Češi trénovali na Nory v kompletním složení, tedy i s kapitánem Voráčkem. Trenéři zpřeházeli útoky

Paříž - Ve středu měli čeští hokejoví reprezentanti na programu trénik před nadcházejícím duelem s Norskem, jenž se uskuteční ve čtvrtek od 16:15. Co je nejpodstatnější, s týmem už se připravoval i kapitán Jakub Voráček, jenž musel ještě v první třetině posledního zápasu s Finy (4:3 po samostatných nájezdech) musel z tohoto zápasu odstoupit poté, co co byl jedním ze soupeřů atakován u mantinelu tak tvrdě, že musel za doprovodu lékaře národního týmu Dušana Singera na vyšetření do nemocnice. To následně ukázalo, že stav českého bojovníka se zrzavým plnovousem není vážný a že bude zálažet na vývoj zdravotního stavu Jakuba Voráčka, kterého i nadále sleduje zmíněný lékař Singer, jestli bude na tomto šampionátu pokračovat. Nyní tedy trénoval s ostatními. Není pak bez zajímavosti, že se realizační tým v čele s koučem Josefem Jandačem rozhodl zpřeházet všechny útočné formace a to především na základě velmi nepovedeného začátku zápasu českého týmu s Finy, se kterými ještě po dvou třetinách prohrávali 0:3. Do prvního útoku se tak v zápase proti Norsku podívá Tomáš Zohorna.

Přidejte svůj názor

Kapitán Jakub Voráček (foto) ve středu s mužstvem trénoval na zápas s Norskem

Po středečním tréninku se nechtěl Voráček o svém aktuálním zdravotním stavu s novináři bavit a tak se k této otázce vyjádřil jeden z asistentů kouče národního týmu Jaroslav Špaček. „Je těžké hned po zátěži na ledě říkat, jak se cítí. Ale trénink absolvoval v úplném zatížení, jezdil naplno. Potom si šel ještě v kabině zašlapat na kolo," řekl konkrétně a pokračoval: „Jestli nastoupí proti Norům, budeme definitivně vědět dnes večer nebo zítra ráno. Musíme to nechat na něm a na doktorovi. Prošel prohlídkou, všechno vypadá dobře, ale nikdo mu do hlavy nevidí. Uvidíme, jak se bude sám cítit. Až po zatížení se totiž opravdu ukáže, jak na tom tělo je."

Podle Špačka by pak trenérům nevadilo, kdyby si řekl kapitán o volno a proti Norům by tak nenastoupil. Budou ještě důležitější duely, při kterých Voráček bude jistě potřeba. „I kdyby měl teď ale dostat volno, nebyl by to problém. Ty hlavní zápasy teprve přijdou. Potřebujeme, abychom ho měli nachystaného na ta klíčová utkání," uvedl.

Sobotka ze zámoří zamířil do Česka, zde bude čekat

Vzhledem k aktuálním zprávám o Jakubu Voráčkovi se tak tedy vzdaluje možnost toho, any národní tým v Paříži posílil útočník ze St. Louis, z klubu, jenž před pár dny vypadl z play off kanadsko-americké NHL, Vladimír Sobotka. Hráč, který projevil zájem o reprezentování Česka na letošním MS, sice odletěl ze záámoří do Česka, právě zde ale bude čekat na to, jestli bude treéry povolán či nikoli.

Vedení národního týmu se o případné Sobotkově účasti ještě blíže nejednalo. „Vláďa letí ze St. Louis domů do Česka a je na čekačce. Je připravený na náš telefonát. Čekali jsme, jak bude vypadat Holas (Petr Holík) a Kuba Voráček, podle toho se prostě zařídíme," řekl k tomu Špaček. Dodejme, že v Paříži pak čekají na soupisku, na kterou se můžou ještě dopsat dva hřáči do pole, čekají jak beci Kolář, Šulák, tak i forvardi Lev, Holík.

Proti Seveřanům nastoupí Češi s novými útočnými formacemi

V případě, že by tedy nakonec Voráček nastoupil ve čtvrtek proti Norům, tvořil by druhý útok společně s Tomášem Plekancem a Romanem Červenklou. A nebude to jediná změna, kterou čeští stratégové připravili na čtvrteční duel. V první formaci bychom měli totiž vidět vedle Davida Pastrňáka a Jana Kováře i Tomáše Zohornu. Právě takto spolu tito tři nastupovali v závěru utkání s Finskem. Post třináctého útočníka pak bude zastávat Lukáš Radil. Jestli v brance nastoupí Petr Mrázek či Pavel Francouz, to, stejně v předešlých případech, trenéři nezveřejnili.

Poslední dva duely české reprezentace s Norskem se konaly v rámci  přípravy a konkrétně v rámci Euro Hockey Challenge konajícího se v Chomutově a právě oba tyto duely svěřenci Josefa Jandače zvládli následujícími výsledky: 4:0 a 6:3. K těmto zápasům se vrátil i Špaček, jenž především varoval před útokem s bratry Olimby. „Tam jsme ale hráli na menším hřišti a Norové neměli poskládanou dohromady svou první lajnu, která tady v Paříži rozhoduje zápasy," řekl.

Předpokládaná sestava na Norsko:

Mrázek (Francouz) - Gudas, Šimek, Jeřábek, Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek - Pastrňák, Jan Kovář, T. Zohorna - Voráček, Plekanec, Červenka - Řepík, R. Hanzl, Birner - Hyka, Horák, Vrána - Radil

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Profesionální kariéru považuji za ukončenou, řekl Jágr

31.01.2019 20:20 Kladno - Již rok je na Kladně nejen jeho majitelem, ale i jeho hráčem. Stalo se tak poté, co…

Potvrzeno. Bokroš po skandálu u slovenské "dvacítky" už pokračovat nebude

23.01.2019 11:07 Bratislava - Dosavadní trenér slovenského hokejového národního týmu hráčů do 20 let Ernest Bokroš…

Hokejové Pardubice se topí v problémech. Kvůli jízdě v opilosti skončil…

14.01.2019 18:50 Pardubice - Trápení slavného tuzemského hokejového klubu z Pardubic zřejmě nezná mezí ani konce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama