Eliáš se loučil po boku manželky Petry a dcer Sophii a Kaily (3:00) | video: YouTube

Loading...

Třebíčský rodák před nočním utkáním s Islanders naposledy navlékl dres Devils s číslem 26 a vyjel na led. Naplněná hala spustila potlesk ve stoje a Eliáš, kterého při slavnostní chvíli doprovázely manželka Petra a dcery Sophie a Kaila, se neubránil slzám.

Patrik Eliáš byl New Jersey draftován v roce 1994 jako celková 51. volba. V NHL debutoval v sezóně 1995/96 a už po dvou letech se zařadil mezi důležité články sestavy Devils. V červených barvách dvakrát zvedl nad hlavu prestižní Stanley Cup, pod tituly se výraznou měrou podepsal v letech 2000 a 2003.

Produktivní levé křídlo odehrálo závěrečný zápas za Devils loni v dubnu. Po sezóně 2015/16, v níž kvůli zdravotním problémům Eliáš odehrál jen 16 zápasů, mu nebyla nabídnuta nová smlouva. Český hokejista se nevzdával naděje na prodloužení kariéry a o kontrakt se rozhodl zabojovat. V letošním ročníku se udržoval v kondici, když ale bylo jasné, že na úroveň zámořské soutěže se již nedokáže připravit, na konci března oficiálně ukončil kariéru. Do hokejového důchodu míří jako rekordman New Jersey, klubové maximum stanovil 408 góly, 617 asistencemi, 1 025 body i 125 body v play-off. Z českých hokejistů je v pořadí kanadského bodování NHL produktivnější jen Jaromír Jágr.

New Jersey Devils od příští sezóny vyřadí Eliášovo číslo 26 a pověsí ho pod střechu Prudential Centra vedle dalších klubových legend Martina Broduera, Scotta Scott Niedermayera, Kena Daneyka a Scotta Stevense.

– EuroZprávy.cz

reklama