Po nepovedeném začátku se do hokejové Sparty vrací trenérská legenda

Praha - Nejen fotbalová Sparta, ale i ta hokejová se nenachází aktuálně zrovna v optimální pohodě. Poté, co si v pátek na své konto připsala svou třetí porážku v řadě, rozhodlo se její vedení, že z funkce trenéra odvolá Jiřího Kalouse a nahradí ho Františkem Výborným, tedy jedním z nejzkušenějších tuzemských hokejových stratégů, který dokázal v minulosti právě Pražany dovést hned ke třem mistrovským titulům a který by tak měl Spartu koučovat minimálně až do konce právě probíhající sezóny 2017/18.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Vedle toho, že se hokejistům Sparty od začátku sezóny nedařilo příliš herně, tak nepřicházely ani kýžené výsledky a i když už se před dvěma týdny zdálo, že jsou všechny peripetie sparťanského klubu překonány díky třem domácím výhrám, nakonec musí Jiří Kalous od kormidla, když neuspěl ve třech posledních duelech s Jihlavou, Plzní a naposledy v pátek s Litvínovem. Právě s ním prohráli Pražané 3:4 na jeho ledě a to už byla poslední kapka pro Petra Břízu, majitele klubu, aby sáhl ke změně.

„Jirkovi Kalousovi bych chtěl poděkovat za jeho rok a půl trvající práci pro Spartu. Základní část minulé sezóny a zejména Liga mistrů, kde jsme došli až do finále, byly úspěšnými etapami minulého ročníku," uvedl samotný Bříza k ukončení spolupráce s Jiřím Kalousem na klubových webových stránkách a příipomněl tak tedy mimo jiné, že právě Kalous se pohyboval na sparťanské lavičce již od začátku minulého ročníku 2016/17. „Vzhledem k aktuální situaci jsme se rozhodli pro tuto změnu. Frantu Výborného znám velmi dobře ještě z dob své aktivní hráčské kariéry a jsem přesvědčen, že je to v této chvíli pro Spartu to nejlepší řešení. Proto jsem se rozhodl oslovit právě jeho a děkuju mu, že tuhle výzvu přijal," pokračoval ve svém prohlášení Bříza.

Možná nikoho z hokejových fanoušků nepřekvapí, že Petr Bříza se rozhodl právě pro Františka Výborného, jelikož to je právě on, kdo se na sparťanské střídačce s přestávkami objevoval již od roku 1994. A angažmá to byla více než úspěšná, neboť se Spartou dokázal získat ligový titul třikrát a to v letech 2000, 2006 a 2007. S žádným jiným trenérem poté se pak nepodařilo na tyto úspěchy navázat.

Připomeňme, že naposledy tento velezkušený trenér, jenž je znám mimo jiné díky i své nezaměnitelné paruce, působil coby kouč v Mladé Boleslavi, se kterou nejen, že před čtyřmi lety dokázal postoupit do tuzemské nejvyšší soutěže, následně se mu s tímto středočeským klubem probojovat mezi nejvyšší špičku. Po sezóně 2016/17 ale kvůli velkému tlaku na jeho psychiku s trénovám skončil a nakonec tak začal působit jako konzultant.

Ovšem vzhledem k tomu, že o jeho služby stála Sparta, neváhal a hokejoví fanoušci se tak opět mohou těšit na tohoto muže v akci.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský hokejista se odvážil zkritizovat Putina, je z toho pozdvižení

19.07.2019 14:13 Pozdvižení v ruských médiích dnes vyvolal rozhovor uctívaného ruského hokejisty Artěmije Panarina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama