Proti Rakušanům s Francouzem v bráně. Chybět v sestavě nebude ani Chytil

Kodaň - Sestava národního týmu určená pro pondělní večerní duel s Rakouskem již spatřila světlo světa. Trenérský tým tak již zveřejnil, kdo se proti našemu jižnímu sousedovi představí v bráně, poté, co v zápase proti Francii chytal David Rittich, na kodaňský led v pondělí večer vyrazí pro změnu Pavel Francouz. V poli pak bude proti zachráněnému nováčkovi turnaje k vidění opět obránce Michal Jordán, jenž v neděli odpočíval a odpočinek tak tentokrát bude mít Adam Polášek. V sestavě naopak nebude chybět forvard Filip Chytil a to i přesto, že během duelu s Francií byl tvrdě udeřen do hlavy ze strany Jonathana Janila a v neděli pak zápas nedohrál.

Přidejte svůj názor

Český národní tým (ilustrační foto)

Ve večerních hodinách může být i jasněji v tom, zda bude mít český národní tým šanci dostat se v základní skupině A na druhé místo, odpoledne se totiž před českým duelem odehraje ještě důležitý zápas pro Slováky, kteří si ještě brousí zuby na postup do čtvrtfinále a kteří ale budou muset vyhrát nad aktuálně druhým Ruskem. Pokud by se výběr kouče Josefa Jandače nakonec umístil ve skupině do druhého místa, nemusel by se český tým na čtvrtfinálový duel stěhovat do Herningu. Vysvobozen ze stěhování by byl tým pak ještě v případě, kdyby coby třetí celek tabulky A narazil ve čtvrtfinále na domácí Dány, kteří sice dosud hráli v Herningu, své čtvrtfinále by ale hráli v dánské metropoli. To by však Dánsko muselo ve skupině B samozřejmě skončit na druhé pozici, což vzhledem k zamotanosti jejich skupiny nemusí být nutně nereálná záležitost.

Realizační tým nechtěl do odpoledních hodin zveřejňovat jméno gólmana, který se ukáže večer proti Rakousku, nakonec pokračují v dosavdní rotaci a poté, co se proti Francii ukázal David Rittich, tak nyní trenéři ukázali na Pavla Francouze. "Tak jsme se dohodli. Ukázali jsme na Pavla," uvedl jeden z asistentů trenéra Jaroslav Špaček. Ten ale nikterak nechtěl prozradit jméno brankáře pro důležité čtvrteční čtvrtfinále. O tom se teprve rozhodne. "Nevíme soupeře, kterého budeme mít. To bude hrát velkou roli, jaký gólman potom naskočí. Necháme to teď otevřené a budeme přihlížet k tomu, který tým na nás nastoupí," řekl Špaček.

Do zápasu s Rakouskem pak stejně jako proti Francii nastoupí vedl sedmi beků i 13 forvardů. "Michal Jordán jde zpátky do sestavy a Adam Polášek bude odpočívat. Zase chceme zátěž mezi hráče rozložit," prozradil Špaček. Ten i jeho trenérští kolegové pak už po zbytek šampionátu nemůžou počítat s útočníkem Andrejem Nestrašilem, jehož vyřadilo ze hry zraněné rameno z páteční klání s Běloruskem, naopak jsou určitě, že se v sestavě objeví jiný forvard ato Filip Chytil, přestože v neděli proti Francii nedohrál kvůli tvrdému úderu do hlavy. "Raději jsem odstoupil, protože to bylo do hlavy, abych byl připravený na další zápas. Dneska už bylo všechno v pohodě," řekl ke svému aktuálnímu stavu sám Filip Chytil.

Asistent Špaček pak věří, že není rozhodně žádnou potíží pro český tým to, že na závěr skupinové fáze a tudíž před čtvrtfinálovým utkáním narážejí na lehčí soupeře. "Problém to není. Je to spíš o naší hře a myslím, že se zvedla a včera jsme hráli dobře celých šedesát minut. Nebylo to jako proti Bělorusku. Plnili jsme úkoly, které jsme měli. Přecházeli jsme střední pásmo v rychlosti, měli jsme šance. Ten zápas byl skvělý od začátku do konce. Byly to důležité body a musíme to potvrdit proti Rakousku. Nemají co ztratit, je to jejich poslední zápas na mistrovství," dodal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá Říhova nominace žádného nováčka v týmu nepřinesla. Vrací se však…

06.12.2018 15:23 Praha - Zdálo se, že reprezentační dres obránce Ondřej Němec ani útočník Milan Gulaš už neobléknou,…

Od roku 2021 bude o jednoho účastníka NHL více. Bude jím Seattle

04.12.2018 20:16 Seattle/Praha - Již 32 klubů se bude účastnit nejslavnější hokejové soutěže světa, tedy kanadsko…

V širší nominaci na juniorské MS se objevuje i Chytil. Zda se turnaje…

03.12.2018 15:25 Praha - Celkem 28 hráčů se objevilo v širší nominaci kouče Václava Varadi na blížící se mistrovství…

Plekanec dohraje sezónu v Kladně se střídavými starty v Brně

26.11.2018 17:53 Kladno - Česká hokejová veřejnost se v pondělí konečně dozvěděla, v jakém klubu dohraje aktuální…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama