Bez hlavních centrů a se třemi nováčky! Jandač nominoval na Švédské hry

Praha - Předposlední turnaj před blížícím se květnovým světovým šampionátem čeká českou hokejovou reprezentaci už příští týden. Na tradiční Švédské hokejové hry bere trenér Josef Jandač ozkoušené brankáře, ale i novou krev. Premiéru v seniorském národním mužstvu by měla zažít trojice hráčů.

MS v hokeji 2013 (Stockholm - Helsinki) CZE - SWE
doporučujeme

Je to klasický turnaj typu Karjaly či Poháru Prvního programu, přesto můžou koučům Švédské hry mnoho napovědět. Blíží se totiž klíčová fáze sezony a jejím vyvrcholením bude mistrovství světa v Německu a Francii. Dle toho vypadá i sestava, se kterou český výběr za týden do Göteborgu odletí.

Volno mají klíčoví centři Červenka se Sobotkou, nejede ani Robin Hanzl. U prvních dvou je nominace na světový šampionát očekávaná, u litvínovského útočníka bude záležet na doplnění možných posil z NHL.

V nominaci jsou naopak tři hráči, kteří reprezentační dres obléknou vůbec poprvé - Vladimír Růžička, Petr Jelínek a obránce Lukáš Klok. Sedmadvacetiletý Růžička je v Chomutově předním forwardem, syn olympijského vítěze z Nagana dosud reprezentoval pouze v mládežnických výběrech. Petr Jelínek je výrazným způsobem podepsán pod letošní vydařené výsledky Liberce, je nejproduktivnějším útočníkem Tygrů. I Jelínkův otec Tomáš v reprezentaci působil, dokonce získal s národním týmem Československa bronzovou medaili na ZOH 1992. Poslední nováček Lukáš Klok hraje za Vítkovice, v jednadvaceti letech si vybojoval pevné místo na soupisce Ridery.

Tahouny by měli být na Švédských hrách hlavně Jan Kovář, Michal Birner a Lukáš Kašpar. V nominaci nechybí stálice současné reprezentace Adam Polášek, Ondřej Vitásek, Tomáš Zohorna či Dominik Kubalík, s týmem odcestují dva zkušení brankáři, Francouz a Jakub Kovář.

První utkání hrají Češi 9. února se Švédy, o dva dny později s Finy a turnaj reprezentace zakončí zápasem s Ruskem.   

Soupiska českého týmu na Švédské hokejové hry:

Brankáři: Pavel Francouz, Jakub Kovář. Obránci: Ondřej Vitásek, Radim Šimek, Tomáš Dvořák, Adam Polášek, Jan Rutta, Jan Kolář, Tomáš Kundrátek, Lukáš Klok. Útočníci: Jan Kovář, Tomáš Zohorna, Lukáš Kašpar, Dominik Kubalík, Radan Lenc, Petr Jelínek, Vladimír Růžička, David Kämpf, Tomáš Hyka, Petr Holík, Michal Birner, Lukáš Radil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama