Američané třikrát doháněli, přesto dokázali duel otočit a vyhrát

Kolín nad Rýnem - I v pondělí večer byl na progamu duel v německém Kolíně nad Rýnem, tedy duel v rámci skupiny A. O ten se postarali Američané společně se Švédy. Byli to právě hokejisté Tří korunek, kteří v tomto zápase nad zámořskými reprezentanty dokonce hned třikrát vedli, přesto to byli Američané, kteří se nakonec radovali z vítězství 4:3.

Přidejte svůj názor

Američané ztráceli na Švédy dvě branky, přesto dokázali duel otočit a vyhrát
doporučujeme

Obracelo se nejen v Paříži v duelu mezi Finskem a Českem, ale i v Kolíně nad Rýnem, kde se střetli Američané se Švédskem. A to hned třikrát. Že se diváci, jež zavítali na toto utkání, nudit rozhodně nebudou, bylo jasné už v první dvacetiminutovce, ve které padlo hned pět branek. Vše začalo již ve 3. minutě, kdy přesilovku dokázal svým přesným zakončením Lindholm. Radost Švédů z vedení však netrvala dlouho, konkrétně 67 vteřin. Právě za tak krátkou dobu dokázal vyrovnat Keller, jenž tak navázal na svůj hattrick z předešlého duelu, ve kterém se Američané střetli s Dánskem. Zanedlouho pak mohli hokejisté USA i vést, kdyby ovšem Brodinovu ránu Howard nevychytal i s pomocí masky. Blízko k navrácení švédského vedení měl i Nylander. Stejně tak mohl americkou síť rozvlnit Krüger, nnakonec to musel všeho opět rozseknout Lindholm, jenž tak tedy dostal Švédy ve 14. minutě do vedení 2:1. To ale z první třetiny nebylo ještě všechno, psala se 19. minuta, když švédské vedení ještě dokázal zvýraznit Gaudreau ve spolupráci s Fasthem, 3:1. Za 35 sekund tu ale byli Švédové jako na koni s další odpovědí, o kterou se postaral Hedman.

Ve 23. minutě se pak podruhé do střelecké listny za Američany zapsal Gaudreau, jenž tak opět dokázal vyrovnat stav zápasu, tentokrát na 3:3. Švédové mohl zase vést, kdyby však svou šanci poté využil Hedman, přišla však pasáž hry, kdy se na gól muselo čekat, ovšem i v tééto pasáži byl k vidění kvalitní hokej z obou stran.

Ve 45. minutě byl blízko ke skórování Rask a následně mohl pro změnu vstřelit branku Lindholm, ale ani jednomu se to tehdy nepodařilo a mohlo je to mrzet. Běžela totiž 52. minuta, když Američané nahodili od modré puk směrem k soupeřově brance, před kterou ještě navíc tuto střelu tečoval Compher a byl to právě tento hráč, díky nemuž USA poprvé v zápase vedly. V závěru byl blízko k vyrovnání Stralman, ovšem tomu zabránil svým kolene obránce Murphy. A i když Američané ještě měli k dispozici hned dvojnásobnou přesilovku, k jejich patému gólu to nepomohlo a tak tedy USA vyhrály nad hokejisty Tre Kronor 4:3.

Konečný výsledek hokejového MS:

SKUPINA A - Kolín nad Rýnem:

USA - Švédsko 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Keller (Eichel, Trouba), 19. Gaudreau (D. Larkin), 23. Gaudreau (Eichel, Lee), 52. Compher (C. Murphy, D. Larkin) - 3. E. Lindholm (Stralman), 14. E. Lindholm (Ekman-Larsson), 19. Hedman (Nordström, C. Klingberg)

USA: Howard - C. Murphy, Hanifin, DeKeyser, Trouba, T. van Riemsdyk, McAvoy, Brickley - Lee, Eichel, Gaudreau - Nelson, D. Larkin, Schmaltz - Keller, Dvorak, Bjugstad - Bjork, Copp, Compher - Greenway. Trenér: Jeff Blashill

Švédsko: Fasth - Stralman, Hedman, Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler - E. Lindholm, V. Rask, Landeskog - Söderberg, Krüger, Omark - Karlsson, W. Nylander, Eriksson Ek - C. Klingberg, J. Lundqvist, Nordström. Trenér: Rikard Grönborg

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Problém hokejového svazu. V předvečer začátku soutěže mu soud odložil…

05.09.2019 18:33 Pouhý den před startem nejvyšší české hokejové juniorské soutěže Městský soud v Praze rozhodl o tom…