První český sudí v NHL si vedl na úvod dobře. Poklonu mu složil i Voráček

Philadelphia - V kanadsko-americké NHL už Češi nemají zástupce pouze v hokejistech, ale i v rozhodcovském sboru. Hned dva duely už stihl coby čárový rozhodčí odřídit Libor Suchánek, jenž se tak stal historicky prvním českým sudím, kterému bylo umožněno pískat v nejprestižnější hokejové soutěži a zároveň je takovýmto teprve třetím evropským sudím. Ve čtvrtek nejprve byl na ledě New Yorku Islanders, který tehdy hostil Carolinu, v sobotu pak byl součástí rozhodcovského týmu, který měl na starosti zajímavý zápas především pro české publikum Philadephia vs. Calgary. Právě v tomto utkání mohl osmadvacetiletý Suchánek zblízka sledovat mimo jiné i útočníka Philadelphie Jakub Voráček a ten byl také jedním z těch, kteří po zápase okomentoval výkon svého krajana s píšťalkou.

Přidejte svůj názor

Jakub Voráček (foto) komentoval výkon českého sudího Libora Suchánka
doporučujeme

„Viděli jsme se před utkáním a samozřejmě jsem za něj rád. Je to úspěch pro české rozhodčí. A taky motivace. Je vidět, že když někdo chce, snaží se a je v něčem dobrý, tak se sem dá dostat. Doufejme, že to otevře cestu i dalším sudím," uvedl konkrétně po sobotním utkání Philadelphia vs. Calgary Voráček.

Sám Libor Suchánek okomentoval svůj úvodní výkon v NHL ve čtvrtek v newyorském Barclay´s Center následovně: „Neměl jsem z toho špatný pocit, hlavně jsem se snažil, abych byl všude včas a nic nepřehlédl." Zároveň poznal jaké to je pískat na úzkém kluzišti, na kterém se kanadsko-americká soutěž hraje, neboť se musel obratně uhýbat hokejistům a dávat velký pozor tak, aby se s nikým nesrazil ve snaze dostat se k pukům či se pukům vyhýbat. „Nechtěl jsem plést hráčům, aby se o mě nějak blbě neodrazil puk," řekl konkrétně Suchánek pro web NHL. Stejně tak si vedl i v duelu na hřišti Philadelphie. „Myslím, že odpískal výborný zápas. Ofsajdy i zakázaná uvolnění měl dobré. Povedlo se mu to," chválil krajana Voráček.

To jiný český legionář v NHL hrající tentokrát za Calgary Michael Frolík při zápase nevěděl, že jedním z rozhodčích jeho utkání byl zrovna také Čech. „Já o něm jen četl, ale to jste mě zaskočili. Ke mně se tedy nehlásil," povídal po utkání s úsměvem na tváři Frolík. Mohla to být i narážka na skutečnost, že ve čtvrtek v zápase New York Islanders vs. Carolina ještě před utkání zajel Suchánek ke slovenskému gólmanovi Jaroslavu Halákovi. „Jak jsem byl nastavený na angličtinu, tak když promluvil česky, tak jsem chvíli nechápal, co po mně chce. Nevěděl jsem, že nám píská Čech, ale určitě je super, že se dostal až sem," řekl Halák.

Díky loňskému zámořskému kempu rozhodčích, v rámci kterém tehdy mimo jiné rozhodoval pár přípravných zápasů na Světový pohár, a i díky tomu, že ho k rozhodcovství v hokeji od jeho patnácti let vedla maminka, se tak Libor Suchánek stal po Švédovi Marcusu Vinnerborgovi a Rusovi Jevgeniji Romaskovi teprve třetím evropským hokejovým sudím, který se dostal do NHL.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský hokejista se odvážil zkritizovat Putina, je z toho pozdvižení

19.07.2019 14:13 Pozdvižení v ruských médiích dnes vyvolal rozhovor uctívaného ruského hokejisty Artěmije Panarina…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama