není to jen o Chomutovu, Ústí, Hradci, Boleslavi či Jihlavě, ale taková výměna Vary - Budějovice by českému hokeji prospěla ve všem. Ovšem bez prodejů různých licencí a zaplacení milionových částek, Motor si extraligu musí vybojovat sportovní cestou. Sám to tak i chce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hokejové Pardubice se topí v problémech. Kvůli jízdě v opilosti skončil…

14.01.2019 18:50 Pardubice - Trápení slavného tuzemského hokejového klubu z Pardubic zřejmě nezná mezí ani konce.…

Hráči "dvacítky" se pustili do kouče Bokroše. Ten nakonec chce na lavičce…

07.01.2019 20:33 Bratislava - Na lavičce slovenského národního týmu hráčů do 20 let chce kouč Ernest Bokroš skončit.…

Nemocný český hokej čeká na medaili sedmý rok v řadě. Kdo řízne do živého?

04.01.2019 08:40 KOMENTÁŘ – Český hokej v posledních letech tápe, spíš přímo chrápe. Nynější neúspěch vzývané…

Mela v Pardubicích: Policie musela zakročit proti hokejovým chuligánům

30.12.2018 21:48 Aktualizováno Pardubičtí policisté dnes odpoledne a večer v souvislosti s utkáním hokejové extraligy mezi domácím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama