Jandač a spol. se připravují na Rusko. Plekanec přesunut do čtvrté lajny

Paříž - Hokejové mistrovství světa má sice na programu ve středu volný den, což je předzvěst čtvrtečního dne, kdy se naopak odehrají nejdůležitější zápasy sezóny pro osm národních týmů včetně toho českého, které se probojovaly do čtvrtfinále. Právě o tomto volném dni se všech osm mužstev připravuje na další hrací den a to se týká i Česka, které se chystá na ruskou sbornou. A proti ní nastoupí Jandačův výběr s jinou sestavou, než se kterou vyrukovala v úterý na Švýcary, se kterými prohrál po nepříliš výrazném výkonu 1:3. Kdo například nastoupí v brance, to, jako již tradičně, nechává být realizační tým do poslední chvíle neznámou, rozhodně se ale budou měnit o proti posledímu utkání útoky, přičemž třeba Tomáš Plekanec, jenž proti Švýcarsku nastupoval v první formaci s Voráčkem a Sobotkou, nyní bude k vidění až ve čtvtré řadě společně s Romanem Horákem a Tomášem Zohornou. Do první lajny se naopak posunul Jan Kovář.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hokej, ilustrační foto

Otázku, kdo se tedy nakonec v brance proti Rusům ve čtvrtek od 16:15 postaví, nezodpověděl ani Václav Prospal, jeden z asistentů trenéra národního týmu, který mluvil s novináři po hodině trvajícím středečním tréninku: „Debatovali jsme o tom, kdo se v brance objeví, dneska to ale neprozradíme. Rozhodli jsme se to veřejně neříkat. Pořád máme do zápasu dost času a první se to dozvědí hráči," řekl a dodal, že o tom, který z mužů s maskou se nakonec mezi tři tyče postaví, nerozhoduje síla soupeře, proti kterým dosud oba brakáři (Petr Mrázek a Pavel Francouz) nastupovali. „Není to o tom, že by se někdo z nás trenérů ráno probudil a jako kovboj vystřelil od pasu, kdo bude chytat. Rozhodneme se pro brankáře, který nám dá největší možnost vyhrát."

Vzhledem k tomu, že trenéři nebyli spokojeni s útočníky v duelu se Švýcarskem (většina se z nich do šancí příliš nedaostala a většinou jejich střely blokovali švýcarští hráči, přičemž jediným forvardem, který se v úterý zapsal mezi úspěšné střelce, byl Roman Červenka), budou k vidění změny v útočných trojicích. „Chceme vylepšit produktivitu celého mančaftu, na jeden gól se těžko vyhrává. Jestliže první dvě pětky netáhnou mančaft tím stylem, jakým by to mělo do jednoho z nejdůležitějších zápasů směřovat, je určitě na místě udělat změnu," řekl k tomu Prospal.

Nejvýraznější změnou tak bude nasazení Jana Kováře do první formace, kde bude centrem a kde tak nahradí Tomáše Plekance, který se naopak stěhuje do čtvrté lajny. „Museli jsme něco změnit, celý turnaj hledáme optimální složení útočných formací. Musíme ho najít co nejdřív. Od první lajny čekáme daleko víc. Každý tým potřebuje, aby jeho lídři šlapali, mužstvo vedli a byli produktivní. Vždyť čas na ledě dostávají. Kluci si to uvědomují, snaha se jim nedá upřít. Ale potřebujeme to ukázat na ledě," řekl Prospal.

Další změnou pak post třináctého útočníka, který bude v duelu proti Rusku zastávat Lukáš Radil a vedle toho bude na soupisce pro čtvrtfinále zapsán i znojemský obránce Libor Šulák, jenž si svůj premiérový start na MS připsal právě v duelu proti Švýcarům, v němž se ukázal v dobrém světle, a jenž bude tvořit obrannou dvojici s Jakubem Jeřábkem. I proto tedy Češi nastoupí proti Rusku se sedmi obránci. Na soupisku do čtvrtečního duelu se naopak nedostanou bek Tomáš Kundrátek a útočník Tomáš Hyka.

Předpokládaná ssestava Čechů ve čtvrtfinále proti Rusku:

Mrázek (Francouz) - Gudas, Šimek, Jeřábek, Šulák, Rutta, Kempný, Krejčík - Voráček, Jan Kovář, Sobotka - Pastrňák, R. Hanzl, Červenka - Řepík, Vrána, Birner - Horák, Plekanec, T. Zohorna - Radil

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Plekanec dohraje sezónu v Kladně se střídavými starty v Brně

26.11.2018 17:53 Kladno - Česká hokejová veřejnost se v pondělí konečně dozvěděla, v jakém klubu dohraje aktuální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama