Čtvrtfinále s Američany se odehraje odpoledne. ČT vysvětluje, proč nevyjednala večerní čas

Kodaň - Čeští hokejisté se v důležitém čtvrtfinálovém zápase utkají ve čtvrtek v rámci právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji v Dánsku s Američany a tento očekávaný duel se nakonec odehraje v Herningu od 16:15. Zápas pochopitelně bude vysílat přímým přenosem Česká televize (ČT) a proto tak pouze na webu ČT sport bude k vidění souběžně hraný atraktivní duel mezi Ruskem a Kanadou. Proč až večer se odehrají duely méně atraktivní jakými jsou Švédsko vs. Lotyšsko a Finsko vs. Švýcarsko? Za to můžou především severské televize.

Přidejte svůj názor

Česká televize

Právě ty totiž mají na rozhodování o tom, kdy se jednotlivá čtvrtfinálová utkání, největší vliv. „Raději bychom měli naše čtvrtfinále večer, ale všechny televize, jejichž týmy ten večer nakonec dostaly, platí za vysílací práva přece jen výrazně víc," okomentoval roli ČT na televizním trhu sportovní šéfkomentátor veřejnoprávní televize Robert Záruba na svém twitterovém účtu.

Večerní termíny jsou zvláště pro diváky příjemnějším časem a nejen pro díváky, ale pochopitelně i pro různá restaurační zařízení a bary, ve kterých v 16 hodin nebude tolik plno jako večer a tuzemské televizi tak tedy neporoste sledovanost. Tištěná média jsou ale naopak za odpolední termíny ráda a to proto, že po skončení zápasu ještě mají dost času do uzávěrky.

Tentokráte ale měly silnější hlas skandinávské televizní stanice a Češi s Američany, Rusy i Kanaďany ostrouhali. „V základní skupině direktoriát turnaje vyšel vstříc naším požadavkům a dostali jsme většinu zápasů ve večerních časech. Logicky jsme s ohledem na diváky zažádali o pozdější čas i pro čtvrtfinále, tentokrát ale bylo rozhodnuto jinak," řekl Jiří Ponikelský, výkonný ředitel ČT sport.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Extraliga 2. kolo: Stále stoprocentní jsou už jen čtyři týmy, vede…

17.09.2018 14:19 Brno - Druhé pokračování seriálu s názvem hokejová extraliga přineslo dvě střetnutí skutečně…

Extraliga 1. kolo: Hokej je tu! Indiáni skalpovali Liberec, Sparta zvládla…

14.09.2018 18:12 Praha - Fanoušci se dnes konečně dočkali. Po dlouhé letní pauze začala hokejová extraliga. Už po…

Hokejista Čáslava v problémech? Zastavila ho policie, měl pozitivní test…

29.08.2018 20:11 Aktualizováno Pardubice - Pardubický hokejista Petr Čáslava, mistr světa z roku 2010, měl při dopravní kontrole…

Stanley Cup navštívil město, které se vyrovnává s tragédií malých hokejistů

25.08.2018 17:20 Humboldt - Stanleyův pohár zavítal v pátek do kanadského města Humboldt, kterým 6. dubna otřásla…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama