Dopoledního tréninku se zúčastnil, zda Nečas nastoupí se ještě rozhodne. Kdo by mohl být přeřazen do útoku?

Kodaň - Tak jako se zúčastnil třičtvrtěhodinového dobrovolného pondělního tréninku, byl devatenáctiletý útočník přítomen i na tom dopoledním úterním. Sám Martin Nečas říká, že už se cítí daleko lépe, nicméně o jeho startu ve večerním duelu proti Švýcarsku, jenž pro národní tým velmi důležitý vzhledem k jeho následnému možnému přiblížení se k postupu do čtvrtfinále, se rozhodně právě ve večerních hodinách. V případě, že by opět na soupisce figurovalo pouze 11 útočníků, mohl by se realizační tým v čele s koučem Josefem Jandačem rozhodnout i pro přesenutí některého z obránců do útočných řad. Útočníkem by se tak pro duel s reprezentanty země helvétského kříže mohl stát někdo z trojice David Sklenička, Adam Polášek a Michal Moravčík.

Přidejte svůj názor

Fanoušci na stadionu
doporučujeme

Po dopoledním rozbruslení, jež trvalo půlhodiny, uvedl na adresu útočníka Martina Nečase asistent trenéra Jaroslav Špaček následující: „Martin se cítí lépe než v pondělí. Budeme ale čekat, až se po obědě vyspí, jestli se bude cítit na zápas, nebo ne. Čekáme, jak se rozhodne."

Nejeden tuzemský fanoušek vyhlíží návrat na led talentovaného forvarda poté, co se v úvodním zápase se Slovenskem poranil pravé rameno a kyčel. Ještě před tím ale v tomto utkání stačil vstřelit svůj premiérový a zároveň životní gól v reprezentaci, díky kterému tak devět sekund před sirénou poslal duel do prodloužení, ve kterém bod navíc pro český tým nakonec vystřelil Dmitrij Jaškin.

Právě kvůli zranění způsobeném v tomto zápase pak dostal v neděli nařízený klidový režim a tudíž se tak druhého utkání se Švédskem (2:3) nezúčastnil. Pokud by se Nečase trenéři ještě do úterního duelu se Švýcary rozhodli nepostavit, mohl by se v útočných řadách objevit někdo z obránců, přičemž se uvažuje o Skleničkovi, Poláškovi a Moravčíkovi. A to vzhledem k veliké vytíženosti dalších obránců (Gudas, Jordán, Šulák a Hronek). „Možná posuneme jednoho z obránců do útoku, abychom hráli na čtyři kompletní útoky. Čeká nás totiž hrozně důležitý zápas, potřebujeme ho zvládnout. Valit hru na jedenáct útočníků není jednoduché," tvrdí asistent Špaček, konkrétní jméno obránce říct ale nechtěl. „Zatím to nevíme. Čtyři obránci hráli proti Švédsku výborně, musíme je hodně využívat. Pak máme další tři beky (zmiňovaní Sklenička, Polášek, Moravčík), kteří by se v případě hry se šesti obránci poprali o dvě zbylá místa vzadu."

Švýcaři budou určitě chtít navázat na svá předešlá dvě vystoupení v Kodani, během kterých nejprve s Rakouskem vyhráli 3:2 v prodloužení, následně si poradili se Slováky 2:0. „Musíme si pohlídat jejich tahouny Neiderreitera, Haase a další. Švýcaři mají výborné přesilovky, takže nesmíme zbytečně faulovat," ví Špaček, v čem je síla Švýcarů. „Taky bychom už potřebovali dát první gól, to by se nám hrálo lépe. Ale se Švýcary to bude hlavně o nás, jak se na zápas připravíme, jak budeme takticky vyspělí. Kluci jsou připravení a vědí, co je v sázce," věří Špaček, jenž tak mimochodem připomněl, že ještě ani jednou výběr Josefa Jandače na turnaji v zápase nevedl.

Posily z NHL už proti Rusku? Podle Špačka nereálné

V pondělních večerních hodinách přišla také zpráva o tom, že by legionáři v zámořské NHL a to konkrétně útočníci David Pastrňák a David Krejčí (oba z Bostonu) rádi v Kodani taktéž reprezentovali. Během středečního dne však budou muset projít zdravotními prohlídkami. „Mám z toho radost, ještě větší ale bude, až se v Kodani opravdu objeví. V minulosti jsme totiž už několikrát měli radost z případných posil z NHL a ty nakonec nedorazily. Oba Davidové ale dohráli v Bostonu bez zdravotních problémů a jejich příjezdu by nemělo nic bránit," neskrývá radost z možných posil Špaček.

Ten také neočekává, že by se tyto posily ze zámoří objevili již ve čtvrtek v duelu s Ruskem. Jejich možný příjezd i tak ale rozhodně vítá. „Oba budou pro tým velkou vzpruhou, jsou to špičkoví hráči a týmu pomůžou. Na druhou stranu je to trošku ošemetné pro hráče, kteří už tu jsou s námi a mají určitou pozici a roli. Hned jak ale přijedou, zapíšeme je na soupisku a teprve potom se rozhodneme, kým zaplníme poslední volné místo do pole. Nikoho dalšího teď zapisovat nebudeme, i když Hanzl s Krejčíkem už jsou po zranění připraveni," uzavírá toto téma Špaček.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Reprezentační brankář Bartošák bude řešit osobní problémy a přerušuje…

15.11.2019 18:00 Úřadující mistři hokejové Tipsport Extraligy z Třince se budou muset od pátku obejít bez…

Bude světovému hokeji vládnout Čech? Zájem o to má bývalý gólman

06.11.2019 20:03 V příštím roce si bude muset Mezinárodní hokejová federace IIHF zvolit nástupce dosavadního šéfa…

Pardubický A-tým v karanténě! Proti Karlovým Varům musejí nastoupit junioři

29.10.2019 14:34 Jakoby hokejovým Pardubicím nestačilo, že se jim od počátku právě probíhající extraligové sezóny…

Ode dneška si s Vámi vykám! Extraligoví koučové si po zápase vjeli do vlasů

28.10.2019 12:23 Český extraligový hokej zažil po nedělním zápase v rámci 14. kola mezi Olomoucí a Vítkovicemi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama