Sobotka už čekat nemusí. Sedmá posila z NHL míří do Paříže!

Paříž - Hokejový útočník Vladimír Sobotka se přeci jenom ukáže v dějišti letošního světového šampionátu v ledním hokeji, tedy v Paříži, kde se aktuálně hrají zápasy skupiny B, jejíž členem je i česká reprezentace. Právě její vedení ve středu večer rozhodlo o tom, že má do francouzské metropole odcestovat právě tento forrvared působící na klubové úrovni v St. Louis a poté, co právě tento klub před pár dny vypadl z play off NHL, byl Vladimír Sobotka dalším adeptem na posílení Jandačova výběru. Tuto informací médiím potvrdil generální manažer reprezentace Martin Ručinský.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Již v úterý prošel Vladimír Sobotka v St. Louis zdravotní prohlídkou a už tehdy hlásil kouči nárrodního mužstva Josefu Jandačovi, že je ochoten na letošním MS Česko reprezentovat. S jeho účastí ovšem trenéři dlouho váhali, neprve se oněm hovořilo jako o možné náhradě za kapitána Jakuba Voráčka v případě, že by se Voráčkův zdravotní stav, po jednom ze zákroků na něj v zápase s Finskem, po kterém byl ryšavý bojovník otřesen a následně převezen do nemocnice na vyšetření, zhoršoval. Ve středu už ale Voráček s mužstvem trénoval na čtvrteční duel s Norskem, ovšem i nadále je pod dohledem týmového lékaře Dušana Singera.

Sobotka zamířil do Česka, kde měl původně čekat. „Letí ze zámoří domů připravený na náš telefonát a zařídíme se podle toho, jaký tady bude zdravotní stav hráčů,"  říkal o něm ještě po středečním tréninku v poledne Jaroslav Špaček, jedenn z asistentů trenéra. „Jsme v situaci, že ještě úplně přesně nevíme, co bude s Vorasem, takže trochu čekáme, jak se Kuba bude cítit, až pak budeme reagovat," říkal Ručinský, jenž byl v posledních dnech v častém kontaktu se Sobotkou.

Nyní je tedy stoprocentně jisté, že se na soupisce národníh týmu na MS Sobotka, jenž hrál na šampionátech už v letech 2014 a 2015, objeví, zbývá tak tedy jedno volné místo na soupisce, na které se tlačí v Paříži Kolář, Šulák, Lev a Holík.

Po Světovém poháru, podnicích Euro Hockey Tour, částech sezón KHL i NHL je letošní MS tak další akce v letošní sezóně, na kterou se Sobotka představí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský hokejista se odvážil zkritizovat Putina, je z toho pozdvižení

19.07.2019 14:13 Pozdvižení v ruských médiích dnes vyvolal rozhovor uctívaného ruského hokejisty Artěmije Panarina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama