Potvrzeno! Hokejisty Sparty povede držitel dvou Stanley Cupů Uwe Krupp

Praha - To, o čem se v posledních dnech v tuzemském hokejovém zákulisí nejvíce spekulovalo, se nakonec v neděli potvrdilo. Hokejovou pražskou Spartu bude od příští sezóny 2018/19 skutečně trénovat legenda německého hokeje Uwe Krupp. Bývalý hráč, jenž v NHL získal hned dva Stanley Cupy a také bývalý kouč německého národního týmu se dohodl s vedením pražského klubu na dvouleté smlouvě.

Přidejte svůj názor

Hokejisté Sparty (ilustrační foto)

"Jsem velmi nadšený, že se nám podařilo přivést do Sparty tak výraznou osobnost, která má respekt po celém světě. Uwe je uznávaná persona, ať už jako hráč, nebo jako trenér. Velmi mě těší, že si z celé řady nabídek, a určitě i finančních lukrativnějších, vybral právě Spartu. Cítí tohle angažmá jako velkou výzvu," uvedl ke změně na trenérském postu majitel pražské Sparty a zároveň i předseda klubového představenstva Petr Bříza, jenž tak mimo jiné připomněl i to, že se klub už delší dobu snažil přivést do Prahy zahraničního stratéga. "Ale nakonec k tomu uzrála situace až nyní. Při veškerém respektu k českým trenérům cítím potřebu jít jinou cestou. Sparta je velmi sledovaný klub u nás i v zahraničí a my chceme být víc mezinárodní. V Evropě je běžnou praxí, že v ligách působí trenéři z jiných zemí," dodal.

Uwe Krup se tak stane nástupcem Františka Výborného, jenž v klubu dosud působil společně se svými asistenty Radimem Rulíkem, Jaroslavem Nedvědem a Martinem Janečkem. Jak totiž uvedl Bříza, Krupp spojí své síly především s Michalem Brošem a právě toto duo bude pracovat na posílení kádru. "Potěšilo mě, jak se o klub zajímá, respektuje ho a má úctu k jeho historii. Cítí tohle angažmá jako velkou výzvu," řekl k osobě Uweho Kruppa Bříza.

Ten pokračoval proč bude k vidění od příští sezóny právě tento respektovaný dvaapadesátiletý kouč. "Můj cíl byl, že pokud máme přivést cizince, musí to být kouč s velkým renomé, respektem a zkušenostmi s evropským hokejem. Tohle Uwe splňuje na víc než sto procent. Ve svém trenérském stylu preferuje pracovitost, odpovědnost k týmu a maximální nasazení. A díky tomu je úspěšným trenérem," popisuje Bříza osobnost nově příchozího kormidelníka.

"Stát se koučem Sparty Praha je pro mě obrovská čest. Na práci v klubu se velmi těším. Jsem si vědom dlouhé historie klubu i hokeje v Česku a dříve v Československu. Hokej má v této zemi kulturní význam a být jeho součástí a převzít roli trenéra Sparty je pro mě závazek," řekl ke svému novému angažmá Krupp, jenž má na kontě coby bývalý hráč celkem 810 odehraných zápasů v NHL, přičemž jak s Coloradem, tak i s Detroitem získal Stanleyův pohár. Nejdřív se chci setkat a poznat se všemi hráči, než začnu mluvit o konkrétních očekáváních. Všichni musíme pochopit, že půjdeme za společným cílem. Týmová práce je klíčová," pokračuje německý kouč, jenž se bude chtít co nejdříve setkat se všemi lidmi z klubového hokejového oddělení.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Extraliga 3. kolo: Sparta zlomila kletbu Indiánů, Litvínov rozsekal…

21.09.2018 19:10 Plzeň - Po dlouhých pěti zápasech se podařilo pražské Spartě porazit neoblíbenou Plzeň. Na výhru 3…

Extraliga 2. kolo: Stále stoprocentní jsou už jen čtyři týmy, vede…

17.09.2018 14:19 Brno - Druhé pokračování seriálu s názvem hokejová extraliga přineslo dvě střetnutí skutečně…

Extraliga 1. kolo: Hokej je tu! Indiáni skalpovali Liberec, Sparta zvládla…

14.09.2018 18:12 Praha - Fanoušci se dnes konečně dočkali. Po dlouhé letní pauze začala hokejová extraliga. Už po…

Hokejista Čáslava v problémech? Zastavila ho policie, měl pozitivní test…

29.08.2018 20:11 Aktualizováno Pardubice - Pardubický hokejista Petr Čáslava, mistr světa z roku 2010, měl při dopravní kontrole…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama