Kanaďani před utkáním s Českem: Bude to těžké

Paříž - Nejen Češi, ale samozřejmě i Kanaďané se připravují ve francouzské metropoli, tedy v Paříži, na svůj úvodní duel právě začínajícího hokejového světového šampionátu, který svedou právě se svěřenci kouče Josefa Jandače. Právě ty Kanaďané i v čele se spoluhráčem českého kapitána Jakuba Voráčka z Philadelphie Cladeua Girouxe před tímto velmi očekáváným zápasem vyjádřili respekt nad jejich sílou.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto

Nejprve ale Jon Cooper, hlavní stratég kanadského národního týmu, nešetřil chválou svého kádru a to poté, codostal otázku ohledně toho, kdo bude nosit v týmu kapitánské céčko. „Náš tým je nabitý spoustou lídrů, kteří by to písmeno klidně mohli mít na dresu také. Rozhodli jsme se však, že kapitánem bude Claude Giroux, který už pomohl Kanadě na pódium na několika mezinárodních turnajích," uvedl konkrétně Cooper.

Jeho svěřenci mají velkou šanci letos přidat střípek ke zkompletování svého zlatého hattricku, teddy potřetí za sebou vyhrát světový šampionát, což se podařilo v minulosti akorát českému národnímu týmu na přelomu tisíciletí. A první překážkou "javorových listů" na tomto mistrovství ke splnění tohoto svého snu budou právě Češi. „Náš tým si rychle sedl dohromady, kluci zažívají spolu hodně legrace, ale teď už se musíme soustředit na Čechy. To je pro nás na začátek hodně těžké sousto. Měli jsme dohromady tři čtyři tréninky, nebylo moc času na přípravu, ale už se těšíme na ostrý zápas," řekl Cooper.

Že to nebude na úvod pro Kanaďany lehké, to ví kromě něj i již zmiňovaný Claude Giroux. „Češi mají dobrý, velký tým. Jsou hodně šikovní," chválil konkrétně Čechy a v rozhovoru pro kanadskou TSN pokračoval: „My se každopádně musíme soustředit sami na sebe, na náš herní systém a na to, jak chceme hrát jako tým."

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Rusech i Švédové. Češi ani na druhý pokus nepoznali v Moskvě pocit…

16.12.2018 14:34 Moskva - Ke svému poslednímu zápasu v rámci letošního moskevského turnaje nesoucí název "Pohár…

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama