Bude v zámoří koučovat český trenér? Svého kormidelníka hledá New York Rangers

New York - Hokejisté New Yorku Rangers na sezónu kandsko-americké NHL 2017/18 nebudou vzpomínat jako na tu zrovna nejúspěšnější. V jejím závěru se totiž poprvé po osmi letech nezúčastní play-off a tedy boje o Stanleyův pohár. Logicky tak tedy v současnosti hledá nového trenéra, jenž by měl nahradit Alaina Vigneaulta. Mezi devíti uvažovanými jmény na tento trenérský post se nachází i zajímavé jméno pro českého fanouška ato jména stále současného kouče Liberce Filipa Pešána. Pokud by se opravdu stalo to, že by Pešán nakonec newyorský celek trénoval, stal by se tak teprve druhým českým trenérem, který se výrazněji zapíše do dějin nejslavnější hokejové soutěže. Po úspěchu v olympijském Naganu si tenéřinu v zámoří vyzkoušel i Ivan Hlinka, který vedl Pittsburgh.

Přidejte svůj názor

Hokej. Ilustrační foto.
doporučujeme

Jméno ambiciózního mladého českého stratéga Filipa Pešána, který na začátku tohoto roku vedl hokejovou reprezentaci hráčů do 20 let a který Liberec dovedl do čtvrtfinále play-off, v němž pak posedmizápasové sérii vypadl s Hradcem Králové, uvedl zámořský komentátor Adam Herman. Právě podle něj je právě Pešán tím, který by dokázal si získat u hráčů respekt a také tím, jenž má schopnost pracovat s mladými hokejisty a navíc nejen s nimi provozovat moderní hokej. Přestože před nedávnem Pešán prodloužil smlouvu v Liberci, za velkou louží ho označují jako "divokou kartu" pro New York Rangers.

„Rangers si budují vztah s Pešánem a v létě 2017 ho pozvali na letní kemp nadějí," píše komentátor Herman, který pak připomíná celkem úspěšné tažení české hokejové "dvacítky" pod Pešánovým vedením na letošním juniorském světovém šampionátu v Buffalu. "Během turnaje měla česká reprezentace dobrou strukturu a předváděla zábavný kreativní hokej," pokračuje konkrétně a dále se pozastavuje nad mínusy, které by mohly bránit případnému angažmá v New Yorku českému trenérovi. „Ta jsou evidentní. S koučováním v Severní Americe má nulové zkušenosti. V NHL mají kluziště menší rozměry než v Evropě, takže koncept, který mu funguje v Evropě, nutně nemusí uspět na menší hrací ploše. Ale příchod evropského kouče ze zcela jiné hokejové školy může také přinést spoustu nových idejí."

Vedle Pešána se v souvislosti s možnými nástupci Alaina Vigneaulta hovoří nejen o několika trenérech působících aktuálně v juniorských soutěžích, ale například i o následujících třech známých trenérských jménech v NHL a to o Billu Petersovi, Dallasi Eakinsovi, Toddu Nelsonovi.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána pro český hokej: Zemřel trenér Bukač, který dovedl nároďák k dvěma…

20.04.2019 16:43 Ve věku 83 let zemřel úspěšný hokejový trenér Luděk Bukač. V letech 1985 v Praze a 1996 ve Vídni…

Hokejový Zlín do další sezóny povede dvojnásobný mistr světa

17.04.2019 19:29 Zlín - Letošní extraligová sezóna sice ještě pro některé týmy ani neskončila, už nyní se ale ve…

Zemřela sportovní legenda Ján Starší, dostal hokejisty ke zlatým medailím

14.04.2019 16:49 Ve věku 85 let dnes zemřel bývalý slovenský hokejista a trenér Ján Starší. Největší úspěchy prožil…

Tři kluby proti svazu. Vyřazení z juniorské ligy může skončit i u soudu

10.04.2019 17:13 Praha - Hokejové kluby Havířova, Přerova a Vsetína vytáhli do boje s Českým svazem ledního hokeje …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama