Proti Švédům Nečas nenastoupí. A jak to s ním bude v dalších dnech?

Kodaň - Svým životním gólem devět sekund před koncem základní hrací doby v sobotním duelu proti Slovensku na světovém šampionátu v Dánsku zařídil, že toto ostře sledované česko-slovenské derby půjde do prodloužení, ve kterém pak následně rozhodl o českém vítězství Dmitrirj Jaškin. Rozhodnout v něm ale mohl i sám Martin Nečas, místo toho gólmana Marka Čiliaka nepřekonal, naopak přes něj přepadl a tvrdě narazil do zadního mantinelu. Přestože pak odešel na střídačku po svých, byl po tomto nárazu tento talentovaný útočník viditelně otřesen. I tak ale ještě krátce po zápase realizační tým v čele s koučem Josefem Jandačem věřil, že to nic vážného nakonec nebude. S odstupem času ale začalo být jasněji. Forvard, jenž před několika týdny získal s brněnskou Kometou extraligový titul, si totiž poranil pravé rameno a to tak, že mu to nedovoluje nástup do nedělního duelu proti Švédsku. Čeští hokejoví fanoušci ale mohou být v klidu alespoň proto, že v dalších zápasech tohoto světového šampionátu by už zase mohl Martin Nečas normálně nastupovat.

Přidejte svůj názor

Český národní tým (ilustrační foto)
doporučujeme

Teprve devatenáctiletý forvard je nyní pod dohledem týmového lékaře Dušana Singera. Ten poté, co se hráč zúčastnil v neděli dopoledne dobrovolně rozbruslení, uvedl na jeho adresu následující: „Martin se poranil na pravém rameni a pravém kyčelním kloubu. Zřejmě došlo k prudkému záklonu krční páteře, takže jsem si vyžádal vyšetření v nemocnici. Martin podstoupil i CT snímky, ale zaplaťpánbůh s negativním nálezem, co se týče vážnějšího poranění."

Dušan Singer si při tomto komentáři očividně oddechl, protože na vyšetření s Nečasem odjel prakticky hned po skončení sobotního zápasu se Slovenskem. Do hotelu pak z kodaňské nemocnice Singer s Nečasem dorazili až v půl třetí ráno a útočník tak bude mít pro nejbližší hodiny na programu pouze klidový režim. „Bezprostředně po úrazu se necítil dobře, ale postupně se to začalo zlepšovat. V neděli ráno mi na telefonický dotaz říkal, že se cítí o něco líp. Přes den ho budu navštěvovat na pokoji a stanovíme další rozvrh a průběh léčení. Jeho zdravotní stav se ale může ještě změnit," je si vědom Singer a pokračoval: „Jedinou léčbou je teď klid, léky na tlumení bolesti a pak rehabilitační péče. Ta je hodně důležitá vzhledem k nárazům na rameno a kyčelní kloub."

Lékař národního týmu byl pochopitelně rád, že vyšetření neodhalilo nic vážnějšího. „Nedošlo k závažnému poranění životně důležitých funkcí a je perspektiva, že se Martin může teoreticky (na šampionátu) vrátit do hry. Nedokážu teď ale odhadnout, za jak dlouho to bude," řekl Singer a dodal k tomu: „V průběhu následujícího se rozhodne, kdy by mohl nastoupit do hry. Teď je to příliš čerstvé. Martin je ale optimisticky naladěný a podvolí se léčbě. Věří, že to dopadne dobře a bude moct hrát."

Na Švédy tedy bez Nečase a v brance s Rittichem

Do odpoledního zápasu české reprezentace se Švédy tak tedy rozhodně Martin Nečas nenastoupí a proto tak bude na soupisce k vidění pouze 11 útočníků. Realizační tým totiž nechce žádného nového foravrda na aktuální soupisku zapsat. „Řekl bych, že to s jedenácti útočníky zvládneme. Pro některé hráče to bude zátah, chvilku budeme točit víc centrů, jindy zase víc křídel, to se nedá nic dělat," okomentoval tento krok realizačního týmu asistent trenéra Jaroslav Špaček. Ten také potvrdil, že už po předešlé domluvě se v brance tentokráte místo Pavla Francouze David Rittich.

Mezi čekateli na zapsání jsou tak nadále brankář Hrachovina, obránci Krejčík, D. Musil, Pyrochta a útočníci Hanzl, Kaut a Šťastný, přičemž Krejčíka spolu s Musilem nejsou stoprocentně fit. „S Robinem Hanzlem jsme domluvení, že v pondělí půjde do plné zátěže, podstoupí osobní souboje, Dáme mu čas, aby se dozahojil. Kuba Krejčík se už cítí výborně, bude mít další zátěžové testy," řekl Špaček

Ten po úvodním strhujícím duelu s bratry Slováky čeká národní tým v Kodani další velmi těžký zápas. „Mají ohromně silný tým, což ukázali už v generálce na mistrovství na Švédských hrách. Na rozdíl od nich máme v nohách sobotní zápas, Švédové měli volno. Musíme nastoupit s velkou pokorou k soupeři, ale věřím, že máme dost sil, je teprve začátek turnaje. Švédové jsou jedním z favoritů turnaje, ale věřím, že se proti nim vytáhneme," doufá v úspěch Špaček.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize Litvínova vyústila v konec Šlégra. Nahradí ho dočasně hned trojice…

26.11.2019 16:37 Hokejový Litvínov se stává dalším extraligovým klubem, ve kterém se mění trenér. Bývalý hokejový…

Bříza o krok blíže k vedení světovému hokeji. Český hokej mu schválil…

22.11.2019 15:47 Bývalý gólman a funkcionář pražské Sparty Petr Bříza je zase blíže k tomu, aby se mohl příští rok…

Zábranský se vrací k brněnské Kometě. Nahrazuje Fialu, jenž rezignoval po…

18.11.2019 17:18 Na lavičku hokejového Brna se po nedělní rezignaci dosavadního kouče Jihomoravanů Petra Fialy vrací…

Reprezentační brankář Bartošák bude řešit osobní problémy a přerušuje…

15.11.2019 18:00 Úřadující mistři hokejové Tipsport Extraligy z Třince se budou muset od pátku obejít bez…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama