Jen útok s bostonskými Davidy zůstane pohromadě, proti Francouzům pak bude chytat Rittich. Nestrašil netrénoval a proti Francii hrát nebude

Kodaň - Do předposledního zápasu v základní skupině A v rámci letošního světového šampionátu půjde český výběr se značně pozměnou sestavou oproti té, která se představila v pátek proti Bělorosům. Proti Francii se totiž realizační tým v čele s koučem Josefem Jandačem rozhodl proházet útočné řady s tím, že první lajna David Pastrňák - David Krejčí - Dmitrij Jaškin zůstane pohromadě. Andrej Nestrašil, pro kterého duel s Běloruskem skončil již po třech minutách kvůli poraněnému ramenu, do utkání s Francií nenastoupí. Jisté je již to, že proti zemi galského kohouta nebude v brance chytat příznačně Pavel Francouz, ale jeho kolega David Rittich.

Přidejte svůj názor

Český národní tým (ilustrační foto)
doporučujeme

Prakticky po třech minutách pro Andreje Nestrašila duel s Běloruskem skončil a ještě než toto utkání dospělo ke svému konci, musel abolvovat tento český útočník vyšetření v jedné z kodaňských nemocnic. Tam rentgen nezaznamenal nic závažného, během sobotního odpoledne by pak měl mít realizační tým k dispozici výsledky z magnetické rezonance. „V sobotu ráno už se Andrej cítil o hodně lépe a začal už ruku zvedat. Rameno neměl zatejpované, ale počkáme, co se ukáže na rezonanci," uvedl k situaci kolemm Nestrašila po sobotním tréninku jeden z asistentů trenéra Jaroslav Špaček.

Do nedělního utkání proti Francii Nestrašil nezasáhne. „Ukázalo, že utrpěl zhmoždění ramene s menším prokrvácením svalu. Na ledě to zkusí nejdříve za dva dny, potom se uvidí," uvedl po zveřejnění výsledků z magnetické rezonance mluvčí týmu Zdeněk Zikmund.

„Do hry se dostane Filip Chytil, zatím ještě ale nevíme, jestli budeme hrát na sedm obránců a třináct útočníků, nebo na osm beků a dvanáct útočníků. Rozhodneme se až v neděli dopoledne," řekl Špaček.

I díky Nestrašilově absenci tak tedy doznají útočné formace, narozdíl od obranných dvojic, hned několik změn, přičemž měnit se určitě nebude ta, ve kterých figurují zámořské posily David Pastrňák a David Krejčí. Ze sobotního tréninku tak lze vydedukovat, že by proti Francii mohly nastoupit následující útočné trojice: Pastrňák, Krejčí, Jaškin - Hyka, Faksa, Červenka - Řepík, Plekanec, D. Kubalík - Nečas, Horák, Chytil.

Pro český národní tým to bude v neděli již devaté vzájemné střetnutí v historii světových šampionátů a výběr Josefa Jandače tak bude usilovat o deváté vítězství proti tomuto soupeři. Naposledy se oba celky utkaly v rámci přípravy na letošní mistrovství v Euro Hockey Challenge, kde se utkali Češi s Francouzi dvakrát a oba zápasy vyhráli (5:2 a 6:2). „Hlavně v tom druhém zápase na nás nastoupili hodně tvrdě a bylo to vyprovokované. Tady v Kodani jsou Francouzi proti silnějším týmům spíš zatažení. Proti Rakušanům a Bělorusům naopak agresivně šli, takže se musíme připravit na oba jejich systémy," je si vědom Špaček toho, že jeho svěřenci nemůžou ani Francii nikterak podcenit.

„Francie je z těch papírově slabších soupeřů asi nejsilnější. Hrají agresivně, dokážou dávat góly a mají výbornou přesilovku. Bude to ale spíš o nás, jak se na utkání připravíme," dodává Špaček.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z devatenácti na šestnáct. I první hokejová liga by měla v budoucnu změnit…

26.05.2020 19:27 Nejen extraliga, ale i první liga by měla dostát v násedujících letech změny herního formátu.…

Další návrh na změnu formátu extraligy. Příští čtyři sezóny by se měla…

25.05.2020 20:10 Třetí návrh na úpravu formátu tuzemské hokejové extraligy přichází od Asociace profesionáních klubů…

NHL se dohraje systémem play-off s 24 týmy. Souhlasila s tím hráčská…

23.05.2020 12:01 Nejslavnější hokejová soutěž světa, kanadsko-americká NHL, je zase o krok blíže k dohrání právě…

Hokejové Znojmo se vrací po devíti letech z Rakouska do české soutěže.…

23.05.2020 10:31 V minulé sezóně svou licenci pro českou druhou ligu zapůjčili znojemští Orli Moravským Budějovicím,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy