Národní tým posílí Holík, Kubalík Paříž opouští. Prodloužit si sezónu může i Sobotka

Paříž - Vzhledem k jeho poranění žeber z poslední přípravného zápasu před mistrovstvím světa se realizační tým v čele s koučem Josefem Jandačem rozhodl, že zlínského útočníka Petra Holíka z původní nominace na letošní hokejový šampionát v Paříži a Kolíně nad Rýnem vyřadí a vezme si s sebou místo n ěj vezmou jeho kolegu z Plzně Dominika Kubalíka. Protože se ale Holíkův zdravotní stav zlepšuje, trenéři se rozhodli ho do týmu opět povolat a Dominika Kubalíka posílají domů. V Paříži by se v následujících dnech mohla objevit i další posila z kanadsko-americké NHL a to konkrétně Vladimír Sobotka, jehož St. Louis v noci na pondělí už z letošního play off NHL vypadla.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto

Zprávu o Holíkově návratu médiím po dopoledním rozbruslení  v pondělí potvrdil Martin Ručinský, generální manažer české reprezentace. „S Holasem (Holíkem) jsme byli domluvení, že si v neděli nebo pondělí zavoláme a řekneme si, jak jeho zdravotní stav vypadá. Ve spoji žebra a klíční kosti měl zhmožděný kloub, byl i na vyšetření u Pavla Koláře. Teď už se cítí výborně, zkoušel to zatížit a nic ho nebolí a nelimituje," řekl konkrétně.

Právě Petr Holík byl jedním z těch hokejistů, kteří na přípravných duelech v rámci Českých hokejových her v Českých Budějovicích realizační tým zaujali a to na tolik, že v prvních dvou duelech tohoto turnaje nastupoval v první útočné formaci, kterou tvořil společně s Jakubem Voráčkem a Romanem Červenkou. „V přípravných zápasech hrál výborně, nominaci si uhrál, a kdyby se nezranil, byl by tu s námi od začátku," řekl Ručinský, jenž dodal, že Holík bude k dispozici trenéům od úterý, když už bude společně s ostatními trénovat v Paříži.

Podle Ručinského pro zatím nebude realizační tým nikoho dalšího na soupisku přidávat. „Zatím ale nikoho dalšího na soupisku zapisovat nebudeme, pokračujeme se sedmi obránci a třinácti útočníky. Pokud by se nám někdo zranil, museli bychom na to zareagovat. Uvidíme, jak se Holas bude cítit na ledě, pár dní na něm nebyl."

Dominika Kubalíka, pro nějž tedyd etnto šampionát končí, tato situace nikterak nepřekvapila. „Dominik už před odletem věděl, jak se situace má. Byl by tady jen na čekačce a nechceme, aby tohle na mistrovství světa absolvoval podruhé za sebou," připomněl Ručinský fakt, že už loni na MS v Moskvě s národním týmem trénoval, na samotnou soupisku se ale během šampionátu nikdy nepodíval. „Rozhodnutí bylo jen na něm. Mohl tady s námi klidně zůstat, ale od příští sezóny odchází do Ufy a chce se na nové angažmá pořádně připravit," prozradil Ručinský.

Vedle Vladimíra Sobotky by mužstvo mohl posílit i Jaškin. O něm ale realizační tým neuvažoval

Martin Ručinský také reagoval na vypadnutí St. Louis z právě probíhajícího play off NHL. A právě v tomto klubu má Česko hned dva své legionáře. Vladimíra Sobotku a Dmitrije Jaškina. „O Jaškinovi jsme pro mistrovství světa neuvažovali, se Sobem (Sobotkou) se spojíme a zjistíme, jaký je jeho zdravotní stav a jak to celkově s ním vypadá. Než odletěl do St. Louis, měl problémy se zády," připomněl Ručinský zdravotní potíže tohoto českého útočníka.

Dodejme, že kouč Jandač a jeho pobočníci mohou ještět na soupisku připsat dva hráče do pole a právě na tuto příležitost vedle Holíka čekají beci Jan Kolář, Libor Šulák a také forvard Jakub Lev.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Profesionální kariéru považuji za ukončenou, řekl Jágr

31.01.2019 20:20 Kladno - Již rok je na Kladně nejen jeho majitelem, ale i jeho hráčem. Stalo se tak poté, co…

Potvrzeno. Bokroš po skandálu u slovenské "dvacítky" už pokračovat nebude

23.01.2019 11:07 Bratislava - Dosavadní trenér slovenského hokejového národního týmu hráčů do 20 let Ernest Bokroš…

Hokejové Pardubice se topí v problémech. Kvůli jízdě v opilosti skončil…

14.01.2019 18:50 Pardubice - Trápení slavného tuzemského hokejového klubu z Pardubic zřejmě nezná mezí ani konce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama