Mistrovská lekce z Bostonu, píší o české čtvrteční výhře ruské deníky. Ty pak žádají trest pro Čechy

Moskva - Výkon českých posil z NHL Davida Pastrňáka a Davida Krejčího během čtvrtečního duelu hokejového světového šampionátu proti Rusku (4:3 pro Česko po prodloužení) neunikl pozornosti ani ruským médiím. "Mistrovská lekce z Bostonu" nebo "Čeští žolíci přehráli Rusko", to jsou titulky pátečního ruského tisku. Konkrétně třeba deník Kommersant pak směrem k bostonským Davidům uvedl: "Prakticky sami převálcovali ruskou sbornou."

Přidejte svůj názor

Fanoušci na stadionu
doporučujeme

Ruská média již předem očekávala, že právě čtvrteční střetnutí s českou hokejovou reprezentací prověří ruské hokejisty nejvíce od začátku turnaje konajícího se v těchto dnech v Dánsku. Vždyť po třech úvodních zápasech se mohli pyšnit Rusové tím, že ani jednou neinkasovali a do duelu s Českem tak šli se skórem 20:0. "Že zápas proti Čechům už bude skutečný hokej, bylo před utkáním jasné," napsal v pátek server Sport Express, jenž pak nazval české posily z NHL "skvělými mistry" a pokračuje: "Výborně jsme kombinovali, vytvářeli jsme si příležitosti a hráli vcelku dobře. Byl to tvrdý zápas, kvůli takovým jsme do Kodaně přijeli."

Připomněl však, že ruský nároádní tým v závěru zápasu vytvářel chyby pramenící podle všeho z únavy, přesto však podle tohoto komentáře byli Rusové těmi, kteří byli blízko k výhře v tomto utkání. "Neměli jsme ale štěstí, přišla zranění," píše se v něm. Další ruský list Gazeta taktéž znovu upozornili na to, že se jednalo o prvního soupeře, který Rusy skutečně na šampionátu prověřil. "Jsou to reprezentanti jedné z největších hokejových mocností, kteří nejednou Rusko zastavili na cestě k medailím z prestižních soutěží," složil poklonu českému národnímu týmu deník, který také vyzvedl výkon dvou českých nově příchozích zámořských legionářů.

Server Sportbox pak uvedl, že právě vysoké výhry v prvních třech duelech ruské svborné, mohli svěřence Ilji Vorobjovova ukolébat a přestože duel s Čechy pro ně začal slibně, nakonec na české udání tempa hry nedokázali zareagovat podle představ. "Začátek byl slibný, ale Češi se rychle vzpamatovali, když se do díla pustila trojka Krejčího, Jaškina a Pastrňáka," napsal konkrétně. Právě i výkon Dmitrije Jaškina, mladého Rusa s českým pasem, vyzdvihl tento web, jenž coby největší problém pojmenoval následovně: ruská defenziva. "Řada složená z hráčů, kteří skočili na led doslova z paluby letadla, znovu a znovu obehrávala ruské obránce, aby je nachytala při hrubých chybách. A to nás čeká Švédsko a po něm těžké čtvrtfinále," připomíná server nadcházející zápasy ruského týmu.

Rusové chtějí trest kvůli chování českých fanoušků

Ruská média však připomínají i stinnoui stránku čtvrtečního vzájemného duelu s Čechy. Podle nich totiž se před tímto utkáním čeští hokejisté i fanoušci nechovali k Rusům zrovna přátelsky. Třeba server Sport Express upozorňuje na tiskového mluvčího českého týmu, který prý zakázal Pastrňákovi mluvit s ruskými novináři. "Není povinen s našimi novináři hovořit, ale za takové nepochopitelné vytáčky by měla IIHF týmy trestat. Vždyť je to mistrovství světa. Češi se tak ale chovají za poslední dva roky pořád, přitom někteří z nich chtějí hrát v KHL. Zapamatujeme si to," napsal server.

České fanoušky pak nazval "radikálními slovanskými bratry", mělo prý mezi oběma fanouškovskými tábory dojít k potyčkám, přičemž jeden z Čechů pak měl být dokonce po jedné z nich i ošetřován. Výjimkou pak prý nebyly ani vulgarismy směřující z českých úst směrem k ruským příznívcům. "Naši neodpovídali, zdá se, že nechápali, jak je něco takového na hokeji možné," píše se v komentáři.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize Litvínova vyústila v konec Šlégra. Nahradí ho dočasně hned trojice…

26.11.2019 16:37 Hokejový Litvínov se stává dalším extraligovým klubem, ve kterém se mění trenér. Bývalý hokejový…

Bříza o krok blíže k vedení světovému hokeji. Český hokej mu schválil…

22.11.2019 15:47 Bývalý gólman a funkcionář pražské Sparty Petr Bříza je zase blíže k tomu, aby se mohl příští rok…

Zábranský se vrací k brněnské Kometě. Nahrazuje Fialu, jenž rezignoval po…

18.11.2019 17:18 Na lavičku hokejového Brna se po nedělní rezignaci dosavadního kouče Jihomoravanů Petra Fialy vrací…

Reprezentační brankář Bartošák bude řešit osobní problémy a přerušuje…

15.11.2019 18:00 Úřadující mistři hokejové Tipsport Extraligy z Třince se budou muset od pátku obejít bez…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama