Hokej v Ústí oslavil 70 let, v exhibici zvítězil tým Hvězd České republiky

Ústí nad Labem - Šest olympijských vítězů z Nagana, deset mistrů světa. Ústí nad Labem se v pondělí stalo městem s pravděpodobně největší koncentrací hokejových hvězd na světě. Místní hokej oslavil sedmdesát let existence, v exhibičním utkání se v rámci akce utkaly týmy Hvězd České republiky a Hvězd Slovanu Ústí. V zápase padlo čtyřiadvacet branek.

Přidejte svůj názor

Ústecký hokej oslavil sedmdesát let existence exhibičním utkáním.
doporučujeme

Sedmdesát let hokeje v Ústí nad Labem. A ústecká Zlatopramen aréna zažila po dlouhé době akci, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. V rámci exhibičního utkání na sebe totiž narazily legendy českého hokeje a současní, či bývalí hráči Slovanu. Na ledě se tak proháněli například Robert Reichel, Josef Beránek, Martin Straka, František Kučera, Martin Škoula a další hokejisté, kteří se výrazně zasloužili o zlaté úspěchy českého hokeje.

V dresu ústeckých nastoupili hráči, kteří jsou neodmyslitelně spjatí s hokejem v Ústí. Nechyběli Dušan Salfický, Jan Klobouček, Pavel Janků, David Pazourek, Milan Buďa a samozřejmě Milan Antoš, v současnosti hokejový expert České televize.

Zápasu předcházela autogramiáda obou týmů a samotné utkání dopadlo výsledkem 14:10 pro Hvězdy Českého hokeje. Řádil hlavně Robert Reichel, který zaznamenal hattrick, na straně Ústí vstřelil gól z nájezdu Dušan Salfický. Na ledě se objevil i Lukáš Konečný, bývalý boxer vyzval na pěstní souboj Jiřího Šlégra. 

Vedení Slovanu vytvořilo pěknou akci, díky které mohli fanoušci ústeckého hokeje zavzpomínat na časy, kdy Ústí vládlo první lize. Klub druhou nejvyšší soutěž vyhrál celkem čtyřikrát, v sezoně 2006/2007 si místní tým vyzkoušel i Extraligu. V ní ale mužstvo kolem tehdejších lídrů Milana  Antoše a Jana Čalouna vydrželo jen jednu sezonu, následně jej v nejvyšší soutěži vystřídala Mladá Boleslav.

Mezi nejslavnější odchovance Slovanu patří například Milan Hejduk či Jan Čaloun, dále Vlastimil Davídek, bratři Hanzlové, Marek Trončinský a Martin Štěpánek. Dnes za Ústí hraje historicky nejlepší hráč první ligy - Jaroslav Roubík.

Hvězdy České republiky : Hvězdy Slovanu Ústí  14:10 (4:1, 3:3, 7:6)

Branky: Reichel (Trončinský, Ščerban), Čaloun (Vlasák), Roubík, Alinč (Čaloun, Roubík), R. Hanzl (Alinč), Beránek (Reichel), Beránek (Šlégr), Reichel (TS), Šlégr (TS), Roubík (TS), Čaloun (TS), Roubík, Čaloun (Škoula, Kučera), Reichel (Šlégr) - Buďa, Janků (Antoš, Jan Kudrna), Morvay (D. Tvrzník), Salfický (TS), Janků (Pazourek), Jan Kudrna (Antoš),  D. Tvrzník (Morvay), D. Tvrzník (Buďa, Cícha), O. Kříž, Jan Kudrna (Antoš, Buďa).

Sestava Slovanu: Sáblík, Salfický, Ptáček - Klobouček, J. Kudrna, D. Zápotočný, O. Kříž, J. Evan, J. Cícha, Hnízdo, J. Merta, Janků, Pazourek, Antoš "C", J. Kudrna, Slížek, M. Trončinský, Morvay, Buďa, D. Tvrzník, A. Hanzl, Mikeš, M. Hanzl.

Sestava České republiky: Orct, Salfický - L. Procházka, F. Kučera, M. Štěpánek, Šlégr, Škoula, Ščerban, Straka, Vlasák, Čaloun "C", R. Hanzl, Roubík, Alinč, Reichel, J. Beránek, M. Trončinský.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána pro český hokej: Zemřel trenér Bukač, který dovedl nároďák k dvěma…

20.04.2019 16:43 Ve věku 83 let zemřel úspěšný hokejový trenér Luděk Bukač. V letech 1985 v Praze a 1996 ve Vídni…

loading...

Hokejový Zlín do další sezóny povede dvojnásobný mistr světa

17.04.2019 19:29 Zlín - Letošní extraligová sezóna sice ještě pro některé týmy ani neskončila, už nyní se ale ve…

Zemřela sportovní legenda Ján Starší, dostal hokejisty ke zlatým medailím

14.04.2019 16:49 Ve věku 85 let dnes zemřel bývalý slovenský hokejista a trenér Ján Starší. Největší úspěchy prožil…

Tři kluby proti svazu. Vyřazení z juniorské ligy může skončit i u soudu

10.04.2019 17:13 Praha - Hokejové kluby Havířova, Přerova a Vsetína vytáhli do boje s Českým svazem ledního hokeje …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama