Česko má v zámoří dalšího reprezentanta! Jeřábek podepsal smlouvu s Montrealem

Montreal/Praha - Od ppříští sezóny bude mít Česká republika svého dalšího zástupce v kanadsko-americké soutěži NHL. V pondělí totiž podepsal coby nedraftovaný volný hráč roční smlouvu s Montrealem Jakub Jeřábek, jenž doposud působil v KHL, konkrétně v Podolsku, a jenž je zároveň nyní i reprezentantem, který bude hrát za národní tým na blížícím se světovém šampionátu v Paříži a Kolíně nad Rýnem.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Jeřábek se tak stane v kanadském Montrealu spoluhráčem dalšího reprezentanta Tomáše Plekance. Není tajemstvím, že o Jeřábka se kromě Montrealu zajímalo hned několik dalších klubů této zámořské soutěže. "Kuba se o všem dlouho rozhodoval, nakonec dal přednost velkému snu před finančně zajímavou nabídkou z Ruska. Za to zaslouží respekt," uvedl pro server hokej.cz Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services spolupracující s hráčským agentem Allanem Walshem. "Montreal o jeho služby projevil zájem, Jeřábek s klubem uzavřel roční smlouvu s maximálními podmínkami, které to hráči v jeho postavení umožňují," dodal Sivek.

Připomeňme, že Jeřábek odešel do ruské KHL z Plzně, za Podolsk pak nastoupil celkem k 63 utkáním, ve kterých nastřílel šest gólů, vedle toho si však připsal hned 30 asistencí. Co se týče základní části KHL, pokud se budeme bavit o ročníku 2016/17, tak v ní se stal nejproduktivnějším obráncem vůbec v této soutěži, přičemž měl na svém kontě 29 finálních přihrávek, díky kterým tak byl čtvrtým nejlepším obráncem KHL. "Dokázal, že na KHL má. Od začátku sezóny hrál výborně. A zaznamenali to i skauti z NHL. Už v polovině soutěže jsme měli signály, že o Jeřábka bude zájem ze strany tamních klubů. Ve finiši Jakub řešil čtyři zámořské nabídky," řekl Sivek.

Je to tak pro Jeřábka pokračování úspěšného období, které pro něj započalo loni, kdy poprvé reprezentoval na mistrovství světa, když ho tehdejší kouč národního týmu Vladimír Vůjtek starší nominoval na světový šampionát v Moskvě, kde si připsal celkem osm bodů, přičemž z toho hned pět byly za přihrávky. Co se týče jeho celkové bilance v reprezentačním dresu, tak ta zní následovně: v dosavadních 34 duelech zaznamenal celkem čtyři přesné trefy.

Jeřábek zamířil do zámoří i přesto, že nejspíše tak nebude moct reprezentovat na Zimnch olympijských hrách v příštím roce. Jak známo, hráči NHL mají zakázáno na této velké sportovní akci reprezentovat. "Podobná šance se nemusí opakovat. Jakub jde za svým, cítí, že se teď nabízela možná poslední příležitost, jak si splnit dávnou touhu," řekl k tomuto faktu Sivek. Ten nevyloučil, že Jeřábek bude nejspíš nejprve nastupovat za farmu montrealského celku. "Jakub ví, že tahle situace může nastat, je připraven se s tím poprat. Nedostane nic zadarmo, všechno záleží jen a jen na jeho výkonech. Canadiens mají nového trenéra Juliena, hraje tam několik Rusů, Fin Lehkonen, samozřejmě Tomáš Plekanec. Je vidět, že když je hráč z Evropy připravený, šanci dostane. I tohle Kubu oslovilo."

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po příštím šampionátu u národního týmu Říha skončí! Nahradí ho Pešán

13.06.2019 16:17 Aktualizováno Ještě hokejový světový šampionát v příštím roce ve Švýcarsku a konec. Trenér hokejového národního…

Trapas novin v St. Louis: Zisk Stanley Cupu oslavovaly předčasně

10.06.2019 08:33 Deník St. Louis Post-Dispatch předčasně oslavil zisk premiérového Stanley Cupu místního hokejového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama