Finové nekývli na návrh Čechů a nevyzkouší si tak prodloužení s nájezdy. Jandač se musel opět obejít bez nemocného Vondrky

Soul - V neděli ráno středoevropského času je na programu přípravný duel českých hokejistů s Finskem a tak se tedy v sobotu konal v jihokorejské metropoli Soulu poslední trénink před tímto střetnutím. Ani na tomto tréninku nebyl přítomen (podobně jako v pátek) Michal Vondrka. Tohoto chomutovského forvarda totiž stále trápí zdravotní problémy. Vedle toho pak na tomto tréninku chyběl i asistent kouče Jiří Kalous, jenž pro změnu sledoval přípravný duel prvních soupeřů v rámci olympijského turnaje, kterým bude domácí Jižní Korea. Ta v sobotu ve svém přípravném zápase narazila na Rusko, konkrétně na Olympijské sportovce z Ruska, kterým nakonec podlehla vysoko 1:8.

Přidejte svůj názor

Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea

Přestože byl Michal Vondrka na snídani v hotelu společně s týmem, stejně tak jako na následném pravidelném mítinku, na trénink opět nešel a naopak tak zamířil zpátky do svého pokoje. K jeho aktuálnímu zdravotnímu stavu se vyjádřil asistent trenéra Jaroslav Špaček. „Včera měl ještě teplotu, dneska ráno už ale vypadal líp. Chceme ho ale ještě nechat odpočívat, protože k večeru se mu vždy trochu přitíží," řekl konkrétně.

Vondrka se tak zcela jistě v nedělním přípravném duelu proti Finsku neukáže. Tento zápas se uskuteční v souslském stadionu určenému jinak pro domácí utkání jihokorejského klubu Anyang Halla, kam se český výběr přesune z haly Jihokorejské univerzity, kde se tedy doposud konaly všechny jeho tréninky. „Vondrka ale hrát určitě nebude. V pondělí se poradíme s doktorem Vyskočilem, jak to s Michalem bude vypadat dál," prozradil další vývoj situace Špaček.

Ani Češi, ani Finové nemohou přípravný vzájemný zápas odehrát v olympijských dresech, neboť jim to neumožňují pravidla a tak nezbývá nic jiného, než že duel svěřenci Josefa Jandače odehrají v dresech určených pro  Euro Hockey Tour, budou muset ovšem být bez sponzorů. Jak uvádí k nacházejícímu nedělnímu utkání Špaček, vůbec si není jist, s čím na Čechy tým Suomi vyrukuje. „Sami asi budeme překvapení, co bude. Vůbec totiž nevíme, jak k utkání přistoupí Finové. Může se hrát v polovičním tempu, protože se nikdo nebude chtít zranit a připravit se o olympiádu," řekl a dodává: „Chceme otestovat chemii v jednotlivých útocích i obranách, signály po vhazováních a další taktické věci."

Proti Finsku se s největší pravděpodobností ukáže v sestavě jeden ze dvou náhradníků a třináctý útočník Petr Koukal. Ani on si ale zřejmě nevyzkouší po třech třetinách, i kdyby duel neskončil po základní hrací době nerozhodně, prodloužení tři na tři a nájezdy. Právě tuto nadstavbovou část zápasu si chtěli Češi vyzkoušet ještě před samotným turnajem, Finové s tímto návrhem ale nesouhlasili. „Chtěli jsme si vyzkoušet, jak takticky hrát prodloužení se třemi hráči a zjistit, kdo by mohl nastoupit na nájezdy. Neberu to tak, že jsme nepochodili, prostě se to domluvilo jen na tři třetiny. Nevidím v tom velký problém," říká Špaček.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Plekanec dohraje sezónu v Kladně se střídavými starty v Brně

26.11.2018 17:53 Kladno - Česká hokejová veřejnost se v pondělí konečně dozvěděla, v jakém klubu dohraje aktuální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama