Vondrka už je zdráv, přesto si už pomalu myslel, že o olympiádu přijde. Jandač stále čeká na Gulašiho náhradníka

Pchjongčchang - Český hokejový národní tým v pondělí poprvé trénoval přímo v dějišti Zimních olympijských her a to tedy v jihokorejském Pchjongčchangu, kam se přesunul ze Soulu, kde absolvoval poslední přípravný duel s Finskem (0:2). Právě tohoto duelu se nezúčastnil tehdy ještě nemocný útočník Michal Vondrka. Ten se ale již uzdravil a spoluz s týmem se tak objevil na pondělním tréninku už ve zmiňovaném Pchjongčchangu. Spadl mu kámen ze srdce, že by mohl o vrchol pro každého sportovce, tedy o olympijské hry přijít a mohl by tak dopadnout jako Milan Gulaši. Další z útočníků národního týmu se totiž zranil právě v přípravném zápasu s Finy a nyní už je tak jasné, že tento plzeňský forvard o boje pod pěti kruhy přijde. Nahradí ho tak Martin Růžička z Třince, kterého teprve v neděli povolal do Koreje kouč Josef Jandač a na kterého se tak v Pchjongčchangu stále čeká.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto

„Let a následná aklimatizace mě dodělaly a úplně sundaly,“ vzpomíná na pravděpodobné důvody toho, proč místo toho, aby nastoupil s týmem do nedělního přípravného duelu proti týmu Suomi nakonec trávil den v posteli v hotelovém pokoji. „Jenže pak jsem se začal cítit dost mizerně. V noci na sobotu jsem myslel, že snad umřu. Třeštila mě hlava, měl jsem vysokou teplotu. Nemohl jsem spát, ani prášek nezabíral," vyprávěl Vondrka o chvílích, kdy nebylo zrovna hej a kdy i jednu chvíli myslel, že kvůli tomu přijde o samotné olympijské hry.

„Vždycky jsem ale byl bojovník, proto jsem si takový scénář nechtěl pouštět do hlavy. V neděli už mě přestalo bolet celé tělo a chodil jsem i na procházky, abych jen nezůstával zavřený na pokoji," prozradil chomutuovský Pirát Vondrka, na kterém se tři dny bez hokeje prý nijak zásadně nepodepsaly. „Fyzicky jsem se v pondělí na ledě cítil až nad očekávání dobře," řekl hráč, jenž se má podle plánů Josefa Jandače objevit ve druhé formaci společně s Mertlem a Červenkou. Měl by tak v této linii nahradit Milana Gulašeho, který naopak o olympiádu jistě přijde. Jeho zranění z nedělního duelu s Finskem je natolik vážné, že ho nakonec do bojů o olympijské medaile Jandač nenasadí a nahradí ho tak Martin Růžička. „Mohlo by nám to klapat. Červus je hráč jako blázen, Mertlíka znám už odmala jako mimino, s jeho bráchou jsme chodili do školy. Je to rychlík, který umí i bránit," věří Vondrka.

Mimochodem, vzhledem k tomu, že Růžička, jenž má nahradit právě již zmiňovaného Gulašeho, je ještě na cestě na Korejský poloostrov, odložil český tým týmové focení.

Vedle toho pak realizační tým v čele s Josefem Jandačem rozhodl, kdo budee gólmanskou jedničkou pro úvodní duel turnaje s domácí Jižní Koreou. Rozhodoval se mezi Pavlem Francouzem a Dominikem Furchem, nakonec ukázal na prvně jmenovaného.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Plekanec dohraje sezónu v Kladně se střídavými starty v Brně

26.11.2018 17:53 Kladno - Česká hokejová veřejnost se v pondělí konečně dozvěděla, v jakém klubu dohraje aktuální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama