Bez hlavních centrů a se třemi nováčky! Jandač nominoval na Švédské hry

Praha - Předposlední turnaj před blížícím se květnovým světovým šampionátem čeká českou hokejovou reprezentaci už příští týden. Na tradiční Švédské hokejové hry bere trenér Josef Jandač ozkoušené brankáře, ale i novou krev. Premiéru v seniorském národním mužstvu by měla zažít trojice hráčů.

Přidejte svůj názor

MS v hokeji 2013 (Stockholm - Helsinki) CZE - SWE

Je to klasický turnaj typu Karjaly či Poháru Prvního programu, přesto můžou koučům Švédské hry mnoho napovědět. Blíží se totiž klíčová fáze sezony a jejím vyvrcholením bude mistrovství světa v Německu a Francii. Dle toho vypadá i sestava, se kterou český výběr za týden do Göteborgu odletí.

Volno mají klíčoví centři Červenka se Sobotkou, nejede ani Robin Hanzl. U prvních dvou je nominace na světový šampionát očekávaná, u litvínovského útočníka bude záležet na doplnění možných posil z NHL.

V nominaci jsou naopak tři hráči, kteří reprezentační dres obléknou vůbec poprvé - Vladimír Růžička, Petr Jelínek a obránce Lukáš Klok. Sedmadvacetiletý Růžička je v Chomutově předním forwardem, syn olympijského vítěze z Nagana dosud reprezentoval pouze v mládežnických výběrech. Petr Jelínek je výrazným způsobem podepsán pod letošní vydařené výsledky Liberce, je nejproduktivnějším útočníkem Tygrů. I Jelínkův otec Tomáš v reprezentaci působil, dokonce získal s národním týmem Československa bronzovou medaili na ZOH 1992. Poslední nováček Lukáš Klok hraje za Vítkovice, v jednadvaceti letech si vybojoval pevné místo na soupisce Ridery.

Tahouny by měli být na Švédských hrách hlavně Jan Kovář, Michal Birner a Lukáš Kašpar. V nominaci nechybí stálice současné reprezentace Adam Polášek, Ondřej Vitásek, Tomáš Zohorna či Dominik Kubalík, s týmem odcestují dva zkušení brankáři, Francouz a Jakub Kovář.

První utkání hrají Češi 9. února se Švédy, o dva dny později s Finy a turnaj reprezentace zakončí zápasem s Ruskem.   

Soupiska českého týmu na Švédské hokejové hry:

Brankáři: Pavel Francouz, Jakub Kovář. Obránci: Ondřej Vitásek, Radim Šimek, Tomáš Dvořák, Adam Polášek, Jan Rutta, Jan Kolář, Tomáš Kundrátek, Lukáš Klok. Útočníci: Jan Kovář, Tomáš Zohorna, Lukáš Kašpar, Dominik Kubalík, Radan Lenc, Petr Jelínek, Vladimír Růžička, David Kämpf, Tomáš Hyka, Petr Holík, Michal Birner, Lukáš Radil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Plekanec dohraje sezónu v Kladně se střídavými starty v Brně

26.11.2018 17:53 Kladno - Česká hokejová veřejnost se v pondělí konečně dozvěděla, v jakém klubu dohraje aktuální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama