Na olympijské hry pojedu, prohlásil rezolutně Rus Ovečkin

Washington - Ačkoliv vedení NHL v pondělí informovalo, že kvůli olympijským hrám 2018 nebude přerušovat sezónu, a tudíž hokejistům zámořské ligy neumožní startovat v Pchjongčchangu, ruská hvězda Alex Ovečkin se svou účastí napevno počítá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Alex Ovečkin

"Na olympiádu pojedu. Svůj názor jsem nezměnil a ani do budoucna tak neučiním," prozradil Ovečkin v rozhovoru pro web cbc.ca. "Situace je podobná jako před OH 2014 v Soči. Funkcionáři se pouze snaží vyjednat si lepší podmínky. Nakonec vše dobře dopadne, jsem si jistý. Nyní se z toho dělá nafouknutá bublina."

Útočník Washingtonu Capitals věří, že komisionář NHL Gary Bettman a vlastníci klubů přece jen najdou společné slovo s Mezinárodním olympijským výborem. "Stále je dost času. NHL vyložila karty na stůl, když se osmělila plánovat program příští sezóny bez přestávky na olympijské hry, vše se však ještě může změnit. A kdyby náhodou k dohodě opravdu nedošlo, nevadí mi to. Já pojedu."

Majitel Capitals Ted Leonsis se zatím jako jediný z vlastníků klubů NHL vyjádřil, že svým svěřencům ve startu bránit nebude, což Ovečkin vítá: "Můj šéf rozumí postoji nás hokejistů. Já, Kuzněcov (oba Rusko), Bäckström, Johansson, (oba Švédsko) a Holtby (Kanada) se chceme olympiády zúčastnit a bude nám dovoleno."

"Je to pěkná blbost," nasupeně komentoval rozhodnutí NHL švédský obránce Erik Karlsson, jenž jenom potvrdil zájem hráčů zápolit pod pěti kruhy. Zástupci kanadsko-americké soutěže ale po pěti olympijských hrách dále nehodlájí své hráče na akci pouštět, aniž by se na oplátku od Mezinárodního olympijského výboru dočkali určité kompenzace. Samotní hokejisté bez souhlasu klubových nadřízených, kteří je štědře platí, do Jižní Koreje těžko odcestují. Z olympijského turnaje se tedy rázem stane podívaná druhé kategorie, kvalitou ji převýší i podceňované mistrovství světa.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Rusech i Švédové. Češi ani na druhý pokus nepoznali v Moskvě pocit…

16.12.2018 14:34 Moskva - Ke svému poslednímu zápasu v rámci letošního moskevského turnaje nesoucí název "Pohár…

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama