Voráčkův stav není po vyšetření vážný, přesto ho ještě může nahradit Sobotka. Ten by na MS chtěl

Paříž - Po pondělním zápase s Finskem, nad kterým česká reprezentace dokázala vyhrát 4:3 na samostatné nájezdy a to i přesto, že po dvou třetinách ještě s týmem Suomi prohrávala 0:3, to s kapitánem Jakubem Voráčkem, jenž z tohoto utkání odstoupil ještě před první přestávkou všelijak, jen ne zrovna optimálně. Jen pro připomenutí, v první dvacetiminutovce totiž do něj narazil u hrazení útočník Osala a to takovým způsobem, že ho zasáhl do hlavy a právě po tomto střetu byl český legionář z Philadelphie otřesen a následně převezen do nemocnice, kam zamířil v doprovodu s týmovým lékařem Dušanem Singrem a právě podle něj byly všechny výsledky testů negativní a stav reprezentačního kapitána tak není vážný. Přesto zůstává v pozoru případný náhradník za Voráčka Vladimír Sobotka, jenž se svým St. Louis již nefiguruje v play off NHL. Ten totiž se nijak netají tím, že se chce letošního právě probíhajícího světového šampionátu konajícího se vedle Kolína nad Rýnem i v Paříži, všechno ale nyní záleží na tom, jak se bude vyvíjet již zmiňovaný Voráčkův zdravotní stav.

Přidejte svůj názor

Jakub Voráček, český kapitán

O tom, jak bylo samotnému Voráčkovi krátce po onom osudném nárazu u mantinelu, mluvil v úterý s českými novináři taktéž výše zmíněný lékař národního týmu Dušan Singer. „Bezprostředně po tvrdém hitu Jakub chviličku udával snížení koncentrace, zápas dohrát nemohl. Potom začal pociťovat bolesti hlavy, měl výpadek paměti - takové známky lehkého otřesu mozku," řekl konkrétně Singer a pokračoval: „V úterý dopoledne jsme s ním jeli do nemocnice na komplexní vyšetření, která naštěstí neprokázala nic negativního. CT snímek byl negativní, závěr neurologického vyšetření zněl: bez ložiskových změn."

To samozřejmě těší nejen Singera, ale pochopitelně i realizační tým v čele s koučem Josefem Jandačem. Ten nařídil na úterý pro své svěřence dobrovolný trénink a právě na něm přítomen Voráček nebyl. Ve středu by se ale bojovník se zrzavým plnovousem měl tréninku zúčastnit a proto není v žádném případě vyloučeno, že se objeví ve čtvrtečním duelu s Norskem. „Bude záležet na Kubových pocitech a koncepci trenérů. V zásadě ale bude mít pro hokej zelenou, naštěstí se dnes ani zítra nehraje, což je příznivý faktor. Kuba je natolik zkušený hráč, že sám dokáže odhadnout, kdy může jít na led nebo do zápasu. Z medicínského hlediska hraje čas v jeho prospěch. Kdyby se rozhodl, že to ještě není ono a potřebuje mírnou úlevu, souhlasil bych s ním," uvedl Singer a dále pak uvedl: „Typické příznaky pro otřes mozku jako závratě nebo pocity na zvracení se u něj nevyskytly. Velice brzo se dostal do formy. Teď není potřeba, aby měl klidový režim. Může se jít projít, provádět osobní aktivity, ale bez zvýšené námahy. Žádná omezení jsem mu nedával. V noci na úterý jsem ho kontroloval, budu ho hlídat i nadále."

Pokud by se snad stav českého kapitána zhoršoval, existuje možnost, že by ho mohl nahradit Vladimír Sobotka, jehož St. Louis už z play off NHL vypadlo a jenž by s start na tomto šampionátu přál. A právě s tímto forvardem už tefenoval v pondělí večer reprezentační generální manažer Martin Ručinský. „Zajímal nás hlavně jeho zdravotní stav. Řekl mi, že prohlídkou prošel, je zdravý a víceméně pro nás k dispozici. Vláďa projevil zájem reprezentovat, když budeme mít zájem, tak přijede do Paříže," přiblížil telefonický hovor do zámoří Ručinský, jenž ví o tom, že národní tým může ještě na soupisku připsat dva hráče do pole. „Musíme brát taky ohled na to, kdyby se nám zranil nějaký obránce. Museli bychom na soupisku zapsat jiného beka," řekl.

Ručinský také nastínil, jak bude postupovat v následujících dnech. „Jsme teď v situaci, že nevíme, co bude s Vorasem, počkáme do středy, jak se bude cítit. Pak budeme reagovat. Zítra Vláďovi zavolám a budu ho informovat, jak se vyvíjí zdravotní stav Vorase. Budeme neustále v kontaktu, na rovinu mu všechno povím," ujišťuje. Zda by Sobotka posílil národní mužstvo i v případě Voráčkova uzdravení, na to řekl Ručinský následovně: „Není to úplně definitivní, ale je to jedna z variant."

Připomeňme na závěr, že o dodatečný zápis na soupisku ještě přímo v Paříži bojují obránci Kolář a Šulák a také útočníci Lev s Holíkem. Mimochodem, právě posledně menovaný forvard přiletěl do dějiště tohoto šampionátu, tedy do francouzské metropole, během pondělního dne a během úterního už  trénuje společně s mužstvem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Rusech i Švédové. Češi ani na druhý pokus nepoznali v Moskvě pocit…

16.12.2018 14:34 Moskva - Ke svému poslednímu zápasu v rámci letošního moskevského turnaje nesoucí název "Pohár…

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama