Na olympijské hry pojedu, prohlásil rezolutně Rus Ovečkin

Washington - Ačkoliv vedení NHL v pondělí informovalo, že kvůli olympijským hrám 2018 nebude přerušovat sezónu, a tudíž hokejistům zámořské ligy neumožní startovat v Pchjongčchangu, ruská hvězda Alex Ovečkin se svou účastí napevno počítá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Alex Ovečkin
doporučujeme

"Na olympiádu pojedu. Svůj názor jsem nezměnil a ani do budoucna tak neučiním," prozradil Ovečkin v rozhovoru pro web cbc.ca. "Situace je podobná jako před OH 2014 v Soči. Funkcionáři se pouze snaží vyjednat si lepší podmínky. Nakonec vše dobře dopadne, jsem si jistý. Nyní se z toho dělá nafouknutá bublina."

Útočník Washingtonu Capitals věří, že komisionář NHL Gary Bettman a vlastníci klubů přece jen najdou společné slovo s Mezinárodním olympijským výborem. "Stále je dost času. NHL vyložila karty na stůl, když se osmělila plánovat program příští sezóny bez přestávky na olympijské hry, vše se však ještě může změnit. A kdyby náhodou k dohodě opravdu nedošlo, nevadí mi to. Já pojedu."

Majitel Capitals Ted Leonsis se zatím jako jediný z vlastníků klubů NHL vyjádřil, že svým svěřencům ve startu bránit nebude, což Ovečkin vítá: "Můj šéf rozumí postoji nás hokejistů. Já, Kuzněcov (oba Rusko), Bäckström, Johansson, (oba Švédsko) a Holtby (Kanada) se chceme olympiády zúčastnit a bude nám dovoleno."

"Je to pěkná blbost," nasupeně komentoval rozhodnutí NHL švédský obránce Erik Karlsson, jenž jenom potvrdil zájem hráčů zápolit pod pěti kruhy. Zástupci kanadsko-americké soutěže ale po pěti olympijských hrách dále nehodlájí své hráče na akci pouštět, aniž by se na oplátku od Mezinárodního olympijského výboru dočkali určité kompenzace. Samotní hokejisté bez souhlasu klubových nadřízených, kteří je štědře platí, do Jižní Koreje těžko odcestují. Z olympijského turnaje se tedy rázem stane podívaná druhé kategorie, kvalitou ji převýší i podceňované mistrovství světa.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána pro český hokej: Zemřel trenér Bukač, který dovedl nároďák k dvěma…

20.04.2019 16:43 Ve věku 83 let zemřel úspěšný hokejový trenér Luděk Bukač. V letech 1985 v Praze a 1996 ve Vídni…

Hokejový Zlín do další sezóny povede dvojnásobný mistr světa

17.04.2019 19:29 Zlín - Letošní extraligová sezóna sice ještě pro některé týmy ani neskončila, už nyní se ale ve…

Zemřela sportovní legenda Ján Starší, dostal hokejisty ke zlatým medailím

14.04.2019 16:49 Ve věku 85 let dnes zemřel bývalý slovenský hokejista a trenér Ján Starší. Největší úspěchy prožil…

Tři kluby proti svazu. Vyřazení z juniorské ligy může skončit i u soudu

10.04.2019 17:13 Praha - Hokejové kluby Havířova, Přerova a Vsetína vytáhli do boje s Českým svazem ledního hokeje …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama