Hokejista Patrik Eliáš už další sezónu v NHL nepřidá

Newark/Praha - V pátek se rozhodl ukončit kariéru v kanadsko-americké NHL český hokejový forvard Patrik Eliáš, jenž působil předešlých 20 sezón coby hráč New Jersey Devils, tedy v klubu, se kterým dokázal získat hned dvakrát Stanleyův pohár. O tom, že se takto český hráč rozhodl, informoval sám klub na svých webových stránkách. Eliáše trápily v posledních letech zdravotní potíže a to především problémy s pravým kolenem, kvůli kterému během právě probíhající sezóny 2016/17 nenastoupil k žádnému zápasu.

Přidejte svůj názor

Patrik Eliáš

Že Patrik Eliáš s aktivním hokejem skončí, tak to začínalo být jasné už od loňského listopadu, kdy samotný hráč, jemuž zanedlouho bude již 31 let, mluvil o svém blížícím se konci v NHL. Připomeňme, že od sezóny 1995/96 nastupoval za velkou louží vždy jen a pouze za Ďábly z New Jersey, za které odehrál celkem 1240 duelů, přičemž zaznamenal celkem 408 branek a 617 asistencí, za více než 20 let si tak tedy na své konto připsal dohromady 1025 bodů. Jedná se o vůbec nejvyšší bodový zisk ze všech hráčů, kteří kdy oblékali dres New Jersey.

Právě s tímto klubem dokázal v letech 2000 a 2003 získat Stanley Cup, dvakrát se pak stal vicemistrem této soutěže. Dodejme, že v play-off NHL nastoupil celkem ke 162 zápasům, během kterých si připsal 45 gólů a 80 finálních přihrávek.

Vedle svého působení v zámoří oblékal Eliáš i reprezentační dres, ve kterém se například zúčastnil Zimních olympijských her v Turíně v roce 2006 a právě tehdy získal bonzovou medaili. Tuto hodnotu cenného kovu získal i na dvou světových šampionátech z celkových čtyř, které odehrál. Čtyřikrát reprezentoval během své kariéry i pod pěti olympijskými kruhy.
 
„Jsem šťastný za kariéru v tomto klubu. Byly to skvělé roky, úspěšné roky... Je to dlouhodobé přátelství, tohle je můj druhý domov. Mé děti se zde narodily, chodí tady do školy. Město, okolí, vše znám. Mám zde rodinu, přátele," uvedl Eliáš v rozhovoru pro klubovou televizi.

Co se týče jeho zmiňovaných potíží s pravým kolenem, to ho trápilo i v sezóně 2015/16, přičemž tehdy nastoupil celkem do šestnácti duelů. I tak se ale stále věřilo v plnohodnotný návrat českého útočníka mezi mantinely. „Pokud bude Patrik schopen hrát na takové úrovni, jak sám od sebe očekává, že stále může hrát a bude prospěšný pro tým, tak si myslím, že v New Jersey budou nadšení z možnosti mít ho tady zase zpátky," říkal ještě před deseti měsíci Eliášův agent Allan Walsh.

Jak se NHL s Patrikem Eliášem rozloučí, tak to je zatím ve hvězdách, stejně tak i samotná budoucnost českého hokejového útočníka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Plekanec dohraje sezónu v Kladně se střídavými starty v Brně

26.11.2018 17:53 Kladno - Česká hokejová veřejnost se v pondělí konečně dozvěděla, v jakém klubu dohraje aktuální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama