Nakonec ani Zábranský. Brněnský kouč odmítl nabídku vést reprezentaci

Praha - Byl jedním z nejžhavějších kandidátů na to, stát se nástupcem Josefa Jandače, tedy současného kouče hokejového národního týmu, který skončí toto své angažmá po nadcházejícím světovém šampionátu v Dánsku. A poté, co odmítl nabídku ze strany Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Martin Straka, do středečního dne trenér hokejistů Plzně, byl kandidátem vůbec nejžhavějším. Řeč je o Liboru Zabránském, kterému se s jeho Kometou Brno jen před pár dny podařilo obhájit ligový titul a o kterém se tedy v souvislosti s coby možným novým reprezentačním koučem v poslední době mluvilo. Nyní nakonec vyšlo najevo, že po Strakovi i Zábranský nabídku stát se hlavním kormidelníkem národního týmu odmítl. „Zůstávám s rodinou, neplánuji tuto nabídku přijmout,“ řekl k tomu sám Zábranský, jenž je nejen trenérem brněnského klubu, ale zároveň je i jeho majitelem a generálním manažerem.

Přidejte svůj názor

Fanoušci na stadionu
doporučujeme

I díky Zábranskému se mohli fanoušci brněnské Komety radovat ze zisku 13. tuzemského hokejového titulu, čímž se tak legendární klub reprezentující jihomoravskou metropoli osamostatnil na čele historické tabulky týmů, které tuzemský titul již získaly.

Proto se tak na něj upřely zraky ze strany ČSLH poté, co po avizovaném odchodu Josefa Jandače z reprezentace hledá jeho nástupce, jenže už bezprostředně po zisku titulu v neděli sám Zábranský tvrdil, že se Zbrna odcházet nechystá. Až po třech dnech se vyjádřil ke spekulacím kolem jeho osoby. „Velice si vážím toho, že jsem se dostal mezi kandidáty na post hlavního kouče národního týmu. Zůstávám ale s rodinou, neplánuji tuto nabídku přijmout. Mám tři děti: Liborka, Terezku a Kometu. Liborek se jako správný puberťák o sebe postará sám, Terezka s Kometou mě potřebují. Rozhodla jednoznačně rodina," uvedl a zároveň tak podal vysvětlení, co ho nakonec k tomuto rozhodnutí vedlo.

„Strašně si vážím Tomáše Krále, koneckonců i kvůli němu jsem přede dvěma lety přijal místo ve výkonném výboru ČSHL. Na toto téma jsme spolu mluvili často, dokonce i v průběhu finálové série. Není potřeba nic natahovat a hledat v tom vědu. Mám strašnou spoustu rozdělané práce v klubu, nechtěl bych, abychom se v tom dále pitvali," pokračoval Zábranský, jenž tak přidělal vrásky na čele právě šéfovi tuzemského hokeje Tomáši Královi, který již minulý týden médiím řekl, že jednání o Jandačově nástupci jde do záverečné fáze.

Teď je otázkou, zda se ČSLH nevrátí k variantě s Martinem Strakou, přestože se v zákulisí již mluvilo o tom, že tento již bývalý plzeňský trenér taktéž nabídku koučovat reprezentaci odmítl, nebo zda se neobrátí s prosbou na Filipa Pešána, který začátkem letošního roku zaznamenal úspěch coby trenér dvacítek a který ovšem nadále vede Liberec. Do národního týmu by se mohl vrátit i Vladimír Růžička, jemuž se podařilo s národním týmem získat dvě zlaté medaile z let 2005 a 2010, před třemi lety ale musel skončit po kauze "Palaščák".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama