S kým se Jandačův výběr střetne ve čtvrtfinále? Podívejte se, jak musejí skončit úterní duely

Kodaň - Hned trojice důležitých zápasů se odehrají v rámci skupiny B, ze které vzejde čtvrtfinálový soupeř pro českou hokejovou reprezentaci na letošním právě probíhajícím mistrovství světa. Jedná se o duely USA vs. Finsko (12:15), Kanada vs. Německo (16:15) a Dánsko vs. Lotyšsko (20:15). Všechny tyto zápasy totiž můžou určit, kdo se nakonec ve skupině hrané v Herningu umístí na druhém místě a právě tým z druhého místa skupiny B narazí ve čtvrtek na svěřence kouče Josefa Jandače. Projděte si s námi možné varianty toho, jak tyto duely mohou skončit, aby proti Česku ve čtvrtek narazili buď na USA, Finsko, Kanadu nebo Dánsko.

Přidejte svůj názor

Český národní tým (ilustrační foto)
doporučujeme

V případě konečné rovnosti bodů týmů Finsko, Kanada, Dánsko rozhoduje o jejich končeném pořadí ve skupině B minitabulka vzájemných duelů těchto soupeřů, přičemž z nich nejlépe vychází tým Finska. Všeobecně v případě rovnosti bodů rozhodují o lepším postavení daného mužstva v tabulce vzájemná utkání mezi danými týmy, nikoli lepší skóre.

Varianta č. 1 - USA

Na reprezentanty Spojených států amerických čeští hokejisté ve čtvrtek narazí v případě, že Finsko porazí v úterním poledním zápase Hvězdy a pruhy za tři body, což tak bude znamenat, že by po skončení základních skupin měl tým Suomi na svém kontě 16 bodů a měl by v tu chvíli stejně bodů jako právě USA. Seveřané by ale skončili na prvním místě skupiny B právě vzhledem k lepšímu vzájemnému zápasu a na tom pro nás důležitém druhém místě by pak byli Američané.

Varianta č. 2 - Finsko

Naopak na Seveřany by český tým narazil ve čtvrtfinále tehdy, pokud by Finové vyhráli na Američany až v prodloužení či v samostatných nájezdech. A nebo, pokud by Američané získali z tohoto duelu s Finy pouze bod a Kanada by pak v duelu s Německem získala maximálně dva body.

Na Finsko bychom mohli narazit i v případě, že by země tísice jezer s USA prohrála v základní hrací době. K tomu by ale ještě byl potřeba následný zisk maximálně jednoho bodu jak pro Kanadu (z duelu s Německem), tak i pro Dánsko (z duelu s Lotyšskem). Pokud "javorové listy" však s Německem získají přesně jeden bod, Dánové by pak bodů ze svého úterního večerního duelu potřebovali všechny tři, jinak na druhém místě skončí právě Finsko.

Varianta č. 3 - Kanada

S Kanadou by se český celek ve čtvrtfinále utkal jen pouze v případě, že tento zámořský tým získá o dva body více než Finsko.

Variana č. 4 - Dánsko

Na domácí Dány, což by pro Čechy byl nejvíce vyhovující soupeř pro nejdůležitější zápas na turnaji, bychom pak narazili tehdy pokud získají o dva body více než Kanada s Finskem.

Jedno je před úterním závěrečným dnem v rámci skupinové fáze jisté. Češi budou hrát ve čtvrtek své čtvrtfinále každopádně v Herningu, jenž se nachází ve vnitrozemí 300 kilometrů od Kodaně. A to i v případě, že by byl naším soupeřem domácí celek. Ten by se do Kodaně přestěhoval pouze v přípafě, že by ve skupině B skončil na třetím nebo čtvrtém místě. A další jistota před úterním hracím dnem je ta, že čtvrtfinále, ve kterém bude Dánsko, se odehraje večer od 20:15.

Kdy se uskuteční ostatní čtvrtfinálová utkání, to záleží už na tom, jak se do cca. úterní půlnoci domluví televizní stanice těch zemí, které se do čtvrtfinále nakonec dostanou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize Litvínova vyústila v konec Šlégra. Nahradí ho dočasně hned trojice…

26.11.2019 16:37 Hokejový Litvínov se stává dalším extraligovým klubem, ve kterém se mění trenér. Bývalý hokejový…

Bříza o krok blíže k vedení světovému hokeji. Český hokej mu schválil…

22.11.2019 15:47 Bývalý gólman a funkcionář pražské Sparty Petr Bříza je zase blíže k tomu, aby se mohl příští rok…

Zábranský se vrací k brněnské Kometě. Nahrazuje Fialu, jenž rezignoval po…

18.11.2019 17:18 Na lavičku hokejového Brna se po nedělní rezignaci dosavadního kouče Jihomoravanů Petra Fialy vrací…

Reprezentační brankář Bartošák bude řešit osobní problémy a přerušuje…

15.11.2019 18:00 Úřadující mistři hokejové Tipsport Extraligy z Třince se budou muset od pátku obejít bez…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama