Hokej v Ústí oslavil 70 let, v exhibici zvítězil tým Hvězd České republiky

Ústí nad Labem - Šest olympijských vítězů z Nagana, deset mistrů světa. Ústí nad Labem se v pondělí stalo městem s pravděpodobně největší koncentrací hokejových hvězd na světě. Místní hokej oslavil sedmdesát let existence, v exhibičním utkání se v rámci akce utkaly týmy Hvězd České republiky a Hvězd Slovanu Ústí. V zápase padlo čtyřiadvacet branek.

Přidejte svůj názor

Ústecký hokej oslavil sedmdesát let existence exhibičním utkáním.

Sedmdesát let hokeje v Ústí nad Labem. A ústecká Zlatopramen aréna zažila po dlouhé době akci, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. V rámci exhibičního utkání na sebe totiž narazily legendy českého hokeje a současní, či bývalí hráči Slovanu. Na ledě se tak proháněli například Robert Reichel, Josef Beránek, Martin Straka, František Kučera, Martin Škoula a další hokejisté, kteří se výrazně zasloužili o zlaté úspěchy českého hokeje.

V dresu ústeckých nastoupili hráči, kteří jsou neodmyslitelně spjatí s hokejem v Ústí. Nechyběli Dušan Salfický, Jan Klobouček, Pavel Janků, David Pazourek, Milan Buďa a samozřejmě Milan Antoš, v současnosti hokejový expert České televize.

Zápasu předcházela autogramiáda obou týmů a samotné utkání dopadlo výsledkem 14:10 pro Hvězdy Českého hokeje. Řádil hlavně Robert Reichel, který zaznamenal hattrick, na straně Ústí vstřelil gól z nájezdu Dušan Salfický. Na ledě se objevil i Lukáš Konečný, bývalý boxer vyzval na pěstní souboj Jiřího Šlégra. 

Vedení Slovanu vytvořilo pěknou akci, díky které mohli fanoušci ústeckého hokeje zavzpomínat na časy, kdy Ústí vládlo první lize. Klub druhou nejvyšší soutěž vyhrál celkem čtyřikrát, v sezoně 2006/2007 si místní tým vyzkoušel i Extraligu. V ní ale mužstvo kolem tehdejších lídrů Milana  Antoše a Jana Čalouna vydrželo jen jednu sezonu, následně jej v nejvyšší soutěži vystřídala Mladá Boleslav.

Mezi nejslavnější odchovance Slovanu patří například Milan Hejduk či Jan Čaloun, dále Vlastimil Davídek, bratři Hanzlové, Marek Trončinský a Martin Štěpánek. Dnes za Ústí hraje historicky nejlepší hráč první ligy - Jaroslav Roubík.

Hvězdy České republiky : Hvězdy Slovanu Ústí  14:10 (4:1, 3:3, 7:6)

Branky: Reichel (Trončinský, Ščerban), Čaloun (Vlasák), Roubík, Alinč (Čaloun, Roubík), R. Hanzl (Alinč), Beránek (Reichel), Beránek (Šlégr), Reichel (TS), Šlégr (TS), Roubík (TS), Čaloun (TS), Roubík, Čaloun (Škoula, Kučera), Reichel (Šlégr) - Buďa, Janků (Antoš, Jan Kudrna), Morvay (D. Tvrzník), Salfický (TS), Janků (Pazourek), Jan Kudrna (Antoš),  D. Tvrzník (Morvay), D. Tvrzník (Buďa, Cícha), O. Kříž, Jan Kudrna (Antoš, Buďa).

Sestava Slovanu: Sáblík, Salfický, Ptáček - Klobouček, J. Kudrna, D. Zápotočný, O. Kříž, J. Evan, J. Cícha, Hnízdo, J. Merta, Janků, Pazourek, Antoš "C", J. Kudrna, Slížek, M. Trončinský, Morvay, Buďa, D. Tvrzník, A. Hanzl, Mikeš, M. Hanzl.

Sestava České republiky: Orct, Salfický - L. Procházka, F. Kučera, M. Štěpánek, Šlégr, Škoula, Ščerban, Straka, Vlasák, Čaloun "C", R. Hanzl, Roubík, Alinč, Reichel, J. Beránek, M. Trončinský.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Plekanec dohraje sezónu v Kladně se střídavými starty v Brně

26.11.2018 17:53 Kladno - Česká hokejová veřejnost se v pondělí konečně dozvěděla, v jakém klubu dohraje aktuální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama