Vary nemají extralize co nabídnout. Čeká ligu další výměna klubů?

Ústí nad Labem - Věčně poslední, věčně až někde tam v pozadí, s mizivou vidinou na alespoň trochu pozitivní změnu. To je už dlouholetá zoufalá situace hokeje v Karlových Varech. Liduprázdné tribuny jedné z nejmodernějších arén v Česku to jen potvrzují a je otázka času, kdy Energie opustí elitu.

HC Energie Karlovy Vary
doporučujeme

Nejprve trocha čísel. Extraligu si západočeský klub zahrál poprvé v sezoně 1997/1998 a doposud postoupil do play off jen čtyřikrát. Jednou si došel až pro titul, ještě ve staré plechárně. Tehdejší parta kolem kapitána Skuhravého dosáhla ojedinělého úspěchu, který je srovnatelný s nedávným a velmi nečekaným titulem Litvínova. Od té doby bylo nejlepším umístěním Varů desáté místo po základní části a mnohem víc jsou hokejovou veřejností probírané neustálé finanční potíže klubu, než výkony hráčů. Jak dlouho se ale dá takhle živořit?

Po sportovní stránce je vše v pořádku, Energie má právo extraligu hrát. Vždy se jí podařilo soutěž udržet a klub musí doufat, že tomu tak bude i letos. A za rok. A do té doby, než nastoupí karlovarská mládež, která má docela slušný potenciál. Kdekdo si však pohrává s logickou myšlenkou, že by bylo lepší nejvyšší soutěž opustit a ať si jí vybojují právě ti mladí, třeba za pět let.

Karlovy Vary momentálně nemají lize co nabídnout. K čemu je krásná aréna, když do ní chodí dva tisíce lidí? Kádr je bez hvězd, hráči se do Varů moc nehrnou. Sami tuší, že tam něco nefunguje. Klubu by teď první liga seděla víc, extraligu by po všech stránkách oživil třeba českubudějovický Motor.

Vary by naopak první lize přidaly trochu na kvalitě, před několika lety by se do ní ani omylem nedostal třeba takový Přerov, nebo Frýdek-Místek. Soutěž je teď možná vyrovnanější, není to jen o Chomutovu, Ústí, Hradci, Boleslavi či Jihlavě, ale taková výměna Vary - Budějovice by českému hokeji prospěla ve všem. Ovšem bez prodejů různých licencí a zaplacení milionových částek, Motor si extraligu musí vybojovat sportovní cestou. Sám to tak i chce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama