Rachna kachna i hokejové nebe. TOP 5 slavných hlášek hokejových komentátorů

Praha - Úspěchy českého hokeje patří k zázrakům historie sportu. Dvanáct dosud získaných mistrovských titulů má v sobě dvanáct krásných příběhů, ke kterým bezesporu patří i sportovní komentátoři a jejich slavné výroky během důležitých okamžiků. Sportovní redakce EuroZprávy.cz pro vás připravila právě TOP 5 slavných hlášek, které pronesli komentátoři během hokejových utkání České reprezentace.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Robert Záruba, sportovní komentátor České televize.

Hokej má v České republice výsadní postavení. Hra plná emocí umí zaujmout všechny společenské vrstvy a leckdy je to jediná věc, která umí spojit celý národ. Patří k němu neodmyslitelně i komentátoři. Průkopníkem komentování hokeje byl v tehdejším Československu Josef Laufer, později v práci Laufera pokračovali Otakar Procházka a Štefan Mašlonka, dnes profesionálům vévodí Robert Záruba. Někdy se komentátorům během slavných utkání české reprezentace podaří říct větu, která vstoupí do historie. Zde je pět nejslavnějších výroků.

5. „A je to tady, ještě jeden zlatý večírek pro tuhle partu!“ (Robert Záruba, MS 2005)

Světový šampionát v roce 2005, to byla poslední slavná cesta zlaté generace. Výrok Robert Záruba pronesl těsně po závěrečném hvizdu finálového utkání s Kanadou, které Česko vyhrálo 3:0. Do turnaje se z pohledu komentování zapsala i jedna derniéra, MS 2005 bylo posledním šampionátem, který komentoval Petr Vichnar.

4. „Rachna kachna, to to letělo!“ (Robert Záruba, MS 2010)

Sám Záruba o tomto výroku tvrdí, že ho napadl úplnou náhodou. Karel Rachůnek před sedmi lety vyrovnal semifinálový souboj se Švédskem nezapomenutelnou bombou sedm vteřin před koncem třetí třetiny. Republika byla v ten moment v extázi, Záruba s ní. Věta vstoupila do historie i díky nešťastné tragédii o rok a půl později. 

3. „Dotkli jsme se hokejového nebe!“ (Petr Vichnar, MS 1996)

Národní tým na tomto turnaji vybojoval první zlatou medaili samostatné České republiky. Finálový zápas s Kanadou spěl do prodloužení, ještě minutu před koncem základní hrací doby bylo vyrovnáno. Jenže pak rozhodl Martin Procházka a zkušený komentátor byl ve svém živlu. Po dlouhém "Góóóól" pronesl výrok, který je považovaný za ten vůbec nejslavnější, který kdy Vichnar řekl.

2. „Otevíráme zlatou bránu olympijského turnaje, jsme olympijští vítězové!“ (Robert Záruba, ZOH 1998)

Tento výrok nesmí v žebříčku chybět. Je v něm totiž to nejúžasnější, co čeští hokejisté dokázali - zlato na olympiádě v Naganu. Věta je nesmrtelná asi tak jako radostně vymrštěná hokejka Dominika Haška, která zranila pod okem Richarda Šmehlíka. Od památné hlášky je to letos přesně devatenáct let.

1. „Tak přece jen existuje spravedlnost!“ (Petr Vichnar, ZOH 1998).

Znovu nezapomenutelné hry v Japonsku a finále s Ruskem, ve kterém sborná hrála tvrdě, leckdy až za hranou pravidel. Ale Rusům to procházelo, legendární kanadský sudí Bill McCreary hru zbytečně nekouskoval. Čeští hráči se zákonitě cítili poškození, nakonec vzal osud do vlastních rukou nechytatelnou bombou Petr Svoboda. A z úst Petr Vichnar vypustil větu, která kraluje i našemu žebříčku.   

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Plekanec dohraje sezónu v Kladně se střídavými starty v Brně

26.11.2018 17:53 Kladno - Česká hokejová veřejnost se v pondělí konečně dozvěděla, v jakém klubu dohraje aktuální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama