Bostonské posily přiletí do Kodaně ve čtvrtek. A kdo bude chytat proti Rusku?

Kodaň - Očekávané posily ze zámoří David Pastrňák a David Krejčí (oba z Bostonu) by se měli ukázat v dějišti letošního světového šampionátu, tedy v dánské Kodani, ve čtvrtek. Vše bude však záviset na střdeční výstupní prohlídce, stejně jako na dohodě s bostonským celkem. Jisté je po tomto dni to, že trio forvardů čekajících doposud na zapsání na soupisku Robin Hanzl, Martin Kaut a David Šťastný jedou domů. "S klukama jsem mluvil osobně, oba doufají, že prohlídku projdou a Boston je uvolní. Zapojili by se s námi už potencionálně zítra," řekl ke dvěma blížícím se posilám ze zámoří generální manažer národního týmu Jiří Fisher.

Přidejte svůj názor

Český národní tým (ilustrační foto)

Čeká se však stále na potvrzení toho, zda se oba útočníci nakonec skutečně do Dánska dostaví. "Platí, že kluci mají výstupní prohlídky a pohovory dnes, což doufáme, že to bude ráno. Je to posun šest hodin. Ještě čekáme na oficiální dopis od Bostonu, že jsou uvolněni," dodává Fisher. Pokud by vše probíhalo podle plánu, měli by se oba Davidové ukázat v Kodani ve čtvrtek, ovšem zda se představí již ve čtvrtečním zápase proti Rusku, tak to je zatím ve hvězdách. "Nikdy úplně nevylučujeme nic. Nepředpokládám, že by zasáhli, ale třeba projeví přání hrát. Budeme to řešit opravdu aktuálně podle stavu," řekl k tomu asistent trenéra Jiří Kalous.

Ten také dodává, že by, vzhledem k tomu, že naposledy hráli v ostrém zápase v neděli, kdy pro ně skončilo play-off NHL, měli oba tito útočníci problémy se zařazením do sestavy. "Oba jsou hráči světové úrovně, takže věřím, že se do toho dostanou brzo. Předpokládám, že jim bude stačit chvilka, aby naskočili nazpátek do herního režimu," myslí si Kalous.

Kdo nakonec doplní na levém křídle obě zámořské posily, to zatím nechtějí trenéři odhalovat. "Bavili jsme se o určitých variantách, něco máme připravené, ale ještě to není aktuální zveřejňovat," řekl Kalous.

Prozradil také, kdo bude v duelu proti Rusku chytat. Tentokrát bude v zápřahu David Rittich. „Ríťa se nám hodně líbil, jak proti Rusům odchytal v dubnu zápas v Pardubicích. Dalším důvodem je, že Rusové dobře znají Pavla Francouze, zatímco Davida tolik ne," připomněl tak Kalous mimo jiné duel proti Rusku v Pardubicích, ve kterém Češi zvítězili 2:1.

Realizační tým si brousil zuby i na Voráčka

Realizační tým ještě živil naději, že by spolu s Pastrňákem a Krejčím odcestoval přes velkou louži do Dánska i Jakub Voráček, jenž se sice před dvěma týdny omluvil, ještě v neděli však byli obě strany v kontaktu. "Tehdy (před zmiňovanými dvěma týdny) bylo Kubovo rozhodnutí, že reprezentovat nebude, aby se připravil na další sezonu. V neděli se ozval, ptal se. To ještě Boston hrál. Řekl jsem mu, že bychom byli velice rádi, kdyby přijel. Včera odpoledne jsme spolu mluvili naposledy s tím, že nebyl čtrnáct dní na ledě, a na rovinu mi řekl, že se necítí a nebyla by to úplně ideální situace."

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Profesionální kariéru považuji za ukončenou, řekl Jágr

31.01.2019 20:20 Kladno - Již rok je na Kladně nejen jeho majitelem, ale i jeho hráčem. Stalo se tak poté, co…

Potvrzeno. Bokroš po skandálu u slovenské "dvacítky" už pokračovat nebude

23.01.2019 11:07 Bratislava - Dosavadní trenér slovenského hokejového národního týmu hráčů do 20 let Ernest Bokroš…

Hokejové Pardubice se topí v problémech. Kvůli jízdě v opilosti skončil…

14.01.2019 18:50 Pardubice - Trápení slavného tuzemského hokejového klubu z Pardubic zřejmě nezná mezí ani konce.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama