Potvrzeno! Hokejisty Sparty povede držitel dvou Stanley Cupů Uwe Krupp

Praha - To, o čem se v posledních dnech v tuzemském hokejovém zákulisí nejvíce spekulovalo, se nakonec v neděli potvrdilo. Hokejovou pražskou Spartu bude od příští sezóny 2018/19 skutečně trénovat legenda německého hokeje Uwe Krupp. Bývalý hráč, jenž v NHL získal hned dva Stanley Cupy a také bývalý kouč německého národního týmu se dohodl s vedením pražského klubu na dvouleté smlouvě.

Přidejte svůj názor

Hokejisté Sparty (ilustrační foto)
doporučujeme

"Jsem velmi nadšený, že se nám podařilo přivést do Sparty tak výraznou osobnost, která má respekt po celém světě. Uwe je uznávaná persona, ať už jako hráč, nebo jako trenér. Velmi mě těší, že si z celé řady nabídek, a určitě i finančních lukrativnějších, vybral právě Spartu. Cítí tohle angažmá jako velkou výzvu," uvedl ke změně na trenérském postu majitel pražské Sparty a zároveň i předseda klubového představenstva Petr Bříza, jenž tak mimo jiné připomněl i to, že se klub už delší dobu snažil přivést do Prahy zahraničního stratéga. "Ale nakonec k tomu uzrála situace až nyní. Při veškerém respektu k českým trenérům cítím potřebu jít jinou cestou. Sparta je velmi sledovaný klub u nás i v zahraničí a my chceme být víc mezinárodní. V Evropě je běžnou praxí, že v ligách působí trenéři z jiných zemí," dodal.

Uwe Krup se tak stane nástupcem Františka Výborného, jenž v klubu dosud působil společně se svými asistenty Radimem Rulíkem, Jaroslavem Nedvědem a Martinem Janečkem. Jak totiž uvedl Bříza, Krupp spojí své síly především s Michalem Brošem a právě toto duo bude pracovat na posílení kádru. "Potěšilo mě, jak se o klub zajímá, respektuje ho a má úctu k jeho historii. Cítí tohle angažmá jako velkou výzvu," řekl k osobě Uweho Kruppa Bříza.

Ten pokračoval proč bude k vidění od příští sezóny právě tento respektovaný dvaapadesátiletý kouč. "Můj cíl byl, že pokud máme přivést cizince, musí to být kouč s velkým renomé, respektem a zkušenostmi s evropským hokejem. Tohle Uwe splňuje na víc než sto procent. Ve svém trenérském stylu preferuje pracovitost, odpovědnost k týmu a maximální nasazení. A díky tomu je úspěšným trenérem," popisuje Bříza osobnost nově příchozího kormidelníka.

"Stát se koučem Sparty Praha je pro mě obrovská čest. Na práci v klubu se velmi těším. Jsem si vědom dlouhé historie klubu i hokeje v Česku a dříve v Československu. Hokej má v této zemi kulturní význam a být jeho součástí a převzít roli trenéra Sparty je pro mě závazek," řekl ke svému novému angažmá Krupp, jenž má na kontě coby bývalý hráč celkem 810 odehraných zápasů v NHL, přičemž jak s Coloradem, tak i s Detroitem získal Stanleyův pohár. Nejdřív se chci setkat a poznat se všemi hráči, než začnu mluvit o konkrétních očekáváních. Všichni musíme pochopit, že půjdeme za společným cílem. Týmová práce je klíčová," pokračuje německý kouč, jenž se bude chtít co nejdříve setkat se všemi lidmi z klubového hokejového oddělení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Reprezentační brankář Bartošák bude řešit osobní problémy a přerušuje…

15.11.2019 18:00 Úřadující mistři hokejové Tipsport Extraligy z Třince se budou muset od pátku obejít bez…

Bude světovému hokeji vládnout Čech? Zájem o to má bývalý gólman

06.11.2019 20:03 V příštím roce si bude muset Mezinárodní hokejová federace IIHF zvolit nástupce dosavadního šéfa…

Pardubický A-tým v karanténě! Proti Karlovým Varům musejí nastoupit junioři

29.10.2019 14:34 Jakoby hokejovým Pardubicím nestačilo, že se jim od počátku právě probíhající extraligové sezóny…

Ode dneška si s Vámi vykám! Extraligoví koučové si po zápase vjeli do vlasů

28.10.2019 12:23 Český extraligový hokej zažil po nedělním zápase v rámci 14. kola mezi Olomoucí a Vítkovicemi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama