Potvrzeno. Pešán bude liberecké Bílé tygry trénovat i příští sezónu, ovšem s jiným asistentem

Liberec - Poté, co hokejisté Liberce skončili svou cestu extraligovou sezónou 2017/18 ve čtvrtfinále play-off, ve kterém nestačili na Hradec Králové, se začalo v hokejovém zákulisí čile spekulovat o budoucnosti jejich trenéra Filipa Pešána. Nyní je již jasno. Vedení severočeského klubu totiž ve čtvrtek večer rozhodlo, že i v další sezóně 2018/19 bude Liberec trénovat právě Filip Pešán. Jeho pobočníkem už však nebude Karel Mlejnek. "Filip Pešán bude mít k sobě někoho nového místo Karla Mlejnka, ale více zatím nemůžeme s ohledem na stávající platné smlouvy prozradit," uvedlo vedení klubu.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto

Vedle toho je kouč Filip Pešán, jenž začal trénovat Bílé tygry již v sezóně 2008/09, tedy v době, kdy bylo tomuto ambicióznímu stratégovi pouhých 30 let a stal se tak tehdy nejmladším trenérem soutěže (mezitím v klubu působil i jako asistent trenéra), sportovním manažerem Liberce stejně tak jako metodikem mládeže. Letos pak jako kouč vedl i hooejové reprezentanty do 20 let. V posledních dnech se hodně mluvilo o tom, že by mohl odejít do zahraničí a i sám Pešán nikterak proti této variantě nevystupoval.

Nadále tak tedy nakonec bude pokračovat ve své liberecké štaci, jež je pod jeho vedením od roku 2015 stále úspěšná. Před dvěma lety si došel s Bílými tygry pro extraligový titul, o rok později se snažil o obhajobu, což se mu nakonec nepodařilo, neboť ve finále nestačil na brněnskou Kometu. Přesto se mohl Pešán jak v roce 2016, tak i v roce 2017, radovat z ocenění pro nejlepšího kouče extraligy.

O jeho možném konci na trenérském postu v Liberci se nyní mluvilo hodně i proto, že celá sezóna 2017/18 neprobíhala pro Severočechy tak, jak si před tímto ročníkem představovali. Během základní části se celkem trápili a nakonec tak do čtvrtfinále prošli přes předkolo poté, co ve čtyřech zápasec zvítězili nad Spartou. Ve čtvrtfinále pak tedy, jak bylo výše zmíněno, nestačili na Hradec Králové, s nímž museli hrát všech sedm utkání.

Tým z podještědí navíc bojoval v této sezóně na dvou frontách, konkrétně ještě v Lize mistrů, kde skončil až v semifinále.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Profesionální kariéru považuji za ukončenou, řekl Jágr

31.01.2019 20:20 Kladno - Již rok je na Kladně nejen jeho majitelem, ale i jeho hráčem. Stalo se tak poté, co…

Potvrzeno. Bokroš po skandálu u slovenské "dvacítky" už pokračovat nebude

23.01.2019 11:07 Bratislava - Dosavadní trenér slovenského hokejového národního týmu hráčů do 20 let Ernest Bokroš…

Hokejové Pardubice se topí v problémech. Kvůli jízdě v opilosti skončil…

14.01.2019 18:50 Pardubice - Trápení slavného tuzemského hokejového klubu z Pardubic zřejmě nezná mezí ani konce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama